فوتبال ایران / شناسه خبر: 80617 / تاریخ انتشار : 1397/5/12 15:23
|
پایان شکست‌ناپذیری با تقدیم سوپرجام به الریان

الدحیل، پرسپولیس را به صعود امیدوار کرد

بعد از 35 بازی بدون شکست، الدحیل سوپرجام قطر را از دست داد و پرسپولیس را به پیروزی صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان امیدوار کرد.

ایران ورزشی آنلاین / بزرگ‌ترین نگرانی پرسپولیسی‌ها شکست‌ناپذیری حریف آسیایی‌شان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان بود. الدحیل که پیش از تغییر نام و یکی شدن لخویا و الجیش، به پرسپولیس باخته بود، بعد از آن دیگر شکست نخورد. این تیم در جام حذفی، جام امیر و لیگ ستارگان قطر قهرمان شد و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز، خودش را به مرحله‌ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رساند. سوپرجام اما همه‌ی رکوردهای این تیم را خراب کرد.

الدحیل که الریان را در فینال جام حذفی قطر شکست داده بود، در نخستین سوپرجام فوتبال قطر دوباره به دیدار این تیم رفت و این بار با حسرت جام زمین را ترک کرد. بازی‌ای را که در وقت‌های قانونی یک - یک شده بود (با گل‌های اسماعیل محمد (23) برای الدحیل و عبدالرحمن الحرازی (63) برای الریان) با نتیجه 5 بر 3 در ضربات پنالتی به سود خودش تمام کرد و جام قهرمانی را بالای سر برد. کار بزرگش اما تحمیل نخستین شکست به الدحیل بعد از 35 بازی بود. اتفاقی که پرسپولیس را به صعودی دوباره در لیگ قهرمانان امیدوار خواهد کرد.

البته که یک بازی هرگز نمی‌تواند ملاک خوبی برای قضاوت باشد اما همین که الدحیل شکست‌ناپذیر جلوه نکند، شکست دادنش هم آسان‌تر خواهد شد. حریف پرسپولیس البته یکی از بازی‌های تدارکاتی‌اش در اردوی اتریش را هم باخته بود اما در بازی‌های رسمی و در واقع در 35 بازی‌ای که با جمال بلماضی انجام داد، هیچ تیمی نتوانسته بود شکستش بدهد. الدحیل حالا سرمربی تونس در جام جهانی 2018 یعنی نبیل معلول را روی نیمکت خود دارد که این مربی در نخستین بازی‌ رسمی‌اش به الریان که آن هم بعد از برکناری میشل لادروپ نخستین بازی خود با رودولفو آروابارنا را تجربه می‌کرد، باخت.

معلول اگر چه نخستین بازی و نخستین جام را از دست داد اما در تیمی که از بلماضی تحویل گرفته، تغییر چندانی ایجاد نکرده بود. بازی با الریان را الدحیل با ترکیب امین لکومته، محمد موسی، لوکاس مندز، سلطان البریک، مراد ناجی، کریم بوضیاف، نام تائه هی، عاصم مادیبو، اسماعیل محمد، یوسف العربی و پائولو داسیلوا ادمیلسون آغاز کرد که در مقایسه با آخرین بازی رسمی این تیم در لیگ قهرمانان (مقابل العین)، تنها دو تغییر به چشم‌مان آمد. اینگونه که عاصم مادیبو جایگزین لوئیس جونیور شد و ادمیلسون به جای علی المعز به میدان رفت.

در بازی مقابل پرسپولیس هم احتمالا همین بازیکنان به میدان خواهند رفت چرا که هم ادمیلسون از علی المعز باتجربه‌تر است و هم مادیبو از لوئیس جونیور. از طرفی محرومیت پرسپولیس همه چیز را به سود سرمربی تونسی الدحیل عوض کرده و معلول خیالش راحت است که پرسپولیس با وجود از دست داده چهار تا از ستاره‌هایش، نتوانسته بازیکن بخرد و تنها مهره‌ی جدید این تیم نسبت به مراحل قبلی لیگ قهرمانان، امید عالیشاه است.

برای همین با وجود از دست رفتن رکورد شکست‌ناپذیری الدحیل و از دست رفتن نخستین جامی که پیش‌رویش می‌دید، برای تیم برانکو خط و نشان کشیده و به رسانه‌های قطری گفته: «این یک بازی در آغاز فصل بود و باید بگویم الدحیل هنوز از نظر جسمانی به آمادگی لازم نرسیده است. تمرین‌های آماده‌سازی ما تقریبا از ماه گذشته آغاز شد و هدف‌مان در زمان باقیمانده رسیدن به آمادگی صددرصدی جهت بازی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر پرسپولیس است. با وجود شکست در سوپرجام از عملکرد شاگردانم رضایت دارم چون آنها تمام خواسته‌های ما را اجرا کردند و تنها روی بدشانسی پنالتی‌ها از دست رفت. این ناکامی روحیه ما را خراب نمی‌کند چون نگاه و هدف اصلی ما به بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و رویارویی با پرسپولیس است. ما برای قهرمانی قاره تلاش می‌کنیم و به این اتفاق خیلی امیدواریم. پیش از بازی با پرسپولیس سه بازی در لیگ ستارگان قطر برگزار می‌کنیم و در این سه بازی فرصت خوبی داریم که به طور مطلوب آماده شویم.»

 

3 - 670

captcha
تازه ها
بیشتر