فوتبال ایران / شناسه خبر: 80821 / تاریخ انتشار : 1397/5/13 22:41
|
شاید در استقلال بال چپ باشم

با تبریزی، تازه‌ترین ستاره آبی: از پرسپولیس هم پیشنهاد داشتم

شفر شناخت زیادی نسبت به من داشت. گفت فوتبالت را دوست دارم و اگر بیایی می توانی به استقلال کمک کنی. حرف های او برای من قوت قلب بود.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی/ میان همه پیشنهادهای داخلی، مرتضی تبریزی استقلال را انتخاب کرد. تیمی که جدی تر از سایر تیم‌ها برای جذب او اقدام کرد و البته در این راه دست به جیب هم شد. تبریزی که بعد از درخشش در ترکیب پاس همدان، سر از ذوب آهن در آورد، شش فصل برای این تیم بازی کرد و حالا پا به باشگاهی گذاشته که وینفرد شفر را روی نیمکت خود دارد. مرد آلمانی سبک بازی تبریزی را دوست دارد و می‌داند که با جذب او می‌تواند بخشی از مشکلات استقلال در فاز تهاجمی را حل کند. تبریزی که آماده انجام نخستین بازی برای استقلال است، در گفت و گو با سایت ایران ورزشی از رویاهایی می‌گوید که باعث انتقالش از اصفهان به تهران شده است.

_ همیشه بحث انتقال تو به استقلال وجود داشت. از فصل قبل که علیرضا منصوریان سرمربی بود تا این فصل که وینفرید شفر تیم را بست و بازیکنان را جذب کرد. این بار، انتقال تو چه پروسه هایی را طی کرد؟ از کی و چگونه ماجرای حضورت در استقلال کلید خورد؟

فصل که تمام شد استقلال مرا می خواست. در قراردادم بندی وجود داشت که باشگاه ذوب آهن، مبلغ رضایتنامه مرا به دلار دریافت کند. چون وقتی قراردادم را امضا کردم، بحث این بود که به یک تیم خارجی بروم و لژیونر بشوم. چند روز گذشت و وقتی دیدم به صورت جدی پیشنهاد خارجی ندارم تصمیم گرفتم با استقلال مذاکره کنم.

_ یعنی باشگاهی خارجی تو را نمی خواست یا پرداخت مبلغ رضایتنامه در توان‌شان نبود؟

حرف و حدیث و خبر در این مورد زیاد بود. با همه آنهایی که در ارتباط بودم، می گفتند کار انتقال تو نهایی می شود. خیلی صبر کردم اما خبر جدیدی نشد. دیگر نه من می توانستم منتظر بمانم و نه باشگاه ذوب آهن. چون یک فصل از قراردادم باقی مانده بود، هدف باشگاه فروش من بود که این هم یک موضوع طبیعی است.

_ در این مدت از پرسپولیس هم پیشنهاد دریافت کردی؟

از پرسپولیس پیشنهاد داشتم اما این بحث به ابتدای فصل نقل و انتقالات مربوط می شود و نه حالا.

_ قطعا قبل از حضور در استقلال با شفر صحبت کرده‌ای. حرف خاصی به تو نزد؟

او شناخت زیادی نسبت به من داشت. گفت فوتبالت را دوست دارم و اگر بیایی می توانی به استقلال کمک کنی. حرف های او برای من قوت قلب بود، چون فهمیدم که شفر سبک بازی مرا می شناسد و به فوتبالم اعتقاد دارد.

_ تو در ذوب آهن بال راست، بال چپ و مهاجم هدف بودی و در تمام این پست ها بازی کردی. می دانی قرار است شفر از تو در کدام منطقه از زمین استفاده کند؟

برای من فرقی ندارد در چه پستی برای استقلال بازی کنم. این بستگی به نظر شفر دارد اما فکر می کنم قرار است من بال چپ استقلال باشم.

_ با چه شماره پیراهنی؟ همان 11 همیشگی؟

واقعیتش صحبت خاصی در این مورد انجام نداده ام اما دوست دارم پیراهن شماره 11 را بپوشم. اگر این شماره نبود، سراغ بعدی‌ها می‌روم.

_ حتما این را هم می‌دانی که با وجود تو، روح‌الله باقری، الهیار صیادمنش و احتمالا الحاجی گرو و آیمن حسین ترافیک شدیدی در خط حمله استقلال وجود خواهد داشت. این مسئله مشکلی برای تو به وجود نمی آورد؟

من رقابت را دوست دارم، به خصوص که این رقابت برای حضور در ترکیب استقلال باشد. به تیم بزرگی آمده ام و همه هدفم این است که بازیکن مفیدی باشم.

_ پنجشنبه و در بازی ذوب آهن- استقلال، مراسم ویژه‌ای برای خداحافظی‌ات تدارک دیده شد و باشگاه ذوب آهن مثل یک باشگاه حرفه‌ای با تو برخورد کرد. درباره جوی که به وجود آمد کمی برای‌مان توضیح بده.

من جوان بودم که به ذوب آهن رفتم تا پیشرفت کنم. تلاش کردم، شناخته شدم و باشگاه هم در این راه برای من زحمت کشید. دل کندن از ذوب آهن سخت بود اما امیدوارم این تیم همیشه موفق باشد و نتایج درخشانی کسب کند.

_ در این بازی طرفدار کدام تیم بودی؟ استقلال یا ذوب آهن؟

50-50 بودم و دوست داشتم بازی مساوی شود که خوشبختانه همین اتفاق هم افتاد.

_ هدفت با استقلال چیست؟ قهرمانی در لیگ یا آسیا؟

هر دو اما می‌دانم که سخت است و باید تلاش بی‌وقفه‌ای انجام داد. امیدوارم که در پایان فصل بتوانیم هر دو عنوان را به دست بیاوریم.

captcha
تازه ها
بیشتر