فوتبال ایران / شناسه خبر: 80851 / تاریخ انتشار : 1397/5/13 17:50
|
مدیران این زنگ خطر را جدی بگیرند

قرارداد شفر، کابوس این روزهای استقلال

معمولاً قراردادهایی که در باشگاه‌های ایرانی با سرمربی‌ها یا بازیکنان خارجی بسته می‌شود، آنقدر غیرحرفه‌ای و مشکل‌دار است که احتمال بروز هر اتفاقی درباره شفر دور از ذهن نیست.

ایران ورزشی آنلاین / مشکلات اریکسون در تیم ملی فوتبال عراق، در نهایت این سرمربی سرشناس را به این نقطه رساند که عطای مربی‌گری در عراق را به لقایش ببخشد. اعلام آمادگی شفر برای فعالیت در کادرفنی تیم ملی فوتبال عراق، بعد از جدایی اریکسون حسابی خبرساز شده است. سایت الکاس قطر از این موضوع  خبر داده و مدعی شده که سرمربی آلمانی استقلال برای هدایت تیم ملی عراق ابراز تمایل کرده است.

این موضوع البته خیلی زود با واکنش باشگاه استقلال همراه بود و از سوی این باشگاه اعلام شد که شفر براساس قرارداد دو ساله‌اش با باشگاه استقلال نمی‌تواند به مربی‌گری در تیم دیگری فکر کند. از سوی دیگر هادی مباشر، معاون ورزشی باشگاه استقلال هم اعلام کرد: « تا این لحظه شفر صحبتی در مورد این پیشنهاد با ما نکرده است. ما این خبر رسانه قطری را تکذیب کردیم. شفر قرارداد دو ساله با باشگاه دارد و اینکه یک مربی در سطح شفر با تجربه و تخصص او از باشگاه‌ها یا تیم‌های ملی پیشنهاد داشته باشد، عجیب نیست. از طرف فدراسیون فوتبال عراق هم درخواستی بابت شفر نداشتیم. مطمئنم شفر انقدر مربی حرفه‌ای است که اگر پیشنهادی داشته باشد، به باشگاه اعلام می‌کند که تاکنون از طرف او و فدراسیون فوتبال عراق، چیزی در این خصوص به ما گفته نشده است.»

با این حال اما حتی اگر خبر سایت الکاس قطر، تنها یک بازی رسانه‌ای باشد و صحت نداشته باشد اما احتمال یک درصدی ابراز تمایل شفر به کار در تیم ملی فوتبال عراق، می‌تواند زنگ خطر بزرگی برای مدیران باشگاه استقلال باشد. قطعاً اگر این سرمربی آلمانی بخواهد به گزینه‌های دیگری چون کار در تیم ملی فوتبال عراق فکر کند، تأکید مدیران استقلال بر حرفه‌ای بودن این سرمربی و منش و اخلاق خوبش، دردی از استقلال دوا نخواهد کرد.

به خصوص که معمولاً قراردادهایی که در باشگاه‌های ایرانی با سرمربی‌ها یا بازیکنان خارجی بسته می‌شود، آنقدر غیرحرفه‌ای و مشکل‌دار است که احتمال بروز هر اتفاقی درباره شفر دور از ذهن نیست.

اتفاق نگران‌کننده آنجاست که وقتی درباره محکم بودن قرارداد شفر و عدم وجود بندهای مختلف برای جدایی از استقلال از معاون ورزشی باشگاه سوال می شود، او در پاسخ می‌گوید: « فکر می‌کنم شفر اینقدر از لحاظ فنی و اخلاقی، خوب است که با او به مشکلی برنمی‌خوریم.»

و نگران‌کننده‌تر اینکه وقتی شخصی چون شفر از تمایل به کار در تیم دیگری می‌گوید، بدون شک چنین امکانی را در قرارداد خود دیده است! موضوعی که با توجه به پاسخ مدیران باشگاه، آن‌طور که باید و شاید تکذیب نمی‌شود تا هواداران بابت بحران‌هایی که ممکن است گریبان تیم‌شان را بگیرد، نگران‌تر از همیشه باشند.

استقلال فصل سختی را پیش رو دارد و از طرفی محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات در نیم فصل اول، بهترین فرصت برای استقلالی‌ها بود تا از رقیب دیرینه‌شان پیشی بگیرند. با این حال اما همین حالا هم 4 امتیاز از پرسپولیس عقب افتاده اند. در این شرایط اگر قرار باشد که با بحران جدایی سرمربی هم مواجه شوند، سخت می‌شود شرایط را به سود استقلال تغییر داد.

 

500  - 10

captcha
تازه ها
بیشتر