فوتبال ایران / شناسه خبر: 79970 / تاریخ انتشار : 1397/4/31 10:18
|
انگلیس به جای هلند، فرانسه جایگزین سوئد

هیجانی که برای لژیونرهایمان داریم

تصور کنید سامان قدوس به جای لیگ سوئد در لوشامپیونا بازی کند یا جهانبخش سر از لیگ برتر انگلیس در بیاورد.حتی بازی‌های سوپر لیگ ترکیه هم جذابتر از لیگ یونان است.

ایران ورزشی آنلاین /محمد قراگزلو/فصل قبل فوتبال ایران در اروپا لژیونر کم نداشت اما بهترین‌های فوتبال ایران در لیگ‌های هیجان انگیزی حضور نداشتند.با اینکه مثلا جهانبخش در یکی از تیم‌های بالای جدولی هلند بازی می کرد یا مثلا حاجی‌صفی و انصاری‌فرد در بهترین تیم یونان بازی می‌کردند و هر سه نفر جزو موفق‌ها بودند اما حضور در لیگ‌های درجه دو و درجه سه اروپایی فوتبالدوستان ایرانی را اقناع نمی کرد.

شاید  گروهی آن سال‌های طلایی که چند بازیکن در بوندس لیگا و بعد در لالیگا و لیگ برترانگلیس داشتیم را فراموش نکرده باشند.اینکه هر هفته با چه شور و حراراتی مسابقات این لیگ ها و بازی های لژیونرهای مطرح ایرانی را دنبال می کردیم اما وقتی لیگ هلند و یونان و روسیه در کشورمان پخش زنده ندارد و البته تیم‌ها و ستارگان بزرگی در این لیگ‌ها حاضر نیستند جذابیتی هم برای تماشای این مسابقات در داخل کشور ایجاد نخواهد شد.

امسال و درشروع فصل جدید لیگ‌های اروپایی به نظر می‌رسد این جذابیت با انتقال ستاره‌های فوتبال ایران به لیگ‌های درجه یک اروپا تا حدودی ایجاد شود.مثلا تصور کنید سامان قدوس به جای لیگ سوئد در لوشامپیونا بازی کند یا جهانبخش سر از لیگ برتر انگلیس در بیاورد.حتی بازی‌های سوپر لیگ ترکیه هم جذابتر از لیگ یونان است و مثلا مقابله ترابزون اسپور با لژیونرهای ایرانی اش مقابل غول های شهر استانبول می تواند جذابیت های تازه ای برای فوتبالدوستان ایرانی ایجاد کند.

از سوی دیگر مدت‌هاست فوتبال ایران در لیگ های معتبر بازیکن نداشته  و تحقق انتقال‌هایی که هر روز اخبار و شایعاتش را دنبال می کنیم می تواند جذابیت ها و اتفاقات ویژهای‌ را در رسانه هایمان ایجاد کند.

این فصل در اروپا جدا از اینکه چهار بازیکن در لیگ بلژیک خواهیم داشت و هنوز خبری از کوچ سه بازیکن شاغل در روسیه‌مان به اروپای غربی شنیده نمی شود می توانیم منتظر جذابیت‌های تازه ‌ای باشیم.

از حضور آخرین بازیکن فوتبال ایران در لیگ برتر مدت‌هاست می گذرد.زمانی دژاگه برای فولام بازی می‌کرد و قبل‌تر از او تیموریان برای همین تیم و بولتون در این رقابت‌ها به میدان رفته بود.قبل‌تر از اینها هم کعبی و باقری به عضویت چلسی و چارلتون درآمدند که هیچ تصویری از آنها در لیگ برتر جزیره سراغ نداریم پس چنانچه علیرضا جهانبخش مثلا عضوی از تیم این فصل برایتون شود هر هفته دنبال کردن بازی‌های او و رودررو شدن با تیم‌هایی مثل چلسی، یونایتد،من سیتی،آرسنال،لیورپول، تاتنهام و ...  و شاخ به شاخ شدن با ستاره هایشان می تواند برای فوتبالدوستان ایرانی جذاب باشد.

از سوی دیگر حضور بازیکنی از فوتبال ایران در لوشامپیونا هم می تواند فوق العاده جذاب باشد.در تمام سال های گذشته بازیکنانی مثل مجید نامجومطلق، سیروس دین محمدی،رضا ترابیان یا مجتبی جباری در آستانه حضور در تیم‌های فرانسوی بودند که این انتقال‌ها میسر نشد پس اگر قدوس را در بوردو یا تیمی دیگر از فرانسه ببینید حتما این اتفاق برایتان تازگی خواهد داشت و این بازیکن می تواند دروازه‌های لوشامپیونا را هم به روی ستاره‌های ایرانی باز کند.

در مورد قدوس البته نکات هیجان انگیزتر دیگری هم وجود دارد.مثلا اینکه اگر سلتاویگو دوباره برای خریدش پا پیش بگذارد بعد از چند سال در لالیگا هم بازیکن خواهیم داشت.سامان البته می تواند به یکی از تیم ‌های لیگ برتر انگلیس هم کوچ کند که در هر حالت جذابیت‌های عمده‌ای برای رسانه‌ها و فوتبالدوستان ایرانی ایجاد خواهد کرد.

همچنین اگر فکر می کنید حضور محرمی در لیگ کرواسی یا احمدزاده در لهستان جذاب نیست می توانید منتظر انتقال هیجان‌انگیز دیگری باشید.مثلا تصور کنید کریم انصاری‌فرد به یکی از تیم‌های بوندس لیگا کوچ کند.مدت هاست فوتبال ایران در لیگ دسته اول بوندس لیگا بازیکن نداشته و چنانچه انصاری‌فرد سر از تیمی مثل آگزبورگ دربیاورد بازهم لیگ پرتماشاگر و فوق‌العاده آلمان را برایمان جذاب خواهد کرد.درست مثل سال‌هایی که علی دایی، کریم باقری، وحید هاشمیان،علی کریمی،مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی، رسول خطیبی و ... بوندس‌لیگا را تبدیل به محبوب ترین لیگ فوتبالدوستان ایرانی کرده بودند و هرهفته بازی‌هایشان را در آن ورزشگاه‌های شیک و مجهز تماشا می کردیم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر