فوتبال ایران / شناسه خبر: 80773 / تاریخ انتشار : 1397/5/13 15:01
|
خطیر: شفر، تیام و غلامی را می‌خواهد/ مباشری: شفر نمی‌خواهد

ترجمه‌های غلط از خواسته‌های شفر

معاون ورزشی و معاون اجرایی باشگاه استقلال هر یک در مصاحبه‌هایی جداگانه درباره وضعیت عارف غلامی و مامه تیام توضیحاتی را ارائه کرده‌اند که هرکدام از این توضیحات با دیگری کاملاً متفاوت است.

ایران ورزشی آنلاین / آنچه بیشتر از هر چیز دیگری به باشگاه استقلال ناهماهنگی و تناقض در بدنه باشگاه است. باشگاه استقلال در کادر مدیریتی و اجرایی باشگاه به هیچ عنوان هماهنگی لازم را ندارد و این موضوع باعث می‌شود که باشگاه نتواند در مسیر رسیدن به هدف قدم بردارد.

نمونه بارز این ناهماهنگی‌ها را می‌توانید در صحبت‌های اخیر دو تن از معاونان باشگاه مشاهده کنید که اظهارنظر هریک از آن‌ها در یک روز از زمین تا آسمان با دیگری متفاوت است. علی خطیر، معاون ورزشی و هادی مباشری، معاون اجرایی باشگاه استقلال هر یک در مصاحبه‌هایی جداگانه درباره وضعیت عارف غلامی و مامه تیام توضیحاتی را ارائه کرده اند که هرکدام از این توضیحات با دیگری کاملاً متفاوت است.

علی خطیر اعلام کرده که شفر به دنبال عقد قرارداد با عارف غلامی مدافع فصل گذشته سپاهان نیست اما مباشری گفته استقلال به دنبال جذب غلامی است. خطیر اعلام کرده شفر گزینه هایی برای جانشینی تیام معرفی کرده در حالی که مباشری مدعی شده گزینه اصلی شفر کماکان تیام است!

یعنی باشگاه استقلال در بدنه مدیریتی خود حتی یک درصد هم هماهنگی ندارد. معاون ورزشی و معاون اجرایی باشگاه، دو پست کاملاً مرتبط با یکدیگر هستند که برای دستیابی به اهداف مشترک خود باید کاملاً هماهنگ باشند. نکته عجیب تر اینکه هریک از آن‌ها از قول شفر، سرمربی باشگاه مطالب کاملاً متفاوتی را نقل می کنند. طوری که بعد از شنیدن و خواندن اظهارنظرهای هردوی آن ها، نمی‌توان بالاخره متوجه شد که شفر عارف غلامی و تیام را می‌خواهد یا نه؟ و اینکه باشگاه استقلال بالاخره چه برنامه‌ای برای این دو بازیکن دارد. در استقلال ترجمه‌های مختلفی از خواسته‌های شفر می‌شنویم.

علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره وضعیت تیام می‌گوید: «شفر درخواست جذب یک فوروارد مرکزی به جای تیام داشته و 3،2 پیشنهاد از بازیکنانی که فیلم‌های‌شان را تماشا کرده، به باشگاه ارائه کرده است. ما با این 3،2 بازیکن مذاکره می‌کنیم و اگر نهایی شود، به اطلاع هواداران می‌رسانیم. این گزینه‌ها خارجی هستند.»

هادی مباشری، معاون اجرایی باشگاه اما تأکید می‌کند: « ما به خاطر اینکه خود آقای شفر به این بازیکن احساس نیاز کرده همچنان در حال مذاکره با تیام هستیم. در تدارک هستیم او را برگردانیم ولی همه چیز به مذاکرات بستگی دارد. از طرفی اگر مذاکرات ما به هر دلیلی به نتیجه نرسید با گزینه‌های دیگر مذاکره خواهیم کرد.»

درباره عارف غلامی هم خطیر می گوید: « من هم از رسانه ها متوجه این خبر شدم. تا اینجا هیچ مذاکره ای با غلامی نداشته ایم و شفر هم درخواستی نداشته است.»

با این حال اما مباشری تأکید می‌کند: «با این بازیکن صحبت‌های اولیه را انجام دادیم و خود آقای شفر هم صحبت‌هایی را از نظر فنی با این بازیکن داشته است.»

این میزان از ناهماهنگی تنها می‌تواند چند دلیل واضح داشته باشد. اولین و مهم‌ترین دلیل آن، بدون شک مدیریت نادرست باشگاه استقلال است که حالا با رفتن افتخاری و آمدن فتحی هم درست نشده است. دلیل دیگر هم بدون شک شکاف عمیقی است که بین کادرفنی و بدنه مدیریتی و حتی بین اعضای کادر مدیریتی باشگاه وجود دارد و باعث بی‌اطلاعی یا رسیدن اطلاعات غلط به افرادی می شود که باید درباره یک مسئله تصمیم‌گیری و اقدام کنند.

 

670 - 10

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر