ورزش ایران / شناسه خبر: 81378 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 12:42
|

نصر آزادانی مربی تکواندوی بلژیک شد / بروکسل بهشت ایرانی ها؟!

قهرمان سابق تیم ملی تکواندو راهی بلژیک شد تا جمع ایرانی ها در تیم ملی این کشور جمع شود.

ایران ورزشی آنلاین / علیرضا نصرآزادانی کاپیتان و مربی اسبق تیم‌‍ملی تکواندوی ایران با درخواست فدراسیون تکواندوی بلژیک به عنوان مربی تا المپیک 2020 توکیو به کادر فنی این تیم اضافه شد. علیرضا نصرآزادانی تا قبل از ایجاد تغییرات در کادر فنی تیم ملی ایران و انتخاب فریبرز عسگری به عنوان سرمربی، در کنار مهدی بی باک به عنوان مربی تیم ملی فعالیت می کرد. 

علیرضا نصرآزادانی کاپیتان با اخلاق و اسبق تیم ملی که 24 مدال جهانی و آسیایی و همچنین مربیگری تیم ملی ایران را در کارنامه دارد با درخواست فدراسیون تکواندوی بلژیک و به منظور آماده‌سازی اردونشینان این کشور برای شرکت در رویدادهای پیش‌رو تا المپیک 2020 به عنوان مربی به کادرفنی این تیم اضافه شده اما او تنها عضو ایرانی تیم ملی بلژیک نیست.

نصرآزادانی پیش از این در کنار بیژن مقانلو و همچنین مهدی بی باک به عنوان مربی هدایت تیم ملی تکواندو ایران را بر عهده داشت و حالا با حضور در بلژیک می تواند سومین دوره مربیگری خود را در یک تیم اروپائی تجربه کند. ضمن اینکه حضور این مربی ایرانی در اروپا به عنوان مربی می‌تواند جایگاهی را برای او ترسیم کند که بعد از جایگاه رضا مهماندوست، بهترین جایگاه برای مربیان ایرانی در سطح بین‌المللی تلقی شود. 

پیش از نصر‌آزادانی ، رضا مهماندوست هم به عنوان سرمربی تیم ملی آذربایجان انتخاب شده بود که حضور دو مربی ایرانی در سطح اروپا می تواند نشان دهنده توان فنی تکواندوی ایران باشد.

قبل از اینکه نصر‌آزادانی راهی بلژیک شود، تعدادی از بازیکنان ایرانی هم راهی این کشور شده بودند. راحله آسمانی یکی از همین ورزشکاران است که در این کشور فعالیت می کند و در باز‌ی‌های النپیک ریو هم با پرچم بلژیک مسابقه داد.

این تغییر و تحولات نشان می‌دهد که بلژیک برای تکواندوی ایران یک جای امن و راحت برای انجام فعالیت است.  

 

5/390

captcha
تازه ها
بیشتر