فوتبال ایران / شناسه خبر: 80177 / تاریخ انتشار : 1397/5/5 04:04
|

پشت پرده بند‌های تکان‌دهنده قرارداد تیام

محمد نوری‌فر / قرارداد تیام باید در ابعاد بزرگ چاپ و روی دیوار اتاق مدیرعامل باشگاه استقلال به عنوان سند بی‌کفایتی مدیران ورزشی این روزگار نصب شود.

ایران ورزشی آنلاین / محمد نوری‌فر / در قرارداد تیام با استقلال، ۳ بند فسخ وجود دارد. اولی را همه می‌دانند: «جدایی در صورت پرداخت ۲۰۰ هزار دلار در انتهای فصل ۹۷-۹۶ »، دومی را مدیران قبلی استقلال و سرمربی این تیم می‌دانند: «جدایی در صورت تغییر سرمربی در پایان فصل ۹۷-۹۶» [روزی که استقلال با تیام امضا کرد، هنوز دوران خوب شفر با این تیم شروع نشده بود. یعنی اگر شفر می‌رفت، تیام هم به راحتی جدا می‌شد.]، سومی را شاید افتخاری هم نداند که این قرارداد را امضا کرده! یک بند عجیب: «در صورتی که تیام پیشنهادی زیر ۴۰۰ هزار دلار داشته باشد، می‌تواند بدون پرداخت هیچ مبلغی در پایان نیم‌فصل دوم ۹۷-۹۶ از استقلال جدا شود!»

بندهای ترکمنچای هنوز تمام نشده. تیام بابت نیم فصل گذشته ۳۶۰ هزار دلار از استقلال گرفته. مبلغ قرارداد مشروط او باوجود سه بند فسخی که عنوان شد برای فصل بعد ۶۰۰ هزار دلار است اما این قرارداد هر ۶ ماه یکبار باید تمدید ‌شود! یعنی اگر همین حالا تیام به استقلال برگردد، همه این ماجراهای ملال‌آور در تعطیلات نیم فصل جدید تکرار خواهد شد و دوباره استقلال باید با تیام به توافق برسد!
بلافاصله بعد از پایان فصل گذشته، تیام برای عقد قرارداد با یک باشگاه کویتی به این کشور رفت. این اتفاق چند روزی به اخبار مهم رسانه‌های ایرانی تبدیل شد اما بعد از یک هفته خبر رسید که تیام در تست پزشکی باشگاه کویتی قبول نشده! به نقل از یک منبع آگاه شنیده می‌شود تیام به باشگاه مورد نظر پیشنهاد داده بود که ۳۹۹ هزار دلار (زیر ۴۰۰ هزار دلار) با او قرارداد رسمی امضا کنند و باقی مبلغ قراردادش را به روش دیگری در اختیار او قرار بدهند تا او بتواند بدون پرداخت پول به استقلال از ایران برود اما باشگاه کویتی در نهایت این پیشنهاد را نپذیرفت.
مدیربرنامه تیام، چهارشنبه شب در شرایطی به ایران آمد که خودش می‌داند در قرارداد جدید تیام با یکی از لیگ‌های اطراف خلیج فارس، احتمالا دیگر مدیربرنامه این بازیکن نخواهد بود اما شرمن آلمانی به این خاطر آمده که تکلیف فسخ قرارداد تیام با استقلال را مشخص کند. مهاجم سنگالی اما نمی‌خواهد نام باشگاه جدیدش را اعلام کند. او فقط قصد دارد ۲۰۰ هزار دلار به استقلال پرداخت کند و طبق روال قانونی از جمع آبی‌های پایتخت جدا شود اما باشگاه استقلال می‌گوید که همه بندهای قرارداد تیام تا انتهای فصل گذشته اعتبار داشته و حالا این زمان گذشته است.
باشگاه استقلال می‌داند که با این وضعیت، تیام برای تیم شفر، بازیکن نمی‌شود و به همین خاطر می‌خواهد بابت جدایی تیام خیلی بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار به دست بیاورد. از نگاه طرف ایرانی تنها چاره برای تیام، معرفی تیم جدیدش و مذاکره بین دو باشگاه خواهد بود. در این مورد روایت‌های دیگری هم شنیده می‌شود. مثلا اینکه مدیربرنامه جدید تیام یک ایجنت ایرانی پرسابقه است! حتی شائبه‌هایی وجود دارد که تیام از طریق یک بازیکن ایرانی با این مدیربرنامه آشنا شده.
قرارداد تیام باید در ابعاد بزرگ چاپ و روی دیوار اتاق مدیرعامل باشگاه استقلال به عنوان سند بی‌کفایتی مدیران ورزشی این روزگار نصب شود.
 
◀️ آدرس کانال محمد نوری‌فر در تلگرام: noorifar@
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر