ورزش ایران / شناسه خبر: 80441 / تاریخ انتشار : 1397/5/10 12:05
|

سود پاداش کشتی‌گیرها کجا رفت؟

فدراسیون کشتی بعد از چند ماه تعلل به دلیل اختلاف نظری که با وزارت ورزش و جوانان داشت، در نهایت پاداش قهرمانان را بر اساس همان چیزی که وصول کرده بود، پرداخت کرد.

ایران ورزشی آنلاین / از زمان پرداخت پاداش ورزشکاران از سوی دولت بین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی اختلاف نظری پیش آمد. ظاهرا وزارت ورزش و جوانان که وعده پرداخت سکه داده بود، پول سکه ها را محاسبه کرد و به حساب فدراسیون ها واریز کرد.

به این ترتیب که سکه های 3 میلیون تومانی موجود در بازار در آن مقطع به مبلغ یک و میلیون هشتصد هزار تومان برای ورزشکاران محاسبه شد. موضوعی که با واکنش شدید کشتی گیران روبرو شد و فدراسیون کشتی اعلام کرد تا زمانیکه اختلاف قیمت سکه ها از سوی وزارت ورزش و جوانان پرداخت نشود، پاداش ها را پرداخت نمی کند!

این روند چند ماه طول کشید اما در نهایت فدراسیون مجبور شد که جوایز کشتی گیران را بر اساس آن چیزی که از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرده بود، پرداخت کند.

رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در این باره گفت:« این اتفاقات نه تنها در کشتی بلکه در رشته‌ها ی دیگر هم وجود دارد. مبلغی برای سکه‌ها از پیش تعیین شده بود و به علت اینکه بازار ارز و طلا شرایط خوبی نداشت، همین بالا و پایین شدن قیمت سکه باعث دلخوری شد اما ما همان مبلغ تعیین شده را به قهرمانان دادیم. به نظرم چون تعداد مدال‌آوران در کشتی زیاد است، حساسیت‌ها بیشتر شد.»

در اینجا یک سوال مطرح است و آن اینکه این پول ها چند ماه در حساب فدراسیون کشتی بود و باید در این مدت سودی بابت این پول ها به حساب فدراسیون واریز شده باشد. ظاهرا مسولان فدراسیون کشتی به کشتی گیران وعده داده بودند که سود این پاداش ها را هم به حساب کشتی گیران واریز کنند.

اگر این اتفاق رخ داده باشد، بخشی از ضرر و زیان کشتی گیران جبران می شود اما اگر این اتفاق هم رخ نداده باشد، کشتی گیرانی که به ما به التفاوت سکه 3 میلیون تومانی و پاداشی که برای آنها در نظر گرفته شده بود معترض بودند، حالا باید برای سکه ای که قیمتش 4 میلیون پانصد هزار تومان شده چه واکنشی نشان بدهند.

5

captcha
تازه ها
بیشتر