یادداشت / شناسه خبر: 80049 / تاریخ انتشار : 1397/5/2 10:51
|
فقط 48 ساعت تا فصل تازه لیگ برتر

چقدر برای شروع لیگ هیجان ندارید؟

انگار موازنه به سمت اخبار منفی تغییر کرده و خیلی سخت می‌توان ذهن‌ها و چشم‌ها را برای شروع یک فصل پرهیجان، داغ و جذاب آماده و از خاطرات بد و ذهنیت‌های منفی قبلی پاک کرد.

ایران ورزشی آنلاین /محمد قراگزلو/شاید باورتان نشود، شاید هم خبر نداشته باشید که فصل تازه لیگ برتر از پنج‌شنبه یعنی دقیقا دو روز دیگر شروع می‌شود. اگر با یادآوری این خبر کمی شوکه شده‌اید احتمالا به بی‌خبری‌تان ربط دارد و چنانچه از این ماجرا خبر ندارید اصلا تنها نیستید. تصور می‌کنم امروز و در فاصله 48 ساعت تا شروع فصل جدید لیگ برتر بسیاری از این اتفاق خبر ندارند یا خودشان را به بی خبری زده‌اند. به صورت خلاصه و صریح می‌توانم بگویم لیگ هجدهم با کمترین هیجان و دلخوشی در حال آغاز است و جدا از اینکه شور و حراراتی دیده نمی‌شود، اتفاقات معمول و روتین مربوط به شروع فصل نیز خوب پیش نمی‌رود.

شاید اگر هر جای دنیا بگویید در فاصله دو روز مانده به شروع فصل خیلی از تیم‌های لیگ بالاترین سطح فوتبال یک کشور برای ثبت قرارداد بازیکنان‌شان اقدام نکرده‌اند یا باشگاه‌های بدهکار برای ثبت قرارداد بازیکنان جدیدشان بلاتکلیفند به شما بخندند و مسخره‌تان کنند اما باور کنید این اتفاقات تلخ همین حالا در فوتبال‌مان در حال رخ دادن است.
این قبول که شرایط سخت اقتصادی و اوضاع نابسامان خانواده‌ها فرصت فکر کردن به فوتبال را کوتاه کرده یا بعد از جام جهانی و تماشای هیجان آن مسابقات، این رخوت و رویکرد دوباره به فوتبال داخلی دشوار خواهد بود اما باور کنید هیچ وقت فکر نمی‌کردیم برای شروع فصل لیگ برترمان اینقدر هیجان نداشته باشید!
برای یادآوری بد نیست بگویم استقلال و پرسپولیس در همین لیگ بازی می‌کنند، سپاهان با قلعه‌نویی و مهره‌های جدیدش دوباره می‌خواهد قدعلم کند، جان توشاک مشهور با تراکتورسازی وارد مسابقات می‌شود، ذوب‌آهن شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته و تیم‌های متوسط‌تر و کوچکتر هر کدام ساز و برگ تازه‌ای برای این رزم سی هفته‌ای تدارک دیده‌اند. در جهت یادآوری مجدد تاکید می‌کنیم لیگ برترمان پر است از استعدادهایی با استاندارد‌های فوتبال ایران که می‌توانند در جام جهانی بدرخشند و نگاه دنیا را به خود خیره کنند. بخشی از آنها البته به لیگ‌های اروپایی کوچ کرده‌اند اما بخشی دیگر قرار است هر هفته در قالب مسابقات لیگ جلوی چشم‌مان باشند.
اینها را گفتیم تا بدانید لیگ برتر چیز کمی نیست اما متاسفیم که باید حق بدهیم شور و شوقی برای چشم دوختن به این مسابقات حتی نسبت به فصل گذشته نداشته باشید. حتما می‌دانید تعداد تیم‌های بدهکار و بلاتکلیف بیش از دوبرابر تیم‌هایی است که مشکلی برای خود نتراشیده‌اند، سه بازی در همین هفته اول داریم که بدون تماشاگر برگزار می‌شود، با ساعت برگزاری برخی مسابقات مشکل داریم و برخی ورزشگاه‌هایمان استاندارد لازم برای شروع فصل را ندارند. اینها همه نکته منفی است که احتمالا مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد. معضلاتی که بعد از پایان هفته اول از دل لیگ بیرون می‌زند و پررنگ‌تر وگسترده‌تر از جذابیت‌های بصری مسابقات، مثل گل‌های زیبا، بازیکنان آماده، دوئل‌های داخل زمین، داوران جوان با استعداد، تیم‌های جذاب، پدیده‌های نوظهور، لباس‌های شیک و ... خواهد بود.
در حالت طبیعی از همین حالا باید فکر کردن به این جذابیت‌های بصری شما را ترغیب کند تا منتظر بازی افتتاحیه و هیجان هفته اول باشید اما انگار موازنه به سمت اخبار منفی تغییر کرده و خیلی سخت می‌توان ذهن‌ها و چشم‌ها را برای شروع یک فصل پرهیجان، داغ و جذاب آماده و از خاطرات بد و ذهنیت‌های منفی قبلی پاک کرد.
برای این کار مهم شاید نیاز به یک چوب جادویی باشد که طی این دو روز تمام مشکلات شامل بدهی باشگاه‌ها به طلبکاران، ثبت قراردادها، نواقص ورزشگاه‌ها و ... را حل کند اما نه خبری از چوب جادویی است نه اتفاق ویژه‌ای رخ می‌دهد تا تیم‌ها با خاطری آسوده و بدون دغدغه فوتبال بازی کنند و این نآارامی‌شان را به بیننده تلویزیونی و تماشاگر داخل ورزشگاه منتقل کنند. راستی فکر می‌کنید هفته اول لیگ را چند تماشاگر از نزدیک تماشا خواهد کرد؟ اگر آمار نسبت به هفته اول فصل قبل منفی بود این سوال را جدی‌تر از مسوولان فوتبال نمی‌پرسید که اصلا چرا لیگ را برگزار می‌کنید؟
 

 

captcha
نظرات شما | 1 نظر
حامد
1397/5/3 - 18:09
خیلی هیجان نداریم
rateup 1
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر