فوتبال ایران / شناسه خبر: 80072 / تاریخ انتشار : 1397/5/2 14:55
|

سه رکورد جهانبخش: گران‌ترین بازیکن آلکمار، برایتون و ایران

جهانبخش با انتقالی در حدود 22 تا 25 میلیون یورو، سه رکورد جدید به نام خود ثبت می کند. گرانترین بازیکن تاریخ آلکمار، برایتون و فوتبال ایران. او با ثبت این سه رکورد فاصله کوتاهی دارد.

ایران ورزشی آنلاین /علیرضا جهانبخش فاصله کوتاهی تا امضای قرارداد 22 تا 25 میلیون یورویی با باشگاه برایتون در لیگ برتر انگلیس دارد. او که از مدتها قبل در دو راهی برایتون و لسترسیتی قرار گرفته بود، به نظر می رسد اولی را به عنوان تیم جدید خود انتخاب کرده و آماده بازی در لیگ انگلیس است.

جهانبخش که دو فصل برای آلکمار بازی کرد و در پایان فصل دوم عنوان آقای گلی لیگ هلند را با 21 گل زده به دست آورد، با انتقال به برایتون سه رکورد به نام خود ثبت می کند. رکورد اول گرانترین بازیکن تاریخ باشگاه آلکمار که در اختیار وینسنت یانسن بود. مهاجم تیم ملی هلند که جولای 2016 با مبلغ 20 میلیون یورو به تاتنهام منتقل شد. 

رکورد دوم متعلق به خوره ایزکیردو، وینگر کلمبیایی بود که تابستان 2017 پیراهن برایتون را پوشید. جهانبخش با انتقالی که شاید رقم آن تا 25 میلیون یورو هم برسد، رکورد گرانترین بازیکن تاریخ باشگاه برایتون را هم می شکند. رکوردی که بعد از یک سال توسط وینگر تیم ملی ایران شکسته می شود. 

سومین رکورد هم مربوط می شود به گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران. این رکورد پیش از این در اختیار اشکان دژاگه بود اما حالا جهانبخش می تواند آن را جا به جا کند. این سه رکورد شاید خیلی زود به نام جهانبخش ثبت شود، با فاصله ای اندک بعد از انتشار این خبر.

 

captcha
تازه ها
بیشتر