ورزش ایران / شناسه خبر: 81218 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 15:25
|
حمایت رییس فدراسیون جانبازان و معلولان از تمرین انفرادی قهرمانان:

هر موقع سرمربیان بخواهند، ستاره‌ها در اردو حاضر می شوند

بعد از شش ماه رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان روبرو خبرنگاران نشست تا درباره وضعیت کاروان اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی و همچنین تغییرات به وجود آمده، توضیح بدهد.

ایران ورزشی آنلاین / حمید علی‌صمیمی 6 ماه پیش به عنوان رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان انتخاب شد. بعد از حدود شش ماه او اولین کنفرانس خبری را برگزار کرد تا بعد از تغییرات زیادی در این مدت انجام داده بود، در آستانه بازی‌های آسیایی پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد. صمیمی بلافاصله هم در ابتدای نشست خود به سراغ برگزاری جشنواره جانبازان و معلولان رفت و از برنامه ریزی‌ها برای این جشنواره بزرگ گفت:« امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است. بر همین اساس فدراسیون طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری، صحبت‌های رئیس جمهور و دستورات وزیر ورزش، برنامه‌ریزی منسجمی را منعکس کرده تا این رویداد به‌گونه‌ای شایسته منعکس شود. ما بر این اساس جشنواره ورزش‌های جانبازان و معلولین را برای دهه فجر برنامه‌ریزی کرده‌ایم که قرار است پنج هزار ورزشکار در سه رده جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان دور هم جمع شوند.»

صمیمی در ادامه برای این‌که اهمیت برگزاری این جشنواره را نشان بدهد، اعلام کرد که تعداد شرکت کننده‌ها در این جشنواره رکورد بازی‌های پارالمپیک را می شکنددر بازی‌های پارالمپیک حداکثر 4500 نفر ورزشکار شرکت می کنند، اما ما این رکورد را می شکنیم و با همکاری فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان، تعداد کل ورزشکاران جشنواره به 6500 نفر می رسد.»

بعد از صحبت‌های صمیمی درباره برگزاری جشنواره نوبت به حضور کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پاراآسیایی رسید. به اینکه ورزشکاران ایرانی در این دوره چه نتیجه‌ای کسب می کنند:« نفراتی به جاکارتا می‌روند که همگی شانس مدال دارند و حتی ما کسانی را که بخواهند رتبه چهارم، پنجم را کسب کنند، اعزام نمی‌کنیم. ان‌شاءالله شرایط خوبی رقم بخورد و کاروان ایران بتواند علاوه حفظ رتبه چهارمی دوره قبل این بار به رده سوم نیز برسد.»

علی‌صمیمی در ادامه به شرایط زهرا نعمتی هم که قرار است هم در بازی‌های آسیایی و هم پاراآسیایی شرکت کند، اشاره کرد و از روحیه خوب نعمتی برای موفقیت در جاکارتا گفت:« نعمتی افتخار فدراسیون ماست و الان نیز آمادگی خوبی دارد. ما بر همین اساس با حضورش در بازی‌های آسیایی موافقت کردیم تا بتواند در آنجا نیز به موفقیت برسد. تنها نگرانی ما موضوع خستگی اوست، اما نعمتی آماده است و امیدواریم جایگاهش را حفظ کند.»

او همچنین به انتقادهای مطرح شده از مرتضی مهرزاد هم پاسخ داد و از اینکه شنیده شده او از ترکیب تیم اعزامی خط می خورد، گفت:« مرتضی به نوعی برند ما محسوب می‌شود. او هرگز مورد غضب سرمربی تیم ملی قرار نگرفته ، بلکه باید بگویم که ورزشکاران عموماً فراز و فرودهایی دارند و سرمربی تیم باید سیاست‌های مختلفی را برای حفظ آمادگی آنها داشته باشد. مهرزاد در لیگ جهانی آماده نبود، اما در رقابت‌های قهرمانی جهان آمادگی لازم را داشت.»

مهمترین سوالی که در این نشست می شد از رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان پرسید، مربوط به تغییرات ایجاد شده در انجمن ها بود. به خصوص در تیراندازی که یکی از رشته‌های موفق بود اما با اینحال رئیس و سرمربی انجمن تغییر کرد:« انجمن‌ها باید برنامه داشته باشند و ما از آنها خواستیم که برنامه خود را ارائه بدهند و از آن دفاع کنند. تغییراتی که در انجمن‌ها صورت گرفت در شورای راهبردی بود و بر همین اساس نیز تغییراتی در هشت انجمن انجام شد. درخصوص تیراندازی باید بگویم که این انجمن قبل از حضور من در فدراسیون هم حاشیه داشت و ما با توجه به ایراداتی که وجود داشت مجبور به تغییرات شدیم. ما سرمربی تیم ملی را عزل نکردیم، بلکه درخواست داشتیم ادامه بدهد، اما خودش قبول نکرد.»

حمید علی صمیمی در ادامه به مسائل مطرح شده درباره بازیکن سالاری هم پاسخ داد و اینکه امیری به خاطر این مسائل کنار رفته را هم تکذیب کرد:« در تیراندازی بازیکن‌سالاری نداریم. اتفاقاً ورزشکاران خوبی داریم که توانمندی بسیاری دارند. البته سرمربی سالاری هم نداریم و سرمربی نمی تواند تعیین کند که چه کسی رئیس انجمن باشد. ضمن اینکه بازیکن سالاری نداریم اما چند ستاره داریم که خودشان در شهرشان اما با برنامه سرمربی تمرین می کنند. » رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان درباره اینکه چرا ساره جوانمردی به تنهایی تمرین می کند و همین باعث ناراحتی امیری شده است، گفت:« ساره قبل از تغییرات در انجمن نیز کمتر در تمرینات متمرکز حضور پیدا می‌کرد. این شرایط برای ورزشکاران دیگری همچون سیامند رحمان نیز وجود دارد و چنین ورزشکارانی برنامه را از سرمربی می‌گیرند و در شهر خود اجرا می‌کنند. البته در فواصل این برنامه‌های غیرمتمرکز یک اردوی متمرکز نیز برگزار می‌کنیم تا هماهنگی لازم ایجاد شود. ما باید برای ستاره‌های‌مان شرایط مختلفی ایجاد کنیم و اگر زمانی سرمربی تیم ملی خواهان حضور آنها در اردوی متمرکز باشد، خودم وارد می‌شوم و به آنها می‌گویم که باید در اردو حضور داشته باشند. بنابراین همه چیز با هماهنگی و برنامه ریزی پیش می رود.»

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر