فوتبال ایران / شناسه خبر: 81266 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 17:25
|
قابل توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی

وزیر ورزش، رییس فدراسیون فوتبال نیست!

الیاس حضرتی، نماینده تهران با طرح سوال منطقه‌ای از وزیر ورزش و جوانان، معتقد است که مسعود سلطانی‌فر، باید درباره بحران در دو باشگاه تراکتورسازی و استقلال به مجلس پاسخگو باشد.

ایران ورزشی آنلاین / احمد امیرآبادی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی، هنگام اعلام طرح‌ها، لوایح و سوالاتی که به دست هیات رییسه مجلس رسیده بود، سوالی از سوی الیاس حضرتی را مطرح کرد. حضرتی، نماینده تهران با طرح سوال منطقه‌ای از وزیر ورزش و جوانان در این جلسه، معتقد است که مسعود سلطانی‌فر، باید درباره بحران در دو باشگاه تراکتورسازی و استقلال به مجلس پاسخگو باشد و به این موضوع رسیدگی کند.

البته که فلسفه اصلی تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش، وادار کردن محمد علی‌آبادی به پاسخگویی درباره برخی ابهامات بود اما دیگر نه اینکه نمایندگان مجلس، درباره مواردی که به کم‌کاری رییس فدراسیون فوتبال مربوط می شوند هم از وزیر سوال کنند و او را به جزییاتی وارد کنند که زیر نظر فدراسیون فوتبال است.

چنانکه پیش از این هم اتفاق افتاده بود که نمایندگان بابت دست دادن داور یکی از رشته‌های ورزشی در رقابت‌هایی در کشوری دیگر با خانمی غیرایرانی، از وزیر انتظار پاسخگویی داشتند.

در شرایط فعلی که تمام تلاش‌ها در راستای کوچک‌تر کردن بدنه دولت و قدرت بخشیدن به بخش خصوصی است، شاید بهتر باشد مسائل کلان‌تری در حوزه ورزش با شخص وزیر در میان گذاشته شود و بابت مسائل مهم‌تری از او انتظار پاسخگویی داشت.

شاید حل شدن مسائل کلان و مهم‌تری در سطوح مدیریتی از سوی شخص وزیر به حل شدن مشکلات تیم‌هایی چون تراکتورسازی و استقلال هم بیانجامد اما تمرکز وزیر بر جزییات باشگاه‌های فوتبال، در نهایت به حل شدن مشکلات همین دو باشگاه می‌انجامد.

 

1

captcha
تازه ها
بیشتر