ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 81282 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 18:49
|
اخبار کوتاه از ورزش جهان

از سیدورف تا رونالدو

سیدورف درباره کامرون گفت: به آنجا مدیونم چون در قاره سیاه رشد یافتم.

ایران ورزشی آنلاین /

پایان پس از 45 سال!

عصام الحضری دروازه‌بان ۴۵ ساله تیم ملی فوتبال مصر بعد از حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از تیم ملی این کشور خداحافظی کرد. الحضری در بازی برابر عربستان سعودی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای تیمش به میدان رفت و اتفاقا توانست یک ضربه پنالتی‌ را نیز مهار کند. این دروازه‌بان که چهار قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را در کارنامه دارد در شبکه اجتماعی خود از تیم‌ ‌ملی فوتبال مصر خداحافظی کرد و نوشت: افتخار می‌کنم که ۱۵۹ بازی ملی برای تیم‌ ‌ملی فوتبال کشورم انجام دادم. امیدوارم که در طی این سال‌ها موفق عمل کرده باشم. از تمام کسانی که در این راه کمک کرده‌اند تشکر می‌کنم. این دروازه‌بان هم چنان عضو تیم فوتبال اسماعیلیه در مصر است و هنوز قصد کناره‌گیری از این تیم را ندارد.

 

سیدورف: مدیون قاره آفریقا هستم

کلارنس سیدورف، ستاره سابق تیم ملی هلند در اولین واکنش پس از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی کامرون اعلام کرد از بازگشت به قاره‌اش خوشحال است.  او در سخنانی کوتاه اظهار داشت:  خوشحالم که لحظه بازگشتم به آفریقا فرا رسیده است. سرانجام به قاره اجدادم برمی گردم. به آنجا مدیونم چون در قاره سیاه رشد یافتم. امیدوارم با کمک کلایورت، شیرهای رام‌نشدنی را به دوران اوج بازگردانیم. پس از انتخاب سیدروف، کلایورت، همبازی سابقش به عنوان کمک او انتخاب شد.

 

امتیاز ویژه المپیاکوس برای برای معلولان

باشگاه المپیاکوس برای بهره‌مندی از حمایت هواداران معلول خود در لیگ اروپا امتیاز ویژه‌ای در نظر گرفته است. این باشگاه برای ارائه خدمات بهتر به معلولان جهت نخستین بازی لیگ اروپا شرایطی را فراهم آورده است تا آنها از طریق تماس تلفنی بتوانند بلیت تهیه کنند. معلولان طرفدار تیم فوتبال المپیاکوس می‌توانند با برقراری تماس تلفنی با شماره تعیین‌شده از سوی باشگاه نسبت به رزرو جایگاه و صندلی موردنظر در ورزشگاه کارایسکاکی آتن اقدام کنند. تیم المپیاکوس جمعه هفته جاری در بازی دور رفت مرحله سوم حذفی لیگ اروپا میزبان تیم لوزرن سوئیس است. کریم انصاری‌فرد و احسان حاج‌صفی، دو ملی‌پوش ایرانی در تیم المپیاکوس آتن بازی می‌کنند.

 

رونمایی از نماد بازی‌های آسیایی هانگژو 2022

هانگژو میزبان بازی‌های آسیایی در سال 2022 از نماد خود در مراسم ویژه رادیو و تلویزیون رونمایی کرد. این نماد که جزر و مد نامیده شده، شامل 6 عنصر است که در آن عناصری همچون رودخانه، مسیر در حال اجرا، اینترنت و خورشید قرمز شورای المپیک آسیا دیده می‌شود. این نماد به طور کلی نشان دهنده سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی بوده و همچنین نشان دهنده وحدت و توسعه شورای المپیک آسیاست. هانگژو سومین شهر چین است که میزبانی بازی‌های آسیایی را در برمی‌گیرد. پیش از این پکن در سال 1990 و گوانگجو در سال 2010 میزبان بازی‌های آسیایی بودند. پرچم شورای المپیک آسیا به طور رسمی در مراسم اختتامیه بازی‌های آسیایی 2018 به هانگژو داده می‌شود. هانگژو چهارمین شهر بزرگ در چین به شمار می‌رود و 21 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر در سال 2015 در نشست شورای المپیک آسیا به عنوان میزبانی بازی‌های آسیایی 2022 انتخاب شد.

 

ستایش برادر رونالدو از رونالدو

پس از 9 سال درخشان و استثنایی در رئال و فتح همه جام ها، رونالدو تصمیم به ترک مادرید و پیوستن به یوونتوس گرفت. مهمترین هدف باشگاه ایتالیایی فتح لیگ قهرمانان است و چشم امید به گل های رونالدو برای رسیدن به این هدف دارد. هوگو اویرو، برادر بزرگتر رونالدو به موفقیت او بسیار خوشبین است. او گفت: «معتقدم یوونتوس بهترین تصمیم را با جذب کریستیانو گرفت. او نیاز به انگیزه و یک چالش جدید در فوتبالش داشت و یوونتوس نیز اهداف بلندی در سر دارد. یووه برای برادرم یک باشگاه عالی است. خیلی ها می گویند که فوتبال ایتالیا سنگین و درگیرانه است اما شک ندارم که برادرم بهترین بازی های ممکن را برای یوونتوس انجام خواهد داد و شاید حتی بهتر از دورانش در رئال نیز ظاهر شود. او هر کاری برای موفقیت یووه انجام خواهد داد و در این باشگاه نیز تاریخ سازی خواهد کرد. فتح لیگ قهرمانان؟ یوونتوس پیش از آمدن کریستیانو نیز هر سال برای قهرمانی در این رقابت ها می جنگید. کسی از آینده خبر ندارد ولی بدون شک یووه حالا یک مدعی جدی تر برای کسب عنوان قهرمانی محسوب می شود.»

12

captcha
تازه ها
بیشتر