فوتبال ایران / شناسه خبر: 80922 / تاریخ انتشار : 1397/5/14 14:35
|

محرومیت کعبی و مسلمان / خالکوبی یا یک پرنده مخوف؟

محسن مسلمان و حسین کعبی از سوی کمیته اخلاق محروم شدند اما دلیل این محرومیت هنوز مشخص نیست. این بازیکنان فکر می‌کنند دلیل محرومیت‌شان شاید خالکوبی باشد اما کمیته اخلاق در اطلاعیه‌ای این مساله را رد کرد

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی/ «محسن مسلمان و حسین کعبی از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال محروم شدند.» این خبر در حالی منتشر شد که هیچ اطلاعاتی در مورد دلیل محرومیت بازیکنان باتجربه ذوب‌آهن و سپیدرود وجود نداشت. در واقع حکم محرومیت مسلمان و کعبی بدون اینکه در آن دلیلی وجود داشته باشد، اعلام شد. نکته جالب این است که خود این بازیکنان هم از این محرومیت و دلیل احتمالی آن خبری نداشتند و دارند کنکاش می‌کنند تا بلکه دلیلی برای آن پیدا کنند. خالکوبی یا یک پرونده مخوف؟

خیلی وقت است که در مورد محسن مسلمان حرف و حدیث‌های زیادی به گوش می‌رسد. اینکه او به عنوان برترین پاسور لیگ هفدهم انتخاب شده بود اما یک سری مسائل باعث شد این جایزه به سرور جپاروف برسد. البته این حرف و حدیث‌ها در مراسم برترین‌های فصل شانزدهم هم وجود داشت اما هیچ خبری از احضار به کمیته انضباطی و یا کمیته اخلاق نبود.

بعد از این مدت، دیروز خبر رسید محسن مسلمان و حسین کعبی از سوی کمیته اخلاق تا اطلاع ثانوی محروم شدند. در مورد محسن مسلمان باز هم همان حرف و حدیث‌ها شروع شد اما در مورد حسین کعبی سوال بزرگی در ذهن همه به وجود آمد که چه اتفاقی رخ داده که او محروم شده. جالب این است که هیچ دلیلی برای محرومیت این 2 بازیکن در حکم کمیته اخلاق نیامده بود. حسین کعبی کاپیتان سپیدرود رشت که در چند فصل اخیر جزو بی‌حاشیه‌ترین بازیکنان لیگ برتر بوده، در مورد این حکم می‌گوید: «وا... خودم هم نمی‌دانم چه شده که محروم شدم. خدا را شکر نه اهل قلیان هستم و نه چیز دیگری. من فقط بعضی وقت‌های مصاحبه‌هایی داشتم که به خاطر آنها به کمیته انضباطی احضار می‌شدم که 5 سال است مصاحبه تندی هم نداشتم. در واقع از زمانی که برادرم را از دست دادم، به حرم امام رضا (ع) رفتم و آنجا به خودم گفتم دیگر فقط باید سرم در کار خودم باشدو با کسی درگیر نشوم. از آن موقع تا الان هیچ مصاحبه انتقادی نداشتم و فقط وقتی کسی در مورد من به ناحق حرفی زده، جوابش را دادم. فقط همین.»

در مورد رای کمیته اخلاق گفته می‌شود این بازیکنان ظاهرا جرایمی باید پرداخت می‌کردند که پرداخت نشدن آن، باعث شد محروم شوند. کعبی در رابطه با این مساله توضیح می‌دهد: «من 4 میلیون بدهکار بودم که آن را هم پرداخت کردم. رسید آن را هم دارم. باشگاه از قراردادم کم کرد و مطمئنم که پرداخت شده.»

پس چه دلیلی می‌تواند باعث محرومیت حسین کعبی و محسن مسلمان شده باشد، آن هم مساله‌ای که سال گذشته برمی‌گردد. وقتی صحبت از سال قبل می‌شود، کاپیتان سپیدرود رشت چیزی به ذهن می‌آید: «شاید به خاطر مدل مو یا خالکوبی باشد. برای من این مسائل مهم نیست و اگر کمیته اخلاق مخالف است، سعی می‌کنم آن را برطرف کنم. من همیشه برای کمیته اخلاق و کمیته انضباطی احترام زیادی قائلم چون حضورشان به نفع فوتبال است اما ای‌کاش اول به ما حکم را ابلاغ می‌کردند و بعد در رسانه‌ها انتشار می‌دادند چون این مساله باعث نگرانی خانواده‌ها و دوستان‌مان شد. به هر حال من مشکلی ندارم و به کمیته اخلاق می‌روم تا اگر مشکلی هست برطرف کنم.»

اگرچه حسین کعبی فکر می‌کند دلیل حکم اخلاق ممکن است بحث خالکوبی‌اش باشد و قصد دارد آن را بپوشاند اما محسن مسلمان ظاهرا کنکاش‌هایش راه به جایی نبرد: «از موضوع محرومیت کاملا بی‌اطلاع هستم. نه در باشگاه و نه به خودم کسی چیزی نگفته.»

شاید محسن مسلمان هم فکر می‌کند دلیل محرومیتش خالکوبی باشد و احتمالا او هم مثل حسین کعبی می‌خواهد خالکوبی خود را بپوشاند اما هنوز از این بحث چیزی نگذشته بود که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای این مساله را تکذیب کرد: «جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند موضوع محرومیت نامبردگان هیچ ارتباطی به شایعات مطرح شده در فضای مجازی نظیر خالکوبی و شرط بندی ندارد. لذا پرونده مربوط به این دو بازیکن به صورت محرمانه در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال قرار دارد.»

با این اطلاعیه، حالا همه چیز پیچیده‌تر از قبل شده. حالا باید دید دلیل این محرومیت چه بوده و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. محسن مسلمان قرار است ساعت 10 صبح دوشنبه به همراه سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان به کمیته اخلاق برود تا در مورد مساله پیش آمده صحبت کنند. حسین کعبی هم چنین تصمیمی دارد اما باید دید مسئولان باشگاه سپیدرود رشت او را همراهی خواهند کرد یا نه و اینکه برای باشگاهش اهمیت دارد که این بازیکن به چه دلیلی محروم شده یا نه.

9

captcha
تازه ها
بیشتر