ورزش جهان / شناسه خبر: 81289 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 19:41
|

ایران ورزشی آنلاین / پیشنهاد 1.8 میلیارد پوندی استن کرونکه برای خرید کل سهام باشگاه آرسنال توسط دومین سهامدار بزرگ این تیم آلیشر عثمانف پذیرفته شده است.

کرونکه پیشنهاد کرده است که 30 درصد سهام عثمانوف را خریداری کند و تلگراف مدعی شد که عثمانوف نیز تصمیم گرفته این پیشنهاد را بپذیرد. بدین ترتیب عثمانف با دریافت مبلغی در حدود 550 میلیون پوند، 30 درصد سهام خود را به کرونکه واگذار کرده و جنگ مدیریتی در این باشگاه بالاخره به پایان خواهد رسید.

کرونکه در سال 2012 سهام خود در باشکاه را گسترش داد و از آن به بعد، عثمانف همیشه امیدوار بود که کرونکه تمایل خود در سرمایه گذاری را از دست داده و مایل به فروش باشد اما این اتفاق رخ نداد. پسر کرونکه یعنی استن در ماه های اخیر در آرسنال نقش آفرینی فراوانی داشته است و حالا انتظار می رود که این روند ادامه یابد.

در این دوران بعد از سالها آرسن ونگر از آرسنال جدا شده و به نظر می‌رسد ایوان گازیدیس نیز در راه رفتن به میلان باشد زیرا پیشنهادی جدی برای مدیریت در این تیم دریافت کرده است.

شریک تجاری عثمانف یعنی فرهاد مشیری سرمایه‌گذاری خود در آرسنال را در سال 2016 به پایان رساند تا 49.9 درصد سهام باشگاه اورتون را خریداری کند و حالا به نظر می‌رسد عثمانف با ثروتی در حدود 15.1 میلیارد دلار می تواند دوباه به دوست خود در گودیسون پارک ملحق شود.

1

captcha
تازه ها
بیشتر