فوتبال ایران / شناسه خبر: 80132 / تاریخ انتشار : 1397/5/4 05:35
|

یحیی در فکر یک پیغام به پرسپولیس: یک روز برمی‌گردم!

برانکو در میان‌ مربیان پرسپولیس چنان موفق بوده که راه هرگونه بازگشتی را به سوی یحیی و هر مدعی دیگری تا اطلاع ثانوی بسته است.

ایران ورزشی آنلاین / وصال روحانی / روزی که برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس برود، یکی از ارشدترین گزینه‌های جانشینی وی یحیی گل‌محمدی است. مردی که امشب در شروع لیگ برتر هجدهم کشور در مشهد و در قامت تیم پدیده روبه‌روی سرخ‌ها می‌ایستد و طبعا بدش نمی‌آید که با متوقف کردن قرمزهای مسافر یک بار دیگر به همگان گوشزد کند که اولا حق اوست که به جمع سرخ‌ها برگردد و ثانیا از آن مربی مستعد ولی ناپخته 5 سال پیش که فقط 4 ماه و نیم در پرسپولیس سرمربیگری کرد، تبدیل به مرد پخته‌تر و داناتری شده است که می‌داند فرمول موفقیت در باشگاه‌های بزرگ و پرحاشیه مثل پرسپولیس چیست.

یحیی در مرتبه اول زمامداری‌اش در پرسپولیس هر کاری را که برای برکناری سریعش لازم بود، ظاهرا به شکلی ناخواسته به انجام رساند. او بدون هیچ دلیل موجهی مهدی مهدوی‌کیا را به سوی یک بازنشستگی «خودنخواسته» سوق داد و برای او پیغام غیرمستقیم فرستاد که چون نمی‌تواند او را دایما فیکس بگذارد، به نفع اوست که خودش اعلام بازنشستگی کند. وی سپس در فینال جام حذفی مقابل سپاهان در تهران یکی از آماتوری‌ترین چینش‌ها و پر لغزش‌ترین هدایت‌ها را اعمال و کاری کرد که سرخ‌ها در یک قدمی جامی که تا حد زیادی در مشت خود داشتند آن را به دست و اختیار خویش به سوی طلایی‌های اصفهان سوق بدهند. یحیی بخت بزرگی را از دست داده بود زیرا حتی روند انتصابش نیز یک روال غیرمرسوم بود. وقتی محمد رویانیان مدیرعامل وقت پرسپولیس بسیار دیر فهمید که از سرمربی خارجی انتخابی‌اش – مانوئل ژوزه – آبی گرم نمی‌شود، ضمن برکناری غیررسمی وی، یحیی را که دو سه ماه پیش‌تر به عنوان دستیار ژوزه به پرسپولیس آمده بود، به مقام سرمربیگری ارتقا داد و کیفیت فنی و نام و اوصاف نفرات آن سال پرسپولیس چیزی نبود که دست‌های یحیی را بسته نگه دارد و اگر او آن جام حذفی را می‌برد، شاید تا همین حالا هم سرمربی پرسپولیس بود اما باخت ناشیانه برابر رقیبی که از قضا از شرایط آرمانی خویش دور بود پرونده یحیی را هنوز مفتوح نشده، در باشگاه قرمزها بست و این چنین بود که دایی و درخشان و در نهایت برانکو آمدند و یکی بعد از دیگری سکاندار سرخ‌ها شدند و برانکو در میان‌شان چنان موفق بود که راه هرگونه بازگشتی را به سوی یحیی و هر مدعی دیگری تا اطلاع ثانوی بسته است.
بازی امشب مشهد هیچ چیز عظیمی را در این ارتباط تغییر نمی‌دهد بخصوص که خود یحیی در پدیده مرد تازه‌واردی بیش نیست و دو ماه تمرین و کار با این تیم لزوما او را به جایی نرسانده که گمان کنیم تیمی که سال پیش به خاطر شش امتیاز کسر شده از سوی فیفا تا مرز سقوط به دسته‌ای پایین‌تر پیش رفت حالا چنان خوب شده که بتواند حتما پرسپولیس را ساقط کند.
خو گرفتن پدیده با روش‌های کار رضا مهاجری طی دو فصل گذشته هم سبب شد هماهنگ شدنش با یحیی زمان‌بر باشد اما لیگ هجدهم همچون مانع و حائل تازه‌ای است که گذر از آن یحیی را به خیال خودش و براساس امید عده‌ای قدمی دیگر به عنوان سابقش نزدیک‌تر خواهد کرد و شاید در آن هنگام او مردی باشد که براساس تجربیات ذوب‌آهنی و لیگ یکی‌اش گلیمش را از آب بهتر بیرون بکشد و به گونه‌ای عمل کند که در پایان فصل بتواند با صدایی قابل شنیدن برای همگان بگوید که به زودی دوباره سرمربی پرسپولیس خواهم شد.

captcha
تازه ها
بیشتر