ورزش ایران / شناسه خبر: 81201 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 14:42
|

کشتی گیران عنوان دار جهان و المپیک در جاکارتا / از یزدانی تا اوتا و کومار

جاکارتا به محلی برای تلاقی ستاره‌های کشتی تبدیل می شود. به جایی که قهرمانان المپیک می آیند تا برای مدال طلای بازی‌های آسیایی تلاش کنند.

ایران ورزشی آنلاین / تاکنون نام 5 کشتی گیر مدال دار المپیک برای حضور در بازی‌های آسیایی از سوی کشورهای هند، ازبکستان، ژاپن و ایران اعلام شده است.

بعد از معرفی ترکیب تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ژاپن و آزاد مغولستان برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا، مشخص شد که تا کنون حضور 5 مدال دار المپیک در اندونزی قطعی شده که همین می‌تواند سطح فنی مسابقات را افزایش بدهد.

در روزهای گذشته که ترکیب تیم ملی کشتی آزاد معرفی شده بود، حضور حسن یزدانی در ترکیب تیم ملی قطعی شده بود. کشتی گیری که دارای مدال طلای جهان و المپیک 2016 ریو است اما حالا با معرفی ترکیب تیم ها هر روز به تعداد این قهرمانان اضافه می شود.

بعد از ترکیب تیم ایران، تیم ازبکستان هم ترکیب خود را معرفی کرد که در ترکیب این تیم هم نام المرات تاسمرادف و ماگومد ابراگیمف به عنوان نفراتی که دارنده مدال المپیک هستند دیده می شود.

همچنین سوشیل کومار هندی که هم دوره مهدی تقوی است ، با مدال نقره و برنز المپیک به جاکارتا می‌آید.

با این‌حال هنوز چهره‌های شاخص دیگری هم هستند که به این بازی‌ها اضافه می شوند. این بار با معرفی ترکیب تیم کشتی فرنگی ژاپن ، نام شینوبو اوتا دارنده مدال نقره بازی‌های المپیک 2016 ریو به جمع مدعیان اضافه شده است. کشتی گیری که در ریو با غلبه بر حمید سوریان و روشن بایراموف به فینال رسید.

در ترکیب تیم کشتی آزاد ژاپن هم نام کشتی گیران جوان و عنوان داری چون یوکی تاکاهاشی که در جهانی پاریس قهرمان شد و یا  یوهی فوجینامی که در همان مساباقت جهانی پاریس به مدال برنز رسید دیده می شود.

البته علاوه بر ژاپنی‌ها روز گذشته ترکیب تیم مغولستان هم اعلام شد که چند چهره نامدار همچون بک بایار اردنبات و مانداراخان گانزوریک در ترکیب این تیم حضور دارند که با مدال جهانی به این مسابقات آمده‌‌‌اند.

حضور این تعداد کشتی گیر نامدار و مطرح که به نظر می رسد با معرفی ترکیب کره جنوبی و قزاقستان تعداد این نفرات هم افزایش پیدا کند، می‌تواند جاکارتا را به میدانی مهم برای کشتی تبدیل کند.  

captcha
تازه ها
بیشتر