ورزش جهان / شناسه خبر: 81099 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 16:06
|

کروس و هاینکس، بهترین‌های فوتبال آلمان

نشریه کیکر بهترین‌های فوتبال آلمان در فصل گذشته را انتخاب کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / تونی کروس، هافبک رئال مادرید از سوی خبرنگاران ورزشی آلمان به‌عنوان بهترین فوتبالیست سال این کشور برگزیده شده است. این نخستین باری است که او به این دستاورد می‌رسد.

کروس 28 ساله با رئال مادرید برای سومین بار پیاپی فاتح لیگ قهرمانان شد و همچنین سوپرجام اروپا، سوپرجام اسپانیا و جام باشگاه‌های جهان را در فصل گذشته فتح کرد.

کروس با وجود عملکرد ضعیف آلمان در جام جهانی، 185 رای از مجموع 475 رای اتحادیه خبرنگاران ورزشی آلمان را از آن خود کرد. نیلز پترسن، مهاجم فرایبورگ دوم شد و نالدو، مدافع شالکه هم در رده سوم قرار گرفت.

کروس گفت: «اینکه بهترین فوتبالیست سال شوید مایه افتخار است و همیشه مایه مباهات خواهد بود. کسب این جایزه کار آسانی نیست و هر کسی آن را به دست نمی‌آورد.»

یوپ هاینکس هم توانست بهترین مربی سال آلمان شود. رقیب او دومنیکو تدسکو، مربی شالکه بود. هاینکس گفت: «بسیار خوشحالم که روزنامه‌نگاران عنوان بهترین مربی سال را به من داده‌اند. آنهایی که به من رای ندادند را بسیار می‌ستایم چون مربیان جوان خیلی خوبی در بوندس‌لیگا هستند که شایسته این عنوان بودند.»

از او درباره کروس سوال شد و او گفت: «وقتی نشریه کیکر به من اعلام کرد که تونی کروس جایزه بهترین بازیکن سال را برده، برایش بسیار خوشحال شدم، چون با فروتنی می‌گویم که من در دوران ورزشی او نقش داشتم. من در دوران طولانی مربیگری‌ام هدایت بازیکنان بسیار زیادی را به عهده داشته‌ام اما درباره تونی کروس به‌سرعت دریافتم که او می‌خواهد مسیر حرفه‌ای را در پیش بگیرد. او نه‌تنها هر چه می‌گفتم را گوش می‌کرد، که آنها را انجام هم می‌داد. او سال‌هاست که این رفتار را دارد و نتیجه‌اش هم می‌شود همین دوران ورزشی عالی.»

جایزه بهترین بازیکن زن سال هم برای دومین سال پیاپی به جنیفر ماروسان از لیون رسید. 

captcha
تازه ها
بیشتر