ورزش ایران / شناسه خبر: 81141 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 17:40
|
طبیعی است که برخی اعتراض کنند

کیهانی: هیچ ورزشکاری به اندازه احسان شایسته پرچمداری نیست

در ترکیب ۳۸۰ نفری کاروان ایران هیچ ورزشکاری به اندازه احسان حدادی شایسته پرچمداری کاروان ایران نیست.

ایران ورزشی آنلاین / رییس فدراسیون دوومیدانی بدون برنامه قبلی به یکباره تصمیم به برگزاری نشست خبری می‌گیرد تا شاید از این طریق بتواند بار دیگر حرفش را بزند و از ضرورت انتخاب احسان حدادی بگوید. البته حرف به مسائل دیگر هم کشیده می‌شود و در نهایت از هر دری صحبت می‌شود. مجید کیهانی هم فارغ از نوع سوالات، مثل همیشه با خونسردی و به روش خودش پاسخ پرسش‌ها را می‌دهد.

او ابتدا به در پیش بودن بازی‌های آسیایی اشاره می‌کند و می‌گوید:« دوومیدانی همچون سایر رشته‌ها در چند ماه گذشته به دلیل پیش رو بودن بازیهای آسیایی با ممارست همه اعضای خانواده تلاش‌های زیادی کرد که امیدوارم به موفقیت در بازیهای آسیایی ختم شود.»

کیهانی با این مقدمه به اتفاق‌های خوب دوومیدانی در چند ماه قبل می‌رسد:« خوشبختانه با برنامه هایی که درسال گذشته داشتیم به نتایج بسیار خوبی رسیدیم و نفرات تیم ملی دوومیدانی جایگاه خود را در سطح آسیا و حتی جهان محکم کردند. این موضوع هم کار ما را در سازمان تیم‌های ملی خیلی آسان کرد و هم امکان برنامه ریزی بهتر را به ما داد که به جای آزمون و خطا روی نفرات متعدد بهتر برنامه‌ریزی کنیم. تقریبا از مهرماه سال گذشته ترکیب تیم ملی در بازی‌های آسیایی برای ما مشخص بود و امروز شاکله اصلی آن تیم یعنی حدود ۹۰ درصد همان نفرات بودند.»

رئیس فدراسیون دوومیدانی تاکید دارد که دو راه بیشتر پیش رویش نبوده: « یا باید روی نفرات دارای شانس مدال برای بازیهای آسیایی تمرکز کنیم یا منابع محدود دوومیدانی را روی جامعه آماری زیادی از ورزش دوومیدانی توزیع کنیم که این کار را نکردیم. ما نفرات را مشخص کردیم و متناسب با نتایج به دست آمده در مسابقات قهرمانی آسیا  منابع را توزیع کردیم. بنابراین تمرکز ما کار برای نفرات دارای حداقل شانس برای بازیهای آسیایی بود که قطعا اعتراضاتی نیز در پی داشت که طبیعی است.»

او با اشاره به مربیانی که جذب شدند، می‌گوید:« برای تدارکات تیم جاکارتا ۸ مربی خارجی استخدام کردیم. در سایر مواد نیز مربیانی همچون سجاد مرادی و سایرین ما را کمک کردند تا فصل را پشت سر بگذاریم. بیشترین مسابقات تدارکاتی را فراهم کردیم تا تیم آماده شود و ۱۶ سهمیه برای بازیهای آسیایی قطعی کردیم. هرگز به دنبال محدودیت نبودیم اما پای استراتژی خود ایستادیم که یا ورزشکار دارای شانس مدال قطعی یا ورزشکار دارای شرایط جنگ برای کسب مدال را به بازیها اعزام کنیم.»

کیهانی با بیان اینکه ممکن بود ۸ نفر را می فرستادیم، ادامه می‌دهد:« همه چیز به عملکرد و استراتژی ما بستگی داشت. ورزشکاران ما در رقابت‌های زیادی در خارج از کشور شرکت کردند چرا که ما باید اول تیرماه ترکیب کلی ۲۰ نفره  را به کمیته ملی المپیک اعلام می کردیم. بعد از مسابقات بلاروس تصمیم به اعزام ۱۳ نفر گرفتیم و بعد از فینال لیگ طلایی هم تصمیم گرفتیم ۱۲ نفر را به بازیهای آسیایی اعزام کنیم. یعنی این ۱۲ نفر از جمع همان لیست ۲۰ نفره انتخاب شد. تصمیمی که در سازمان تیم های ملی گرفته شد بر اساس واقعیت های موجود در دوومیدانی بوده است. مگر می شود ورزشکاری شایستگی حضور در بازیهای آسیایی داشته باشد و ما مخالفت کنیم؟ ما فقط استراتژی و اصول خود را رعایت کردیم و پای اصول خود ایستادیم. اردوهایمان برای بازیهای آسیایی جاکارتا  را در ۹ ماه گذشته بدون وقفه در شرایط مطلق ایده آل ورزشکاران برگزار کردیم.»

رئیس فدراسیون دوومیدانی با اشاره به تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی نیز توضیح کوتاهی می‌دهد:« به همه منتخبان تبریک می گویم و از همه ۱۲ نفر می خواهم برای کسب افتخار برای ورزش کشورمان با تمام وجود بجنگند. برخی ورزشکاران ما تلاش های زیادی کردند در رقابتهای زیادی جنگیدند اما نتوانستند در ترکیب تیم ملی اعزامی قرار بگیرند که به آنها می گویم دوومیدانی تمام نشده است، با بودن یا نبودن کیهانی چیزی تمام  نمی شود . به همه کسانی که می گویند حقشان بوده است  ولی در تیم اعزامی نیستند خسته نباشید می گویم و از آنها می خواهم برای رقابتهای آتی تلاش کنند.»

رئیس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به سوالی درباره همراهان تیم ملی دوومیدانی می‌گوید:« در همه فدراسیون‌ها ۵۰ درصد ورزشکاران، همراه اعزام می‌شد. برای ما مصوب شد، ۱۶ ورزشکار و ۸ همراه اعزام شود.  با کم کردن سهمیه ورزشکاران (به کمتر از ۱۶ نفر)  می خواستند تعداد همراهان ما را هم کم کنند که ما به شدت مقاومت کردیم. امکان ندارد ما ورزشکارانی را خط بزنیم  و همراه ببریم.»

کیهانی به مهمترین موضوعش در بخش پایانی حرف‌هایش اشاره می‌کند. او بار دیگر ضرورت پرچمداری احسان حدادی را یادآوری می‌کند:« امیدوارم آسیب دیدگی خانم علیزاده جدی نباشد اما اگر او در بازیها نباشد، در ترکیب ۳۸۰ نفری کاروان ایران هیچ ورزشکاری به اندازه احسان حدادی شایسته پرچمداری کاروان ایران نیست. حدادی سه مدال طلای بازیهای آسیایی دوحه، گوانجو و اینچئون، ۵ مدال طلای آسیا، طلای جوانان جهان و نقره المپیک لندن را در کارنامه خود دارد. من در جلسه قبلی هم به خانم علیزاده رای ندادم و رای من حدادی بود. این حق حدادی و فدراسیون دوومیدانی است که وی پرچمدار کاروان ایران باشد.»

captcha
تازه ها
بیشتر