فوتبال ایران / شناسه خبر: 81253 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 16:46
|
باورم نمی‌شد دژاگه و شجاعی انقدر خودمانی باشند

نقی‌زاده: دو فصل است رفت و برگشت به استقلال گل می‌زنم

علیرضا نقی‌زاده می گوید: «مهدی رحمتی از بهترین دروازه‌بان‌هاست اما امیدوارم بتوانم در این بازی پنجمین گل پیاپی‌ام را هم بزنم.»

ایران ورزشی آنلاین / بهناز میرمطهریان / در طول دو فصل اخیر در هر مسابقه‌ای که مقابل استقلال بازی کرده، به آبی‌پوشان پایتخت گل زده است. گرچه این گل‌ها را با پیراهن گسترش فولاد زده و حالا بازیکن تراکتورسازی است اما امیدوار است که بتواند برای پنجمین بار پیاپی، دروازه استقلال را بگشاید. آن هم در قامت بازیکن تیمی که جان توشاک را به عنوان سرمربی روی نیمکت دارد. ضمن اینکه حالا حضور بازیکنانی چون اشکان دژاگه و مسعود شجاعی در تمرینات این تیم هم انگیزه بازیکنان را حسابی افزایش داده است. علیرضا نقی‌زاده حرف های جالبی از رویارویی کاپیتان‌های تیم ملی با بازیکنان تراکتورسازی دارد و موفقیت تیم را فقط و فقط در گروه آشتی و صبوری هواداران تراکتورسازی می‌داند.

* بازی این هفته تراکتورسازی با استقلال، بازی حساس و مهمی خواهد بود.

- استقلال برای ما با تیم‌های دیگر هیچ فرقی ندارد. اگر آن‌ها استقلال هستند، ما هم تراکتورسازی هستیم. در واقع استقلال باید از ما بترسد و بازی با تراکتورسازی را حساس و مهم بداند.

* در چهار بازی قبلی که مقابل استقلال بازی کرده‌ای، هر بار گل زدی، فکر می‌کنی موفق شوی پنجمین گلت را هم به استقلال بزنی؟

- بله من در دو فصل گذشته، در بازی‌های رفت و برگشت به استقلال گل زده‌ام. البته مهدی رحمتی از بهترین دروازه‌بان‌هاست اما امیدوارم بتوانم در این بازی پنجمین گل پیاپی‌ام را هم بزنم.

* شرایط تراکتورسازی در آستانه رویارویی با استقلال چطور است؟

- شرایط ما خیلی خوب است. بازیکنان آماده هستند و با انگیزه اما در مجموع باید یک نکته را در نظر داشته باشیم و آن این است که با توجه به تغییرات مدیریتی  باشگاه و تغییرات 80،90 درصدی بازیکنان این تیم، زمان می‌برد تا تراکتورسازی نتایج دلخواهش را کسب کند.

* اتفاقاً مسعود شجاعی هم در مصاحبه ای به همین نکته اشاره کرده است و تأکید کرده که تراکتورسازی شاید این فصل قهرمان نشود.

- این یک واقعیت است. قطعاً تراکتورسازی این فصل جزء مدعیان است و با بازیکنانی که جذب کرده، می‌تواند در آسیا عملکرد خوبی از خود نشان دهد اما برای رسیدن تراکتورسازی به شرایط ایده آل همیشگی باید به این تیم، دو، سه سال زمان بدهیم. با مدیریتی که آقای زنوزی دارد و تیمی که ساخته شده، قطعاً در این مدت زمان به ایده‌آل‌مان خواهیم رسید.

* خیلی از هواداران اما همین حالا به خاطر کسب 2 امتیاز از تراکتورسازی ناراحت هستند.

- ببینید ما اولین بازی‌مان مقابل نفت مسجد سلیمان بود و در آن گرمای هوا بازیکن تعویضی نداشتیم. در بازی با نساجی هم تیم خسته از بدنسازی بود و خارجی‌ها هم تازه آمده‌ بودند و نتوانستیم آن‌طور که باید و شاید از آن‌ها استفاده کنیم.

* این خستگی تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد؟

- مطمئن باشید از بازی با استقلال جرقه تراکتورسازی واقعی می‌خورد و هواداران می‌توانند تراکتور واقعی را مقابل استقلال ببینند.

* تفاوت این تیم با تیم فصل‌های پیش را چطور ارزیابی می‌کنید؟

- من شک ندارم تراکتور، تیم متفاوتی نسبت به فصل‌های قبل شده است. حالا فقط هواداران باید پشت ما بایستند و حمایت‌مان کنند. واقعیت این است که تنها با کمک آن‌هاست که می‌توانیم به هدف نهایی‌مان برسیم.

* این فصل در بازی خانگی‌تان از حضور هواداران محروم بودید و هنوز فرصتی برای آشتی هواداران با تراکتورسازی به وجود نیامده است.

- بله اما امیدواریم در اولین بازی خانگی‌مان، هواداران با حضورشان نشان دهند که با تیم آشتی کرده‌اند.

* بازتاب حضور مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در تمرینات تراکتورسازی، بین بازیکنان جوان‌تر تیم چطور بوده است؟

- از همان زمان که زمزمه‌های حضور این دو نفر در تیم به راه افتاد و هنوز آمدن‌شان قطعی نشده بود، انرژی مضاعفی گرفته بودیم. به نظر من وجود اشکان دژاگه و مسعود شجاعی به هر تیمی اعتبار می‌بخشد.

* احتمالاً این انگیزه با حضورشان در تمرینات در چند جلسه اخیر، بیشتر هم شده.

- من خودم فکر نمی‌کردم خصوصیات اخلاقی‌شان این‌طور باشد. با اینکه هر دو از کاپیتان‌های تیم ملی هستند اما خیلی خودمانی هستند. مطمئناً ما خیلی چیزها می‌توانیم از مسعود شجاعی و اشکان دژاگه یاد بگیریم.

* نظرت درباره مالکیت همزمان زنوزی در دو باشگاه تراکتورسازی و گسترش فولاد چیست؟

- خب، واقعیت این است که زنوزی در حال حاضر ورزش آذربایجان را نجات داده. در این شرایط اقتصادی دارد برای ورزش آذربایجان زحمت می‌کشد. مثلاً تا این لحظه پرداخت‌ها به موقع انجام شده بود و یکی از حرفه‌ای‌ترین باشگاه های حال حاضر لیگ است.

 

 

700 - 9

captcha
تازه ها
بیشتر