فوتبال ایران / شناسه خبر: 81120 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 17:07
|
احتمال انجام تغییرات اساسی در برگزاری لیگ قهرمانان آسیا

هم‌گروه‌های احتمالی: پرسپولیس و قهرمان ژاپن ، استقلال و تیم دوم استرالیا

اینکه 32 تیم حاضر در رقابت ها بدون جدا شدن غرب و شرق در قرعه کشی مرحله گروهی قرار بگیرند و امکان همگروهی با تیم های هر کشوری وجود داشته باشد از احتمالات تغییرات لیگ قهرمانان آسیاست.

ایران ورزشی آنلاین /در اجلاس آتی کنفدراسیون فوتبال آسیا در توکیو بحث هایی پیرامون چند تغییر احتمالی در نحوه برگزاری لیگ قهرمانان آسیا صورت خواهد گرفت.البته این طرح ها فعلا رسمی و نهایی نشده اند اما انتشار آنها در فضای مجازی و برخی رسانه های خارجی بازخوردهای خاصی داشته است.این تغییرات عبارتند از: حذف قانون محدودکننده استفاده از یک بازیکن آسیایی  افزایش سهمیه بازیکنان خارج،انتقال تیم های حذف شده از مرحله یک هشتم نهایی به رقابت های AFC کاپ  لغو قانون جدایی مناطق شرق و غرب از یکدیگر به صورتی که 32 تیم حاضر در رقابت ها بدون جدا شدن غرب و شرق در قرعه کشی مرحله گروهی قرار بگیرند و امکان همگروهی با تیم های هر کشوری وجود داشته باشد. لغو بازی های رفت و برگشت در مرحله گروهی (برگزاری این مرحله در یک کشور خاص).در حالی که برخی از این موارد می تواند کمک زیادی به جذاب شدن رقابت ها کند، مورد آخر در فضای مجازی با انتقاد شدید کاربران کشورهای مختلف روبرو شده و بعید به نظر می رسد اتفاق جالبی برای مهم ترین تورنمنت باشگاهی قاره کهن باشد.

سایر موارد از جمله حضور تیم های حذف شده از یک هشتم نهایی در AFC کاپ به انگیزه تیم ها کمک می کند و مشابه اتفاقی که در لیگ قهرمانان اروپا می افتد، حذف شدن تیم ها را یک مرحله به تعویق می اندازد. البته اتفاق مشابه در اروپا برای تیم های سوم گروه ها رخ می دهد در حالی که در آسیا قرار است برای تیم های بازنده مرحله یک هشتم نهایی لحاظ شود.

 

 

3-270

 

 

 

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر