ورزش ایران / شناسه خبر: 81065 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 17:26
|
آقای خاص کشتی 60 ساله شد

محمد بنا: خیال همه راحت شد، من بازنشسته شدم

حالا دیگر بازنشستگی‌ام رسمی و قانونی شد. از این پس دیگر کسی نمی‌تواند نگران حضورم در کشتی باشد، خیال همه راحت باشد، چون دیگر طبق قانون نمی توانم کنار تشک کشتی بیایم.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه - پرافتخارترین مربی تاریخ کشتی فرنگی ایران وارد شصت سالگی شد. محمد بنا که کشتی فرنگی ایران روزهای پرافتخار خود را با او تجربه کرد، چند سالی است که عملا بازنشسته شده اما خودش می گوید که از روز گذشته با ورود به 60 سالگی دیگر رسما وارد سن بازنشستگی شده و خیلی‌ها که تصور می کردند او بر این رشته سیطره زده و به این راحتی‌ها کنار نمی رود حالا دیگر خیالشان راحت باشد ، دیگر با کشتی کار‌ی ندارد. محمد بنا در یک دهه سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی به اندازه تمام تاریخ ایران موفقیت کسب کرد و تمام موفقیت هایی که در کشتی فرنگی روزی، رویا و آرزو بود در دوره او به آسانی به دست آمد.

آقا تبریک عرض می کنیم.

خیلی ممنون هستم. خدا را شکر می کنم که یکسال دیگر را هم به خوبی و خوشی در کنار خانواده و دوستان خوب سپری کردم.

60 ساله شدید؛ ولی واقعا به شما نمی‌آید!

زندگی کردن در کنار دوستان خوب و خانواده دوست داشتنی آدم را سرزنده نگه می دارد.

خودتان 60 سالگی را احساس می کنید؟

باید با شناسنامه کنار بیایم. در شناسنامه عدد 60 برایم ثبت شده است اما نهایتا 40 الی 45 سال بیشتر به من نمی آید.( با خنده) البته الان دیگر رسما وارد سن بازنشستگی شده ام.

شما که چند سالی است بازنشسته شده اید!

حالا دیگر رسمی و قانونی شد. از این پس دیگر کسی نمی تواند نگران حضورم در کشتی باشد، خیال همه راحت باشد، چون دیگر طبق قانون نمی توانم کنار تشک کشتی بیایم.( با خنده)

این سر حال بودن راز و رمزی دارد؟

من هنوز هم ورزش را ترک نکرده‌ام و سعی می کنم که هر روز برنامه ورزشی‌ام را داشته باشم. ضمن اینکه دیگر تنها هم نیستم و همسر مهربانی دارم که این روزها را برایم زیباتر هم کرده است.  

کیک تولد شصت سالگی خیلی هم باید لذت بخش باشد؟

دوران مجردی وقتی می گفتند تولد و کیک و از این قبیل حرفها خیلی راحت می گفتم بروید دنبال کارتان. ما را چه به این کارها اما حالا که ازدواج کردیم ، زورمان به خانم ها نمی رسد و باید در همچین مواقع هم بگوییم چشم.

در جشن تولد 60 سالگی هم آرزویی کردید؟  

بله . آرزوی روزهای بهتر و کم دغدغه تر برای مردم ایران که این روزها واقعا شرایط سختی دارند. البته برای کشتی گیران خوب ایران هم در بازی‌های آسیایی آرزوی موفقیت کردم. امیدوارم هر دو رشته آزاد و فرنگی هر کدام شش مدال طلا بگیرند و دل مردم را در این روزهای دشوار شاد کنند.

12 طلا ! فکر می‌کنید واقعا این نتیجه رقم بخورد؟

این موفقیت آرزوی قلبی همه‌ی ما است. امیدوارم که چنین اتفاقی هم رخ بدهد.

می توانیم درباره خیلی از اتفاقات رخ داده در کشتی حرف بزنیم ...

نه . فکر نمی کنم الان زمان مناسبی برای این‌کار باشد. تیم در حال اعزام به بازی‌های جاکارتا هست و بهتر است که برای این تیم آرزوی موفقت کنیم. حرف‌های ما هم بماند برای زمان مناسب.  

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر