ورزش ایران / شناسه خبر: 81209 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 14:37
|
پزشک معالج علیزاده:

کیمیا برای بازگشت حداقل 9 ماه زمان نیاز دارد

پزشک کیمیا علیزاده از لزوم عمل جراحی بر روی پای او و دوری 9 ماهه اش از تمرینات خبر داد.

ایران ورزشی آنلاین / کیمیا علیزاده عضو تیم ملی تکواندو اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا یکشنبه در جریان تمرینات آماده سازی دچار مصدومیت شدیدی شد. پس از ارزیابی پزشکی و معاینات تکمیلی و بررسی MRI  توسط دکتر رازی مشخص شد که ACL زانوی چپ کیمیا دچار آسیب جدی شده و بر این اساس قادر به همراهی تیم ملی در بازی های آسیایی نیست.

دکتر رازی که مسئولیت مداوای کیمیا علیزاده را بر عهده دارد، درباره وضعیت او گفت:« تشیخص نهایی همان بود که در روز نخست اعلام کردیم و همه رسانه ها نیز به آن پرداختند. کیمیا باید با فیزیوتراپی کار درمانی را آغاز کرده و پس از فراهم شدن شرایط، عمل جراحی برای ترمیم قسمت آسیب دیده صورت گیرد.»

او در مورد اینکه آیا این آسیب دیدگی چند هفته قبل در مسابقات کره جنوبی اتفاق افتاده و در تمرینات تشدید شده یا خیر نیز توضیح داد:« چنین چیزی نیست، آسیب جدید است و در جریان تمرینات مشکل ایجاد شده است»

دکتر رازی در ادامه به مدت زمان دوری کیمیا از تیم ملی اشاره کرد:« از زمانی که عمل جراحی انجام شود حداقل ۹ ماه زمان نیاز است که بتوان وی را به شرایط آغاز تمرینات رساند. البته وی اکنون باید با عصا راه رفته و فیزیوتراپی کند تا شرایط عمل جراحی فراهم شود.»

کیمیا علیزاده پرچمدار ایران در جاکارتا بود که به دلیل مصدومیت، این عنوان را به الهه احمدی داد.

 

4/340

captcha
تازه ها
بیشتر