ورزش ایران / شناسه خبر: 81185 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 12:45
|

ایران ورزشی آنلاین / حذف ورزشکار بانوی پاراگلایدر هنوز هم واکنش‌هایی را در پی دارد تا جاییکه بالاخره رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی درباره این موضوع توضیحاتی می‌دهد. علیپور که به واسطه حضورش در هیات اجرایی کمیته ملی ملی المپیک به خوبی مناسبات این کمیته و نحوه انتخاب ورزشکاران را می‌شناسد، درباره غیبت بانوان در ترکیب اعزامی به بازی‌های آسیایی می‌گوید:« برای دختران سهمیه‌ای نداشتیم. انجمن پاراگلایدر در این باره تصمیم گرفته است. آنها کمیته‌ فنی دارند و بررسی می‌کنند و نفرات اعزامی برای بازی‌های آسیایی را انتخاب کرده‌اند. موضوعی که پیش آمد این بود که اگر سه ورزشکار مرد در این رقابت‌ها شرکت کنند، می‌توانند به صورت تیمی مسابقه دهند، اما اگر تنها دو مرد اعزام می‌شدند، این امکان فراهم نبود. ضمن اینکه رنکینگ را هم بررسی کرده بودند و احتمال کسب مدال مردان بیشتر بود.»

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با بیان اینکه به نظر انجمن پاراگلایدینگ احترام می گذارم، ادامه می‌دهد:«آنها تصمیم گرفته‌اند و از لحاظ فنی بررسی کرده‌اند. اردوهای خوبی هم برای این نفرات در نظر گرفته‌اند و امیدوارم که بتوانند در بازی‌های آسیایی جاکارتا نتیجه‌ خوبی بگیرند.»

علیپور در ادامه‌ و در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌شد که یک سهمیه ‌اضافه کسب شود تا بانوان این رشته نیز بتوانند در این رقابت‌ها حضور داشته باشند، می‌گوید:« سهمیه جا به جا شد و انجمن به این تصمیم رسید که با آقایان به این مسابقات اعزام شوند. ما دخالتی نمی‌کنیم. ما علاقه داشتیم که اگر امکانش باشد، خانم‌ها هم در این بازی‌ها  حضور پیدا کنند.» 

5/290

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر