فوتبال ایران / شناسه خبر: 80222 / تاریخ انتشار : 1397/5/6 10:24
|
آمار نگران کننده تماشاگر در هفته اول لیگ برتر

49 هزار نفر در 7 ورزشگاه / به اندازه یک بازی بوندس لیگا

چنانچه بازی بدون تماشاگر سپاهان را محاسبه نکنیم در 7 بازی دیگر کلا حدود 49 هزار نفر در ورزشگاه ها حضور داشتند که شاید به اندازه تعداد تماشاگر مسابقات یک تیم میانه جدولی بوندس لیگا باشد.

ایران ورزشی آنلاین /با شروع فصل تازه لیگ برتر منتظر حضور تماشاگران در ورزشگاه ها بودیم اما برخی مسائل و اتفاقات باعث شد هفته اول هفته پرتماشاگری نباشد.

هر چند بازی های در دو روز پایانی هفته و ساعات پایانی شب برگزار شد اما گرمای هوا در تمام کشور و البته فاصله کوتاه از پایان جام جهانی باعث شد بازی های این هفته پرتماشاگر نباشد.هر چند لیگ برتر و تیم های پرطرفدار همیشه پشت تیم خودشان هستند اما به هر حال تفاوت کیفیت بازی های جام جهانی با لیگ برتر، ورزشگاه ها و نحوه برگزاری باعث خواهد شد برخی فعلا از فوتبال داخلی دلزده باشند و سراغش نیایند.

همچنین بازی هفته اول سپاهان که بدون تماشاگر برگزار شد در کم شدن آمار تماشاگران هفته اول تاثیرگذار بود.سپاهان با حکم کمیته انضباطی و به خاطر اتفاقات فصل قبل در مسابقه نخست خود بدون تماشاگر بازی کرد در حالی که تیم جدید سپاهان با کادر فنی و نفرات تازه واردش می توانست حداقل بین ده تا 20 هزار هوادار را به ورزشگاه نقش جهان اصفهان بکشاند.

به هر حال بازی پدیده - پرسپولیس پرتماشاگرترین بازی هفته اول بود که 18 هزار تماشاگر داشت و ورزشگاه زیبای امام رضا(ع) پر شد.دو مسابقه سایپا - سپیدرود و گسترش فولاد - استقلال خوزستان هم بسیار کم تماشاگر برگزار شد.بازی اول کلا حدود 400 نفر تماشاگر داشت که 300 نفر آنها طرفدار تیم میهمان بودند و بازی دوم حدود 500 نفر که البته در ورزشگاه بزرگ یادگار امام تبریز به شدت توی ذوق می زد.

از بازی نخست استقلال در فصل تازه هم استقبال ضعیفی به عمل آمد که با توجه به از دست دادن بازیکنان کلیدی و اتفاقات این باشگاه تا حدودی قابل انتظار بود.این مسابقه فقط ده هزار تماشاگر داشت که البته بیشتر از اینکه به تیم شان کمک کنند به همه چیز انتقاد داشتند.

دومین مسابقه پرتماشاگر این هفته هم در قائمشهر برگزار شد.در ورزشگاه شهید وطنی که نور  و تجهیزات استاندادری ندارد و چمن مصنوعی اش تیم های میهمان را به دردسر می اندازد حدود 12 هزار نفر  حضور داشتند و با اینکه تیم میزبان با شکست لیگ برتر را شروع کرد اما هواداران متعصب نساجی استقبال جالبی از بازی اول تیم محبوب شان به عمل آوردند.

بازی مسجد سلمان 5 و دیدار خانگی فولاد هم فقط سه هزار تماشاگر داشت که با توجه به افتتاحیه ورزشگاه تازه تاسیس و اختصاصی فولاد ناامید کننده بود.

به هر حال چنانچه بازی بدون تماشاگر سپاهان - صنعت نفت آبادان را محاسبه نکنیم در 7 بازی دیگر کلا حدود 49 هزار نفر در ورزشگاه ها حضور داشتند که شاید به اندازه تعداد تماشاگر مسابقات یک تیم میانه جدولی بوندس لیگا در بازی های خانگی اش باشد.میانگین تماشاگر در هفت بازی با تماشاگر هم 7 هزار نفر  بود که آماری ناامید کننده یا نگران کننده در هفته اول به حساب می آید.

captcha
تازه ها
بیشتر