فوتبال ایران / شناسه خبر: 81307 / تاریخ انتشار : 1397/5/17 14:44
|
اوج بحران مالی در سپیدرود

کارت بازی بازیکنان سپیدرود گرو گرفته شد

اعضای تیم سپیدرود قصد داشتند امروز به فرودگاه بروند تا با پرواز ساعت 13:30 راهی تبریز شوند اما بدهی این تیم به هتل محل اقامت‌شان باعث شد مسئول هتل اجازه خروج به آنها ندهد و کارت بازی‌شان را گرو بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین /سمیرا شیرمردی// بعد از 2 شکست سنگینی که سپیدرود مقابل سایپا و سپاهان متحمل شد، هواداران گیلانی که خیلی نگران بودند، اعتراضات خود را شروع کردند تا بلکه تیم به خود بیاید و شرایط بهتر شود اما نه تنها هنوز اتفاقی در این مورد نیفتد بلکه مشکلات بیشتر از قبل شد تا هواداران نگران‌تر شوند. بعد از این شکست‌ها، نوبت به کنار گذاشتن حسین کعبی و محسن ایران‌نژاد رسید و حالا هم بحث مشکلات مالی که اجازه خروج تیم از هتل را نداد. این اتفاقات حالا نگرانی‌ها را بیشتر کرد که باید دید چقدر می‌تواند روی نتیجه بازی این هفته مقابل گسترش فولاد تبریز تاثیرگذار باشد.

 

هواداران سپیدرود رشت حق دارند نگران باشند و اعتراض کنند. شرایط این تیم اصلا خوب نیست و همه چیز دارد مثل اتفاقات نفت تهران در فصل گذشته پیش می‌رود. نه اوضاع تیم و نتیجه‌گیری خوب است و نه اوضاع مالی. انگار همه ناامید شدند و از الان فکر می‌کنند سپیدرود گزینه اول سقوط به دسته پایین است. این در حالی است که هنوز 2 هفته از شروع لیگ هجدهم نگذشته و 28 بازی دیگر باقی مانده اما در این مدت شرایط به گونه‌ای پیش رفت که انگار به بازی‌های باقی مانده هم امیدی نیست. مگر اینکه خیلی زود اتفاقات امیدوارکننده‌ای بیفتد. اتفاقاتی که بتواند روحیه تیم را بالا ببرد و مشکلات مالی را کم کند. تا الان که خبری نیست و هواداران ناامیدتر از همیشه شدند. بعد از اتفاق عجیبی هم که در تهران افتاد همه چیز بدتر از قبل شد. اتفاقی مثل گروگانگیری فیلم‌های هالیوودی که معلوم نیست این اتفاق چه سرنوشتی خواهد داشت.

این اتفاقات عجیب از بازی با سپاهان شروع شد. سپیدرود رشت در نیمه اول 4 بر صفر از سپاهان در خانه خودش عقب افتاد. هواداران تاب نیاوردند و خیلی زود اعتراضات را شروع کردند. اعتراض‌ها خیلی تند بود و واکنش عجیب خداداد عزیزی سرمربی سپیدرود را به دنبال داشت. همین مساله باعث شد رابطه هواداران و خداداد خیلی زود خراب شود و البته اعتراض‌ها بیشتر از قبل. با این شرایط، سپیدرود رشت شرایط خوبی برای ماندن در این شهر و ادامه تمریناتش نداشت. به همین دلیل خداداد تصمیم گرفت تمرینات تیم را به تهران بیاورد.

تمرینات خیلی زود به پایتخت منتقل شد. در این مدت تیم سپیدرود در هتل بستان اقامت داشت و قرار بود امروز (چهارشنبه) با پرواز ساعت 13:30 به تبریز برود تا در آنجا هم یک شب اقامت پیدا کند و بعد از آن مقابل گسترش فولاد تبریز به میدان برود. با این برنامه بازیکنان و اعضای تیم صبح امروز (چهارشنبه) وسایل خود را جمع کردند تا سوار اتوبوس شوند و به سمت فرودگاه بروند اما اجازه خروج از هتل پیدا نمی‌کردند. در واقع مسئول هتل به خاطر پرداخت نشدن هزینه اقامت اعضای تیم سپیدرود رشت، به آنها اجازه خروج نداد.

بازیکنان در لابی هتل سرگردان ماندند. نمی‌دانستند شرایط به چه صورت می‌شود. منتظر بودند مسئولی که قرار بود هماهنگی‌های لازم برای اردوی تهران را انجام دهد، وارد ماجرا شود و هزینه را پرداخت کند اما باز هم خبری نشد. پرواز سپیدرود پرید و اعضای تیم به آن نرسیدند. بعد از این اتفاق، تصمیم بر این گرفته شد تا اعضای تیم به اتاق‌هایشان بروند و با پرواز صبح فردا (پنجشنبه) راهی تبریز شوند. این شرایط که مثل گروگانگیری می‌ماند، نگرانی‌ها را در مورد تیم بیشتر کرد. چراکه کارت‌های بازیکنان هم دست مسئول هتل است و به هیچ وجه حاضر نیست آنها را پس بدهد مگر اینکه هزینه هتل را پرداخت کنند. هزینه 3 شب اقامت در هتل هم حدود 31 ملیون تومان است که فقط 5 میلیون آن پرداخت شده بود. تا الان هیچ مسئولی وارد مساله نشد و کاری برای حل آن نکرد. نکته جالب این است که بعد از هتل بستان، نوبت به راننده اتوبوس سپیدروی‌ها رسید. گفته می‌شود راننده اتوبوس هم اعلام کرد در صورتی که طلب 5 میلیونی او هم پرداخت نشود، تیم را به فرودگاه نخواهد برد.

حالا مشکلات بیشتر شده و همه منتظر مالک باشگاه هستند تا کاری کند. مالک باشگاه که در رقابتی عجیب و پر سر و صدا باشگاه سپیدرود رشت را در اختیار گرفته، باید خیلی زود دست به کار می‌شد و اجازه نمی‌داد چنین اتفاقاتی رخ بدهد اما این اتفاقات خیلی عجیب رسانه‌ای شد تا نگرانی هواداران سپیدرود بیشتر از همیشه شود.

 

عزیزی: مسئولان هتل می‌گویند اول تسویه بعد خروج

بعد از اتفاقاتی که در رشت افتاد و هواداران به شدت نسبت به نتیجه نگرفتن سپیدرود اعتراض داشتند، شاید اتفاقاتی که در هتل بستان افتاد برای کادرفنی بد نبود تا حداقل بهانه‌ای باشد برای نتیجه نگرفتن احتمالی در بازی با گسترش فولاد تبریز. خداداد عزیزی سرمربی سپیدرود رشت درباره اتفاقاتی که در هتل محل اقامت این تیم رخ داده و بازیکنان اجازه خروج از بازی را ندارند، می‌گوید: «بازیکنان در هتل هستند و ما هم چاره‌ای نداریم. کاری نمی‌توانم انجام بدهم. من با مسئولان باشگاه تماس گرفتم تا بیایند و مشکل را حل کنند. به هر حال این شرایط ما است که می‌بینید. مسئولان هتل می‌گویند اول تسویه بعد خروج. از باشگاه هم گفته‌اند در حال رایزنی هستند تا مشکل را حل کنند.» عزیزی در مورد اینکه تیمش پرواز تبریز را از دست داده، ادامه می‌دهد: «ما ساعت 13:30 پروازمان بلند شد و به پرواز نرسیدیم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر