ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 81123 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 17:05
|

کلوپ: به عملکرد فصل گذشته افتخار نمی‌کنم

کلوپ هنوز با لیورپول جام کسب نکرده است اما تیم او پیشرفت قابل توجهی داشته است و فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان رسید.

ایران ورزشی آنلاین / لیورپول پیش‌فصل بسیار سنگینی را پشت سر گذاشت و بازیکنان این تیم به سفرهایی طولانی رفتند. تنها بازی سه‌شنبه مقابل تورینو در آنفیلد مانده و لیورپول سپس در لیگ برتر به میدان خواهد رفت.

رقیبان به دنبال آن هستند که تیمشان را پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تقویت کنند اما کلوپ از تیمی که دارد راضی است. او در فصل گذشته بسیار خوب نتیجه گرفت اما حالا به دنبال عملکردی بسیار بهتر است: «من از کاری که فصل پیش انجام داده‌ایم راضی هستم اما نمی‌توانم به آن افتخار کنم. من آدم بسیار مثبتی هستم اما نمی‌توانم بگویم که رسیدن به فینال یعنی نقطه اوج، چون وقتی در فینال هستید باید قهرمان شوید. من از عملکرد تیم در سه فینالی که داشتیم راضی هستم. نکته مثبت این است که جا برای پیشرفت بسیار داریم و به سراغ همین هم خواهیم رفت.

ما در حال حاضر حس خوبی داریم. هر چه شروع فصل نزدیک‌تر می‌شود، حس ما اهمیت کمتری می‌یابد و این مهم‌تر می‌شود که آماده باشیم.»

لیورپول نسبت به فینال کیف تقویت شده و 170 میلیون پوند بازیکن جدید به تیم اضافه شده‌اند. آمدن نبی کیتا، فابینیو، ژردان شکیری و آلیسون بکر باعث شده بسیاری بر این باور باشند که لیورپول در این فصل می‌تواند بهتر عمل کند. کلوپ می‌گوید: «ما هم باور داریم. البته مرتبا به این موضوع فکر نمی‌کنیم، بلکه تمرکز ما روی چالش بعدی ماست. سال گذشته تیم خوبی داشتیم. از تیمی که در آغاز فصل داشتیم، امره جان و فیلیپه کوتینیو را از دست داده‌ایم اما حالا فیل را فراموش کرده‌ایم چون نیم‌فصل بدون او بازی کرده‌ایم اما فصل پیش در این زمان او در تیم ما بود. امره هم بازیکنی قوی بود اما از دست دادن او برایمان ناراحت‌کننده نیست. ما انتقالات خیلی خوبی هم داشته‌ایم. من از بازیکنانی که خریده‌ایم واقعا راضی‌ام.

چیزی که نیاز داریم این است که بازیکنان با هم هماهنگ شوند. ما باید ویژگی‌های مثبت بازیکنان جدید را با بازیکنان قبلی ترکیب کنیم و آن‌ وقت است که می‌توانیم بگوییم: حالا پا به مرحله بعدی می‌گذاریم. نمی‌توانید بگویید که مرحله بعد فردا از راه می‌رسد اما امیدواریم که این مرحله در طول فصل باشد. گام بعدی برای ما این است که یک سبک از فوتبال را به شکل مداوم‌تر و مستمرتری بازی کنیم.»

کلوپ هنوز با لیورپول جام کسب نکرده است اما تیم او پیشرفت قابل توجهی داشته است. او می‌گوید: «ما واقعا به جمع باشگاه‌های بزرگ اروپا برگشته‌ایم. این دستاورد بزرگی است. کسی به این موضوع علاقه نشان نداده اما واقعیت همین است. ما این حس را زمانی تجربه می‌کنیم که بازیکنان جدید می‌خریم. دیگر اینطور نیست که به آنها بگوییم: راستی، لیورپول به آن بدی که می‌گویند نیست و باشگاه همچنان دارد به حیاتش ادامه می‌دهد. ما حالا زیر نظر همه بازیکنان دنیا هستیم. آنها بازی ما را فصل گذشته دیدند. آنها بازی ما را دو سال قبل هم دیدند. حالا متقاعد کردن بازیکنان برای پیوستن به لیورپول بسیار آسان‌تر شده است.»

جدایی کوتینیو و مصدومیت‌های بازیکنان به لیورپول ضربه چندانی نزد. کلوپ می‌گوید دوست دارد تیمش دوباره آن یکپارچگی فصل پیش را داشته باشد: «بازیکنان بسیار متحد بودند. طرفداران هم همینطور. همه در سکوها دریافتند که این تیم، تیم آنهاست. پسران ما گفتند: ما تیم تماشاگران هستیم.

اوضاع از پیش‌فصل گذشته و با ماجرای فیل آغاز شد. ما زیاد درباره علاقه فیل کوتینیو به پیوستن به بارسلونا صحبت نکردیم اما همه می‌دانستیم که این اتفاق خواهد افتاد. شما یک دوست خوب دارید که می‌خواهد برود اما رفتار بازیکنان با او عالی بود. رفتار خود فیل هم عالی بود. او تا زمانی که در تیم بود با صد درصد توان بازی کرد. این درس بزرگی برای همه ماست.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر