ورزش جهان / شناسه خبر: 81094 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 16:02
|

چراغ‌های خاموش کهکشان / رئال کسی را می‌خرد؟

رئال مادرید اما از زمان جدایی غافلگیر کننده رونالدو و فروش او به یوونتوس زمان زیادی برای پر کردن جای خالی ستاره‌اش داشته اما این باشگاه هنوز به گزینه جانشین حتی نزدیک هم نشده است.

ایران ورزشی آنلاین / بن‌هی‌وارد / یک سال پیش در چنین روزهایی بود که نیمار بارسلونا را به مقصد پاری‌سن‌ژرمن ترک کرد و بارسا را با چالش سخت پیدا کردن جانشینی مناسب برای او در اندک زمان باقیمانده تا پایان بازار نقل و انتقالات و کلی گزینه که قیمت‌هایی نجومی برای‌شان تعیین شده بود تنها گذاشت. حالا رئال مادرید خودش را در شرایطی مشابه می‌بیند. رئال مادرید اما از زمان جدایی غافلگیر کننده رونالدو و فروش او به یوونتوس در ماه گذشته، نسبت به بارسلونا زمان بیشتری برای پر کردن جای خالی ستاره‌اش داشته اما این باشگاه هنوز به گزینه جانشین رونالدو، بازیکنی که به‌عنوان یکی از بهترین‌های تاریخ این باشگاه محسوب می‌شود، حتی نزدیک هم نشده است. کریستیانو در 438 بازی‌اش طی 9 فصل برای کهکشانی‌ها 450 گل به ثمر رساند و با همه بازیکنان با استعدادی که در تیم تحت هدایت خولن لوپتگی وجود دارد، واقعیت این است که هیچ بازیکنی در ترکیب فعلی قهرمان اروپا نمی‌تواند خدماتی که این ستاره پرتغالی به رئال مادرید می‌کرد را به این تیم ارائه کند. در واقع نه فقط در میان بازیکنان فعلی رئال مادرید بلکه در تمام دنیای فوتبال به زحمت می‌توان بازیکنی را پیدا کرد که بتواند مانند رونالدو به رئال خدمت کند و این همان معضلی است که فلورنتینو پرس رییس باشگاه رئال مادرید با آن مواجه شده است. رییس پرافتخارترین تیم اسپانیا به خاطر سیاست جذب کهکشانی‌ها معروف شد اما از 4 سال پیش که خامس رودریگس را در ازای 80 میلیون یورو از موناکو خرید دیگر خریدی که بتوان آن را خرید بزرگ کهکشانی‌ها توصیف کرد، انجام نداده است.

این روزها بهترین فوتبالیست‌های دنیا تنها بین چند ابرباشگاه تقسیم شده‌اند که در میان آنها رئال مادرید همچنان بزرگترین است اما حالا که رونالدو رفته و لیونل مسی در بارسلونا می‌تواند در لالیگا یکه‌تازی کند، شاید تنها چند گزینه وجود داشته باشد که بتواند جای ستاره پرتغالی رئال مادرید را پر کند و همه آنها قراردادهایی با تیم‌های فعلی‌شان دارند که جدا کردن آنها را سخت می‌کند.
نیمار و کیلیان امباپه از جمله این بازیکنان هستند که جزو اهداف اصلی رئال مادرید بودند اما تیم اسپانیایی تابستان امسال بیانیه‌‌هایی منتشر کرد تا اعلام کند که هیچ یک از این دو بازیکن حداقل در تابستان امسال راهی سانتیاگو برنابئو نمی‌شوند. هیچ یک از این دو بازیکن فروشی نیستند و فقط یک فصل را در کنار هم در PSG سپری کرده‌اند. در حال حاضر عقد قرارداد با هر کدام از آنها غیرممکن است. به نظر می‌رسید ادن آزار همان گزینه‌ای باشد که جای رونالدو را می‌گیرد. این ستاره بلژیکی در جام جهانی هم عملکرد خوبی داشت و به‌عنوان دومین بازیکن برتر جام توپ نقره‌ای را از آن خود کرد. او هم اما بعد از جام جهانی به این موضوع اشاره داشت که امکان دارد چلسی را ترک کند و صریحاً گفت که مقصد موردنظرش کجاست. با این حال مائوریتسیو ساری، سرمربی جدید چلسی مصمم است که آزار را در استمفوردبریج نگه دارد و از آنجا که رئال مادرید به دنبال خرید تیبو کورتوا، دروازه‌بان بلژیکی چلسی نیز هست اکنون انتقال هموطن او در خط میانی بعید به نظر می‌رسد. علاوه بر این تیم غرب لندن روی آزار قیمتی گذاشته است که بعید به نظر می‌رسد رئال مادرید حاضر به پرداخت آن شود و احتمال دارد که رئال مادرید را از خرید او منصرف کند.
گزینه بعدی کهکشانی‌ها هری کین، مهاجم انگلیسی تاتنهام است اما او تابستان امسال راه گرت بیل و لوکا مودریچ – دو بازیکنی که اسپرز را به مقصد رئال مادرید ترک کردند – در پیش نخواهد گرفت. تاتنهام دیگر آن تیمی نیست که در پایان هر فصل در حسرت رسیدن به لیگ قهرمانان می‌ماند و الان چند سالی است که یکی از نمایندگان ثابت انگلیس در این رقابت‌هاست. کین اگرچه به رئالی‌ها گرایش دارد اما او به تازگی قرارداد جدیدی با تاتنهام بسته است و در حال حاضر تمایلی به جابه‌جایی ندارد.
سایر گزینه‌های جانشینی رونالدو در رئال مادرید شامل روبرت لواندوفسکی مهاجم بایرن مونیخ می‌شود اما این بازیکن لهستانی این ماه 30 ساله می‌شود و به هر حال نمی‌تواند گزینه‌ای ایده‌‌آل برای جانشینی رونالدو محسوب شود و بیشتر در جایگاه بازیکنی ظاهر خواهد شد که رقیبی جدی برای کریم بنزما در پست مهاجم نوک است. بنابراین در شرایطی که همیشه احتمال تبدیل شدن آن به یک فصل گذار برای رئال مادرید وجود داشت، بخصوص به خاطر جدایی زین‌الدین زیدان و رونالدو، به نظر می‌رسد باشگاه رئال مادرید فعلاً برنامه‌هایش برای انجام یک خرید بزرگ جهت پر کردن جالی خالی رونالدو را متوقف کرده است و با توجه به اینکه هیچ ستاره‌ای در دسترس نیست و اگر هم هست باید هزینه‌ای معادل خون‌بهای پادشاه برایش پرداخت شود، شاید این بهترین تصمیمی باشد که پرس و همکارانش اتخاذ می‌کنند.

سایت گل

 

captcha
تازه ها
بیشتر