ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 81327 / تاریخ انتشار : 1397/5/17 16:32
|
هلال الهلال، قرص قمر می شود

عبدالرحمان، ستاره ای در کنار ماه

عمر عبدالرحمان ستاره اماراتی خرید هیجان انگیز الهلال است.

ایران ورزشی آنلاین / رئیس صحرا حال خوبی را ندارد. این را می توان از ناکامی غیرمنتظره در لیگ قهرمانان آسیا در فصل گذشته دریافت. تیمی که فصل گذشته اش تا فینال با اقتدار پیش آمد در یک سقوط حیرت انگیز در همان مرحله گروهی حذف شد تا ثابت شود ماه الهلال به سمت هلال میل کرده.

برای تیمی که به طور سنتی قهرمان عربستان محسوب می شود و پرافتخارترین تیم صحرای حجاز لقب گرفته، حذف از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا یک ناکامی حقارت بار است که هیچ گونه جای توجیهی ندارد. رئیس آبی پوش برای جبران مافات این ناکامی در فصل جاری نقشه های مفصلی کشیده است. با مدیریت سامی الجابر یکی از بزرگترین ستاره های تاریخ فوتبال عربستان که حالا در جایگاه مدیر بر صندلی ریاست باشگاه ریشه دار عربستانی تکیه زده، آنها قصد اوج گیری دوباره دارند. الجابر که خود ستاره بزرگ و نامداری در فوتبال عربستان و آسیا بوده، نسخه ای متفاوت با سایرین برای احیای تیمش پیچیده.

آنها این بار از گزینه دم دستی تعویض مربی عبور کرده اند و تصمیم گرفته اند تا با جذب چند ستاره دانه درشت شرایط را تغییر دهند. برای تیمی که خزانه اش لبریز از دلارهای نفتی است و به پول بادآورده می نازد، خرید بزرگترین ستاره های فوتبال دنیا عادت غریبی نیست. آنها هر گاه اراده کرده اند، بهترین ستاره های اروپایی را به صحرا کشانده اند اما سران الهلال این بار یک سورپرایز جالب را رو کرده اند. آنها انگشت روی ستاره ای گذاشته اند که اگر نگوییم بهترین بازیکن آسیا، قطعا یکی از 3 ستاره بزرگ فوتبال آسیاست و تنها ملیتش سبب شده تا کماکان در حصار بسته فوتبال متحجر و عقب مانده آسیا باقی بماند. ستاره ای که چند فصل پیش پیشنهاد جذاب من سیتی را در جیب داشت.

عمر عبدالرحمان اماراتی خرید هیجان انگیز الهلال است که اگر نخواهیم بگوییم از ستاره های اروپایی گزینه بهتر و هیجان انگیزتری است، قطعا هم ردیف بهترین ستاره های اروپایی برای الهلال کاربرد دارد. عبدالرحمان نام خود را از 4 سال قبل و بازی های جام ملت های 2015 آسیا در استرالیا سر زبان ها انداخت. جایی که با تکنیک منحصربفرد و چشم نواز خود همه چشم ها را خیره کرد و آنچنان درخشید که بعد از مدتها فوتبال امارات بتواند در سطح قاره عرض اندام کند.

بلافاصله بعد از درخشش در این رقابت ها چند پیشنهاد جذاب اروپایی به دست عبدالرحمان رسید اما قانون احمقانه اماراتی ها سبب شد که او رغبتی برای جدایی از فوتبال امارات ندااشته باشد. بعد از 4 سال درخشش مداوم در سطح اول قاره حالا عبدالرحمان به اندازه ای از پختگی رسیده که یک ستاره بین المللی باشد و بتواند یک تنه الهلال را به قله بکشاند.

به ویژه اینکه او یک ستاره عرب زبان است و اشتراکات فرهنگی، زبان و نژادی فراوانی با سعودی ها دارد و از همین رو بستر برای درخشش و موفقیتش در عربستان به شدت مهیاست. بنابراین می توان از حالا منتظر درخشش عمر در ترکیب الهلال بود.

عمر پس از سال ها بازی برای بنفش پوشان امارات سرانجام از این تیم جدا شد و به الهلال عربستان پیوست. این انتقال در حالی رقم خورد که کمتر کسی باور می‌کرد مو فرفری فوتبال امارات از العین جدا شود چرا که در سال های اخیر پیشنهادات مختلفی از تیم های اروپایی برای او رسیده بود اما العینی ها به هر قیمتی او را در جمعشان نگه داشته بودند.

ولی این بار پیشنهاد الهلال آنقدر جدی، هیجان انگیز و نجومی بود که تیم محبوب امارات نتواند مقابلش ایستادگی کند. آبی های ریاض با پیشنهاد ۳۲ میلیون ریالی سراغ عمر عبدالرحمان آمدند و توانستند او را به خدمت گیرند. به عبارت دیگر قرارداد عموری و الهلال ۹۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که بسیار شگفت انگیز به نظر می‌رسد. نکته جالب این که الهلال این رقم را تنها برای یک فصل به عمر می‌پردازد و نکته جالب تر این که باشگاه الهلال او را به طور قرضی به خدمت گرفته و ستاره فوتبال امارات تا ۲۰۲۱ با العین قرارداد دارد.

به گفته برخی رسانه های عربستان، 60 میلیون ریال سعودی به باشگاه العین پرداخت کرد که معادل 14 میلیون یورو است. همین 14 میلیون یورو باعث شده که یک عنوان تاریخی نصیب ستاره اماراتی شود. به نقل از رسانه های عربستانی، عمر عبدالرحمان با این رقم، به دومین انتقال قرضی گران قیمت تاریخ فوتبال تبدیل شده است. این در حالی است که گنزالو هیگواین بازیکن جدید میلان با قرارداد قرضی امسالش به گران ترین بازیکن قرضی تاریخ تبدیل شد. مهاجم ملی پوش آرژانتینی چند روز پیش با 18 میلیون یورو به صورت قرضی از یوونتوس به میلان پیوست.

الهلال فصل گذشته در مجموع عملکرد نسبتا ضعیفی از خود نشان داد و حالا با مدیریت سامی الجابر می خواهد بار دیگر همان تیم قدرتمند همیشگی باشد. عمر ۲۶ ساله متولد کشور عربستان است اما در این سال ها تنش های زیادی با سعودی ها داشته.  الهلالی ها با پرداخت رقم قابل توجهی عبدالرحمان را راضی به عقد قرارداد کردند و حال امیدوارند با این ستاره فوتبال امارات که متولد عربستان است، به موفقیت برسند.

12

captcha
تازه ها
بیشتر