فوتبال ایران / شناسه خبر: 79908 / تاریخ انتشار : 1397/4/29 17:41
|
پیشنهاد ژاپن به سرمربی سابق آرسنال

دوئل ونگر-کی‌روش، شاید در جام ملت‌های آسیا

ونگر در مصاحبه هایش اعلام کرده که کار در باشگاه را ترجیح می دهد اما در آستانه 70 سالگی، شاید گزینه های زیادی پیش رو نداشته باشد و ممکن است در نهایت به فدراسیون فوتبال ژاپن پاسخ مثبت بدهد.

ایران ورزشی آنلاین /آرسن ونگر بعد از 22 سال در پایان فصل گذشته از آرسنال جدا شد و پس از آن، از او به عنوان گزینه هدایت رئال مادرید و پاری سن ژرمن نام برده شد اما در نهایت این باشگاه ها خولن لوپتگی و توماس توخل را به خدمت گرفتند. در این بین چندین باشگاه چینی هم برای به خدمت گرفتن ونگر ابراز تمایل کردند اما او به هیچ یک از آنها پاسخ مثبت نداد؛ مانند دو سال قبل که پیشنهاد دستمزد سالانه 15 میلیون پوندی یک باشگاه چینی را رد کرد و در آرسنال ماند.

اما اکنون ژاپنی ها قصد دارند شانس شان را برای استخدام او آماده کنند و او را به کشوری ببرند که در اواسط دهه 1990، در آن کار کرد و هدایت ناگویا گرامپوس ایت را برعهده داشت.ونگر به دلیل دوره کارش در ناگویا، همچنان از احترام زیادی در ژاپن برخوردار است. به همین دلیل، مدیران فدراسیون فوتبال ژاپن قصد دارند زمینه حضور او در تیم ملی کشورشان را فراهم کنند.

ژاپنی ها دو ماه قبل از جام جهانی وحید هلیلهوژیچ را اخراج کردند و آکیرا نیشینو هدایت سامورایی های آبی را در جام جهانی برعهده داشت. او توانست تیمش را به مرحله یک هشتم نهایی برساند و نمایش بازیکنانش مقابل بلژیک، تحسین بسیاری را برانگیخت اما فدراسیون فوتبال ژاپن قصد دارد مربی دیگری را برای رقابت های جام ملت های آسیا انتخاب کند.

ونگر در مصاحبه هایش اعلام کرده که کار در باشگاه را ترجیح می دهد اما در آستانه 70 سالگی، شاید گزینه های زیادی که رضایتش را جلب کند، پیش رو نداشته باشد و ممکن است در نهایت به فدراسیون فوتبال ژاپن پاسخ مثبت بدهد. اگر ونگر روی نیمکت تیم ملی ژاپن بنشیند باید منتظر دوئل احتمالی او با کی روش در جام ملتهای آسیا باشیم. دوئلی که در لیگ برتر و بازی آرسنال مقابل منچستریونایتد بارها رخ داده است.

captcha
تازه ها
بیشتر