ورزش ایران / شناسه خبر: 80942 / تاریخ انتشار : 1397/5/14 14:46
|
شورای حل اختلاف باشگاه شهرداری تبریز را منحل کرد

شوک بزرگ به ورزش آذربایجان

تیم شهرداری تبریز که دو دهه فعالیت در رشته های مختلف را در کارنامه دارد، با تصمیم شواری حل اختلاف استان آذربایجان شرقی منحل شده است!

ایران ورزشی آنلاین / انحلال باشگاه شهرداری تبریز خبر تکان دهنده‌ای بود. خبری که از بین رفتن فعالیت دو دهه‌ای این باشگاه را در خود داشت و جریان عظیمی به راه انداخت. این باشگاه در تاریخ فعالیتش در رشته‌های بسیاری فعالیت کرده که بسیاری از آن‌ها در سطح قهرمانی ایران و آسیا هستند و این انحلال اتفاق مهم و البته تلخی برای آن رشته‌ها به حساب می‌آید.

ماجرا از این قرار است که برای تصمیم‌گیری در مورد ادامه فعالیت این باشگاه، دستگاه‌های مسئول شهرداری مثل هر سال وارد عمل شدند. شوارای شهر تبریز مانند گذشته رای به ادامه فعالیت این باشگاه داد. فعالیتی که البته قرار شده بود با کاهش بودجه قابل توجهی صورت گیرد اما فرمانداری با ادامه فعالیت تحت همین شرایط هم مخالفت کرد تا کار به شورای حل اختلاف استان آذربایجان شرقی بکشد.

این شورا در نهایت و در جلسه ای که روز گذشته برگزار شده، تصمیم به انحلال تمام فعالیت‌های این باشگاه در تمامی رشته ها گرفته و پایان دو دهه فعالیت این باشگاه را اعلام کرده است.

ظاهراً این موضوع همچنان در تبریز در حال پیگیری است و اهالی ورزش مخصوصاً والیبالی‌ها و بسکتبالی‌ها وارد عمل شده‌اند تا مسئولان را راضی کنند. در همین راستا قرار است جلسات دیگری در این زمینه برگزار شود تا شاید تصمیم دیگری گرفته شود.

  • مدعی در والیبال و بسکتبال

شهرداری تبریز شاید در فوتبال تیم پر قدرتی نداشته باشد و در لیگ دسته اول توپ بزند اما در دیگر رشته‌های توپی شرایطش کاملا متفاوت است. به طور مثال تبریزی‌ها در فصل گذشته لیگ برتر بسکتبال توانستند پس از چندین سال کار مداوم، برای اولین بار در تاریخ قهرمان لیگ برتر شوند. در والیبال هم تیم شهرداری تبریز در شرایطی که یکی از تیم‌های خوب لیگ بود، به نیمه نهایی رسید و در نهایت عنوان سومی مشترک را به همراه پیکان بدست آورد.

  • قهرمانی آسیا در شیرجه و دوچرخه سواری

شهرداری تبریز در رشته‌های دیگری هم سرمایه گذاری و فعالیت داشته و در آن‌ها هم به موفقیت رسیده است. به طور تیم دوچرخه سواری این تیم یکی از قدیمی‌ترین و بهترین‌ تیم‌های تاریخ این رشته بوده که قهرمانی‌های زیادی در ایران و جام باشگاه‌های آسیا بدست آوره. در رشته شیرجه هم پنج دوره پیاپی قهرمان آسیا به این باشگاه رسیده.

تمامی این‌ها نشان می‌‌دهد که در مقابل فعالیت‌های این باشگاه و هزینه‌ای که کرده، افتخار‌ها و موفقیت‌هایی بدست آمده که نمی‌شود به سادگی از کنار آن گذشت. با این حال می‌بینیم که به سادگی برای انحلال آن تصمیم‌گیری می‌شود و در بهترین حالت اگر تصمیم هم عوض شود، قطعا شاهد اعمال محدودیت‌های فلج کننده برای فعالیت‌های تیم‌های مختلف خواهیم بود که دیگر آن‌ها را از چرخه قهرمانی دور می‌کند و فعالیت‌های آن‌ها را به صرف حضور در لیگ‌های مختلف تقلیل خواهد داد.

4

 

captcha
تازه ها
بیشتر