ورزش ایران / شناسه خبر: 81102 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 16:23
|

بردن کیمیا به جاکارتا، یک اشتباه بزرگ

کیمیا علیزاده با وجود مصدومیت شدید به همراه تیم ملی تکواندو راهی بازی‌های آسیایی جاکارتا می شود.

ایران ورزشی آنلاین /  کیمیا علیزاده با مصدومیتی که برایش پیش آمد، برای دومین دوره متوالی مبارزه روی «شی هاپ چانگ» رویدادهای مهم را از دست می دهد. بار اول به دلیل نرسیدن به سن قانونی اجازه مبارزه در بازیهای ۲۰۱۴ اینچئون را دریافت نکرد و این بار نیز در آستانه سفر آسیب دید.

کیمیا علیزاده بعد از بازی‌های ریو شرایط بسیار سختی را تجریه کرد و حتی اعلام شد که ممکن است او نتواند به دنیای قهرمانی برگردد اما برگشت و این بار به دلیل پارگی رباط صلیبی نتوانست در ترکیب تیم ملی قرار بگیرد تا به جای او ملیکا میر‌حسینی به بازی‌ها اعزام شود.

هر چند که با تصمیم مسولان فدراسیون تکواندو و کمیته ملی المپیک او به همراه تیم ملی قرار است راهی جاکارتا شود اما مصدومیت مانع از حضور او به عنوان پرچمدار و البته ورزشکار شد.

البته اعزام کیمیا علیزاده به بازی‌های آسیایی هم در نوع خود عجیب است؛ چرا که وقتی ورزشکاری رباط صلیبی پاره می کند حداقل تا دو هفته به دلیل ورم شدید زانو، نه خوب می تواند راه برود و نه زیاد می تواند سرپا بایستد اما مسولان فدراسیون در تصمیم عجیبی می خواهند کیمیا را به همراه تیم راهی جاکارتا کنند.

از ایران تا اندونزی نزدیک به 12 ساعت پرواز طول می کشد و در این میان سه ساعت هم سرگردانی ترانزیت وجود دارد؛ تحمل چنین وضعیتی حتی برای افراد سالم هم بسیار مشکل ایجاد می کند اما مشخص نیست با چه استدلالی مسولان فدراسیون می خواهند کیمیا را به همراه خود به جاکارتا اعزام کنند؟

در تمامی کشورهای پیشرفته ورزشکاران وقتی با مصدومیتی شدید روبرو می شوند بلافاصله مورد توجه قرار می گیرند و برنامه‌ریزی برای آن‌ها انجام می شود تا او هر چه زودتر دوران نقاهت را پشت سر بگذارد و به ترکیب تیم ملی برسد.

5/290

captcha
تازه ها
بیشتر