فوتبال ایران / شناسه خبر: 80068 / تاریخ انتشار : 1397/5/2 14:35
|

فرار فدراسیون از بررسی شکایت استقلال / حسینی به ترابزون برمی‌گردد

فدراسیون فوتبال امروز نظر شفافی درباره قرارداد استقلال با حسینی اعلام نکرد و مجید حسینی احتمالا فردا به ترابزون برمی‌گردد تا تمریناتش را با تیم جدیدش آغاز کند.

ایران ورزشی آنلاین / مجید حسینی و مدیربرنامه‌هایش امروز را در تهران گذراندند تا با فدراسیون فوتبال به راهکار درستی برای حل اختلاف با باشگاه استقلال برسند. ماجرا از این قرار است که باشگاه استقلال بندی نامفهوم و گنگ در قرارداد مجید حسینی نوشته و حالا دچار این تلقی است که بر اساس آن بند، مجید حسینی پس از پرداخت یکصد هزار دلار آزاد نیست. ایران ورزشی آن بند و مستنداتی دیگر از قرارداد را در گزارش پیشین منتشر کرده‌ است: 👇

مستنداتی از دعوای استقلال-ترابزون / چرا مجید حسینی بازنده نیست؟

اما آخرین اتفاقات امروز در تهران رخ داد. مهدی تاج دستور بررسی فوری این پرونده را داده بود اما در فدراسیون هیچ کمیته‌ای نمی‌خواهد وارد این بازی شود. در حالیکه طبق ماده ۹ قرارداد استقلال با حسینی، بررسی اختلافات باید در کمیته‌های فدراسیون انجام شود، اما فدراسیون از بررسی آن سرباز می‌زند و دوست دارد که طرفین با کدخدامنشی مسئله را حل کنند. دلیل این رفتار روشن است. فدراسیون اگر رای را بر علیه باشگاه استقلال صادر کند، آن وقت خود را گرفتار یک جریان پر سر و صدا کرده و به همین دلیل از این جریان کنار می‌کشد.

اما این تعلل فدراسیون در بررسی پرونده، منجر به حل اختلاف نمی‌شود. مجید حسینی در روزهای آینده تمریناتش را در ترابزون شروع می‌کند و البته پیش از آن باشگاه ترابزون از استقلال تقاضای صدور آی‌تی‌سی خواهد کرد. پاسخ استقلال به این درخواست احتمالا منفی خواهد بود اما این پاسخ منفی هم مانع رسمی شدن قرارداد مجید حسینی و ترابزون نیست. فیفا آی‌تی‌سی موقت صادر می‌کند و مجید حسینی هم در ترابزون کارش شروع می‌شود. استقلال همچنان باید طبق بند ۹ در کمیته تعیین وضعیت و سرانجام کمیته استیناف پیگیر پرونده باشد یا علیه ترابزون و مجید حسینی خارج از چارچوب قرارداد به فیفا شکایت کند.

وکیل مجید حسینی برای شکایت‌های آینده سالواتوره چیواله است، وکیل ایتالیایی که وکالت بسیاری از پرونده‌های استقلال در فیفا را بر عهده داشت و بارها به استقلال بابت عقد قراردادهایی با بندهای غیرقانونی هشدار داده بود. او برای یک دوره چهار ساله به عنوان یکی از وکلای خبره یوفا انتخاب شده است. افتخاری در تمام این سالها که خود را برنده پرونده‌های بین‌المللی می‌دانست، با وکالت همین وکیل ایتالیایی برنده دادگاه‌ها می‌شد.👇

وکیل ایتالیایی مجید حسینی درباره تهدید استقلال به طرح شکایت در فیفا گفته: ما از این شکایت استقبال می‌کنیم و در دادگاه روشن خواهد شد که طرفین چه اعتراضی به بندهای این قرارداد دارند.
 
نکته جالب این است که همان بندهای عجیب و غریب در قراردادهای استقلال، در قرارداد مجید حسینی هم دیده می‌شود، بندی که نوشتنش با قواعد فوتبال حرفه‌ای منافات دارد (بند ۹):👇
مشابه این بند در قرارداد بسیاری از بازیکنان بود که به محل بحث تبدیل شد. ایران ورزشی فصل گذشته گزارش‌هایی درباره غیرقانونی بودن این بندها در قراردادهای استقلال نوشته بود:👇
این فقط یکی از مواردی بود که وکیل ایتالیایی سابق استقلال که حالا وکالت مجید حسینی را بر عهده گرفته، به باشگاه استقلال در دوره افتخاری تذکر داده بود.
مجید حسینی احتمالا فردا به ترکیه برمی‌گردد و پیراهن ترابزون را می‌پوشد. دستور بررسی فوری تاج به هیچ نتیجه‌ای منجر نشد و انگار فدراسیون فوتبال به باشگاه استقلال گفته که بهتر است تعامل کنید. ماجرای حسینی و استقلال را احتمالا باید در آینده پیگیری کنیم. شاید وقتی که یک فصل از بازی مجید در ترابزون گذشته باشد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر