فوتبال ایران / شناسه خبر: 81227 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 15:16
|
اسدی برگشت، اخباری همچنان بلاتکلیف

علی دایی کوتاه می‌آید؟

اگرچه رضا اسدی به تمرینات سایپا برگشت تا کارش را با این تیم دنبال کند اما محمدرضا اخباری همچنان برای جدایی از نارنجی‌پوشان اصرار دارد و تلاش می‌کند رضایتنامه‌اش را بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین /سمیرا شیرمردی/ بعد از اینکه رضا اسدی مدافع سایپا متوجه شد برای جدا شدن از این تیم و رفتن به اروپا، راه به جایی نمی‌برد تصمیم گرفت به جمع نارنجی‌پوشان برگردد و کارش را دنبال کند. اسدی به تمرینات سایپا برگشت تا کنار علی دایی کارش را برای حضور در لیگ هجدهم و لیگ قهرمانان آسیا پیش ببرد اما محمدرضا اخباری همچنان بلاتکلیف است. البته شاید با بازگشت اسدی به سایپا، شرایط برای جدایی اخباری بهتر شود اما تا الان خبری نشده تا این دروازه‌بان 25 ساله همچنان دور از سایپا باشد و به صورت اختصاصی تمریناتش را دنبال کند.

رضا اسدی و محمدرضا اخباری قبل از شروع فصل هجدهم اعلام کردند قصد دارند از این تیم جدا شوند و حضور در تیم‌های اروپایی را تجربه کنند. در همان ابتدا با رفتن اسدی مخالفت شد چون علی دایی سرمربی سایپا اعتقاد داشت پیشنهادی که برای این مدافع جوان رسید در شأن بازیکن ایرانی نیست. هم مبلغ خیلی پایین است و هم اینکه تیمی که خواستار جذب او شده، تیم مطرحی نیست. با این صحبت‌ها کاملا معلوم بود که رضا اسدی شانسی برای جدایی از سایپا و رفتن به دانمارک ندارد اما به نظر می‌رسید شرایط محمدرضا اخباری متفاوت باشد. اخباری در نیم فصل دوم لیگ هفدهم، بیشتر نیمکت‌نشین بود و کمتر شانس حضور درون دروازه سایپا را پیدا می‌کرد. به همین خاطر او تصمیم گرفت از نارنجی‌پوشان جدا شود و به اروپا برود. اخباری خیلی زود این مساله را به باشگاه و کادرفنی اعلام کرد که ظاهرا علی دایی هم با جدایی‌اش موافق بود.

به همین دلیل باشگاه سایپا از این بازیکن می‌خواهد طلب 200 میلیونی‌اش را ببخشد و رضایتنامه‌اش را بگیرد. این مساله هم انجام شد و حتی اخباری نامه‌ای به باشگاه سایپا می‌نویسد که در ازای گرفتن رضایتنامه از باشگاه سایپا برای جدایی، طلب 200 میلیونی‌اش را می‌بخشد. همه چیز در این مورد داشت خوب پیش می‌رفت و حتی بحث حضور علیرضا حقیقی در سایپا هم خیلی جدی پیش رفت. به صورتی که اکثر اعضای کادرفنی و باشگاه سایپا اعلام کردند مذاکره با حقیقی به صورت جدی ادامه دارد و در صورتی که این بازیکن نتواند به یک تیم اروپایی برود، به سایپا ملحق خواهد شد. تا الان هم خبری از تیم اروپایی برای حضور علیرضا حقیقی نشد که این مساله نشان می‌دهد احتمال بازگشت او به ایران بیش از هر زمان دیگری است. روال کارها به صورتی پیش می‌رفت که به گونه‌ای جدایی اخباری از سایپا داشت قطعی می‌شد اما یک اشتباه مانع شد.

گفته می‌شود مدیربرنامه‌های رضا اسدی که مدیربرنامه محمدرضا اخباری هم هست، برای راضی کردن علی دایی سرمربی سایپا به تمرین این تیم رفت تا جدایی مدافع جوان نارنجی‌پوشان را قطعی کند. دایی از اینکه اسدی که کشف خودش بود، بدون مشورت با او چنین تصمیمی گرفت ظاهرا ناراحت بود. به همین دلیل راضی به جدایی رضا اسدی نمی‌شد و همچنان اعتقاد داشت پیشنهاد 50 هزار یورویی در شأن این بازیکن نیست. این بحث‌ها ادامه داشت که مدیربرنامه اسدی و اخباری ناگهان از کوره در می‌رود و با علی دایی تند صحبت می‌کند. همین مساله هم باعث شد یک سری دلخوری به وجود بیاید.

اسدی که می‌دانست شانس زیادی برای جدایی و رفتن به دانمارک ندارد، سرانجام قبل از بازی هفته سوم سایپا مقابل ذوب‌آهن اصفهان تصمیم گرفت به این بلاتکلیفی پایان دهد و به تمرینات تیمش برگردد. او کارش را با نارنجی‌پوشان شروع کرد تا در لیگ هجدهم کنار این تیم باشد و حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه کند اما محمدرضا اخباری همچنان بلاتکلیف است.

حالا که رضا اسدی به تمرینات سایپا برگشت، شاید این تصور در ذهن خیلی‌ها ایجاد شود که با این اتفاق، شانس محمدرضا اخباری برای جدایی از سایپا بیشتر شده اما تا الان هیچ خبری در این مورد نیست. اخباری همچنان برای جدایی از سایپا اصرار دارد و باشگاه هم شرایطی در نظر گرفته که این مساله را کمی سخت کرده. در واقع باشگاه سایپا بعد از ناراحتی‌های پیش آمده، اعلام کرد باشگاهی که اخباری را می‌خواهد باید به باشگاه سایپا درخواست رسمی بدهد که البته این مساله درست است اما در کنار آن باشگاه سایپا به این بازیکن اعلام کرده علاوه بر آن 200 میلیونی که به باشگاه سایپا بخشیده، این بازیکن باید برای جدایی‌اش 350 میلیون دیگر هم پرداخت کند که این مساله کار را سخت کرده. البته این مبلغ ظاهرا در ابتدا 500 میلیون تومان بوده که در نهایت به 350 میلیون تومان کاهش پیدا کرده. در هر صورت، شرایط از آن چیزی که تصور می‌شد، برای اخباری سخت‌تر شد اما این بازیکن همچنان قصد ندارد به سایپا برگردد و کارش را در این تیم دنبال کند. محمدرضا اخباری که شاید سایپا را دلیل دور شدن از تیم ملی و نرفتن به جام جهانی می‌داند، حالا تلاش می‌کند به تیم دیگری برود تا بلکه از آن تیم به روزهای اوجش برگردد. او به تیم‌های ایرانی هم فکر نمی‌کند و فقط به دنبال رفتن به اروپا و لژیونر شدن است. حتی با مبلغی کم.

1--11

 

captcha
تازه ها
بیشتر