فوتبال ایران / شناسه خبر: 80003 / تاریخ انتشار : 1397/5/1 11:00
|
گرانقیمت ترین بازیکن ایران یک دهم گرانقیمت ترین بازیکن دنیا ارزش دارد

رقم جهانبخش، کمتر از یک پنجم رونالدو

با در نظر گرفتن اینکه نیمار با رقمی 222 میلیون یورویی به پاری سن ژرمن پیوست و تبدیل به گرانقیمت‌ ترین بازیکن جهان شد، جهانبخش حالا چیزی حدود یک دهم گرانقمیت‌ترین بازیکن دنیا ارزش دارد.

ایران ورزشی آنلاین / به نظر می رسد انتقال علیرضا جهانبخش از آلکمار هلند به برایتون انگلیس در مرحله نهایی است و همه منتظر اعلام رسمی این خبر هستند.

چنانچه این انتقال با رقم اعلام شده محقق شود جهانبخش تبدیل به گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران خواهد شد.البته این گرانی را نه به جهت تبدیل یورو به ریال بلکه با همان مبلغ یورو نیز می توان در نظر گرفت.اینطور که باشگاه آلکمار اعلام کرده جهانبخش با رقم 23 میلیون یورو راهی برایتون خواهد شد که رکورد گران‌ترین بازیکن تاریخ این باشگاه را هم خواهد شکست.البته مطابق استاندارد باشگاه‌ های انگلیسی جهانبخش در این باشگاه دستمزد هفتگی خواهد داشت که باید دید این رقم هم اعلام می شود یا خیر.

با این حساب بهترین گلزن فصل قبل لیگ هلند تبدیل به گرانقیمت ترین بازیکن فوتبال ایران خواهد شد و البته با این رقم فوتبالیست های ایرانی هم سری بین بزرگان دنیای فوتبال در می آورند.

چندی پیش کریستیانو رونالدو با رقم 105 میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس رفت و با در نظر گرفتن رقم انتقال جهانبخش، رقم جذب او چیزی کمتر از یک پنجم رونالدو است.

همچنین با در نظر گرفتن اینکه نیمار با رقمی 222 میلیون یورویی به پاری سن ژرمن پیوست و تبدیل به گرانقیمت‌ ترین بازیکن جهان شد،جهانبخش حالا چیزی حدود یک دهم گرانقمیت‌ترین بازیکن دنیا ارزش دارد که این هم موضوع قابل توجهی است.

دو سال قبل پل پوگبا با رقم 92 میلیون یورو راهی منچسریونایتد شد وعنوان گرانقمیت ترین بازیکن دنیا را از آن خود کرد که رقم فعلی جهانبخش دقیقا یک چهارم مبلغ انتقال این هافبک فرانسوی و قهرمان جهان است.

پیش از پوگبا نیز گرت بیل گرانقیمت‌ترین بازیکن جهان بود که با 86 میلیون یورو در سال 2013 از تاتنهام به رئال مادرید رفت.نسبت رقم فعلی جهانبخش با این ستاره ولزی کمتر از یک چهارم است.

captcha
تازه ها
بیشتر