ورزش ایران / شناسه خبر: 81116 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 16:44
|
ازبک ها، قزاق ها و هندی ها اسامی کشتی گیران خود را اعلام کردند

رقابت مدعیان کشتی قاره کهن برای قهرمانی در جاکارتا

ایران ورزشی آنلاین / پس از مشخص شدن و معرفی ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی به شورای کشتی قاره آسیا در اواخر هفته گذشته، ازبکستان، قزاقستان و هندوستان سه کشور دیگری هستند که اسامی نفرات تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی خود را زودتر از بقیه کشورها به شورای کشتی قاره آسیا اعلام کردند.

این در حالیست که کشورهایی همچون ژاپن، مغولستان، کره جنوبی، قرقیزستان، چین و کره شمالی که از جمله مدعیان قدیمی و سنتی کشتی در قاره کهن و پهناور آسیا به شمار می روند، تا روز دوشنبه اسامی کشتی گیران خود را در شش وزن المپیکی که رقابت های آن در بازی های آسیایی برگزار خواهد شد، معرفی نکرده اند.

در بازی های آسیایی جاکارتا که رقابت های کشتی آن کمتر از دو هفته دیگر و در روزهای 28 تا 31  مرداد ماه برگزار خواهد شد، ازبکستان، قزاقستان و هند را می توان از جمله رقبای اصلی کشتی آزاد کشورمان به حساب آورد ضمن آنکه در کشتی فرنگی هم ازبک ها و قزاق ها رقابت بسیار نزدیکی با کشتی گیران فرنگی کار کشورمان برای کسب مدال های رنگارنگ بویژه طلا خواهند داشت.

از جمله نکاتی که می توان در باره اغلب کشتی گیران مطرح در ترکیب تیم های ازبکستان، قزاقستان و حتی هندوستان به آن اشاره کرد، این است که این کشتی گیران برای آنکه در وزن های المپیکی رقابت کنند، به یک وزن بالاتر و بعضا دو وزن بالاتر صعود کرده اند.

ازبک ها که سالیان متمادی است در هر دو رشته آزاد و فرنگی جزو مدعیان اصلی قاره آسیا شناخته می شوند، از نفرات اصلی خود در شش وزن المپیکی در جاکارتا بهره خواهند برد. مطرح ترین کشتی گیران ازبک ها در رشته آزاد، بکزاد عبدالرحمان اف دارنده دو مدال طلای آسیا و برنده مدال برنز جهان، رشید قربان اف قهرمان آسیا و برنده مدال برنز جهان، ماگومد ابراهیم اف قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز المپیک و دیوید مودزمانشویلی کشتی گیر گرجی الاصل و قهرمان آسیا و نایب قهرمان المپیک به ترتیب در وزن های 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم هستند.

در بین شش کشتی گیر فرنگی کار ازبکستان که در جاکارتا روی تشک خواهند رفت، المرات تسمراداف قهرمان آسیا و دارنده مدال های برنز جهان و المپیک که برای نخستین بار به وزن المپیکی 67 کیلوگرم صعود کرده است از بقیه پررنگ تر و مشهودتر است. اسلام جان بهرام اف برنده مدال برنز جوانان جهان، رستم آساکولوف قهرمان آسیا و دارنده مدال نقره جهان و مومن جان عبدالله یف دارنده مدال نقره آسیا به ترتیب در وزن های 60، 87 و 130 کیلوگرم دیگر کشتی گیران سرشناس فرنگی کار ازبک ها هستند.

و اما قزاق ها در کشتی فرنگی بهترین ترکیب را خواهند داشت. آلمات کبیسبایف قهرمان آسیا و دارنده مدال های نقره و برنز جهان که به وزن المپیکی 67 کیلوگرم صعود کرده است و نورماخان تینالی یف قهرمان آسیا و برنده مدال برنز جهان دو کشتی گیر قدیمی و سرسخت قزاق ها از بقیه شناخته شده تر هستند. میرامبک آیناگولوف دارنده مدال نقره جهان، آسخات دل محمداف و یرولان ایسکاکوف قهرمانان آسیا در وزن های 60، 77 و 97 کیلوگرم در ترکیب تیم کشتی فرنگی قزاقستان دیده می شوند.

مطرح ترین کشتی گیران آزادکار قزاق ها در جاکارتا، آدیلیت داولومبایف برنده مدال نقره آسیا و باخدولت آلمنتای برنده مدال برنز جوانان جهان در وزن های 86 و 97 کیلوگرم خواهند بود.

هندی ها در آوردگاه بازی های آسیایی جاکارتا با قدیمی ترین و نامدارترین کشتی گیر تاریخ خود در کشتی آزاد ظاهر خواهند شد. سوشیل کومار قهرمان سال 2010 جهان در مسکو و دارنده مدال های نقره و برنز بازی های المپیک در وزن 66 کیلوگرم پس از مدت ها دوری از میدان های مهم بین المللی، در جاکارتا در وزن 74 کیلوگرم به مصاف رقبای خود خواهد رفت. باجرانگ باجرانگ دارنده دو مدال طلای آسیا و دارنده مدال نقره امیدهای جهان در سال 2017 در لهستان در وزن 65 کیلوگرم برای تیم هندوستان به میدان خواهد رفت. ساندیپ تومار در وزن 57 کیلوگرم دیگر کشتی گیر سرشناس هندی هاست که عنوان قهرمانی آسیا را در اختیار دارد.

هندی ها در رقابت های کشتی فرنگی بازی های آسیایی، ستاره شناخته شده ای در اختیار نخواهند داشت اما حضور دو برادر به نام های گورپریت سینگ و هارپریت سینگ در ترکیب تیم هند نکته قابل توجهی است که در وزن های 77 و 87 کیلوگرم کشتی خواهند گرفت.

 

5

captcha
تازه ها
بیشتر