فوتبال ایران / شناسه خبر: 80685 / تاریخ انتشار : 1397/5/12 18:23
|
بعد از ماجرای خداحافظی فغانی از داوری

سخندان و منصوری هم می‌خواهند از ایران بروند؟

فرار استعدادهای داوری را باید جدی بگیریم اتفاقی که دیر یا زود می‌افتد.

ایران ورزشی آنلاین /آنچه امروز به عنوان فرار استعدادهای داوری نگران کننده است و نظارت و توجه بیشتری می‌طلبد، میل داوران موفق به اقامت در کشورهای دیگری است که می‌تواند شرایط رفاهی بیشتری برای آنها فراهم کند. در روزهایی که علیرضا فغانی به نوعی فخر ملی محسوب می‌شد، خبر خداحافظی او از ایران و اقامت در کشور استرالیا دهان به دهان می‌چرخید.

خیلی‌ها بر این باور بودند که فغانی کاملا اشباع شده و بیشتر دلش می‌خواهد رفاه خود و خانواده‌اش را فراهم کند و داوری در الویت کارها‌‌ی آینده او نیست، هرچند که فغانی با توجه به فعالیت در زمینه داوری سعی کرد ماجرای رفتنش را تکذیب کند تا موفقیت او در جام جهانی تحت الشعاع این ماجرا قرار نگیرد . اما واقعیت این است که او برای آینده‌اش برنامه گسترده‌ای ریخته و مثل گذشته به داوری نگاه نمی‌کند.

 آنچه امروز در خصوص فرار استعدادهای داوری شنیده می‌شود چیزی فراتر از اقامت فغانی در کشور دیگری است و از قرار معلوم کمک ها‌ی این داور یعنی محمدرضا منصوری و رضا سخندان هم بعد از جام جهانی در تدارک سفر هستند، سفری که شاید به اقامت همیشگی آنها منجر شود. داوران لیگ برتر از شرایط مالی و همچنین نوع برخورد تیم‌ها و تماشاگرانشان گلایه دارند و در چنین شرایطی که توفیق خاصی در بیرون از مرزها نصیب آنها می‌شود و کارنامه کاری آنها را درخشان می‌کند، سودای رفتن به سرشان می‌زند.

هرچند که رفتن فغانی و کمک هایش از ایران و داوری نکردن در لیگ فقط فعلا در حد یک شایعه به گوش می‌رسد،  اما خیلی نباید تعجب کرد اگر به زودی این شایعه شکل حقیقت به خود گرفته و چنین گروه داوری قوی که در جام جهانی باعث فخر ایرانی‌‌ها بودند، میل رفتن به سرشان بزند. فعلا در حد یک  شایعه بهتر است بدانیم که کمک‌های فغانی هم قرار است قید داوری در ایران را بزنند و به خارج از کشور بروند.

300-2

captcha
تازه ها
بیشتر