ورزش جهان / شناسه خبر: 79883 / تاریخ انتشار : 1397/4/29 10:19
|

لوئیز انریکه: انقلاب نه، ولی تیم ملی اسپانیا را متحول می‌کنم

سرمربی جدید اسپانیا در نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

ایران ورزشی آنلاین / لوئیز انریکه پنجشنبه با حضور در مقر فدراسیون فوتبال اسپانیا به عنوان سرمربی جدید این تیم به رسانه‌ها و هواداران معرفی شد. او در نشست خبری تاکید کرد که منتظر انقلاب نباشید، ولی او تحولاتی در تیم بوجود خواهد آورد. انریکه همچنین گفت که ممکن است بازیکنانی را دعوت کند که همه شگفت‌زده شوند.

انریکه حرف‌هایش را اینطور شروع کرد: «سرمربیگری تیم ملی اسپانیا یکی از سمت‌هایی بود که همیشه به دنبالش بودم و واقعاً برایم هیجان‌انگیز است. ما می‌توانیم بر چالش‌هایی که در رقابت‌های دو سال پیش‌رو در پیش داریم، غلبه کنیم. اتفاقاتی که در گذشته برای تیم ملی اسپانیا افتاده به دقت بررسی می‌کنیم و در کنار تقویت کارهای تأثیرگذاری که لوپتگی و هیرو در این تیم پیش از این انجام داده‌اند، زیر موفقیت‌ها و ناکامی‌ها هم خط خواهیم کشید. به هر حال از لوپتگی و هیرو بابت کارهایی که کرده‌اند، تشکر می‌کنیم و از تجربه آنها استفاده خواهم کرد. ما در سه تورنمنت اخیر نتوانسته‌ایم به عنوانی برسیم، برای همین باید تصمیمات زیادی بگیریم و نسبت به تغییر نسل در تیم ملی هم باید مطالعاتی انجام دهیم.»

انریکه در پاسخ به پرسشی در مورد آینده جرارد پیکه در تیم ملی اسپانیا گفت: «هنوز با هیچیک از بازیکنان صحبت نکرده‌ام. از زمانی هم که حضورم روی نیمکت تیم قطعی شد از طریق فدراسیون اقدام به جمع‌آوری اطلاعات کرده‌ام، اما عجله‌ای در انتخاب بازیکنان ندارم. به هر حال از برخی بازیکنان شناخت دارم و بقیه بازیکنان را نیز دوست دارم از نزدیک ملاقات کنم.»

او همچنین در واکنش به مطرح شدن موضوع اخراج لوپتگی و کنار گذاشته شدن او توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا درست دو روز مانده به شروع جام جهانی ۲۰۱۸ گفت: «کنار گذاشته شدن لوپتگی مربوط به گذشته است و ترجیح می‌دهم در موردش صحبتی نکنم. من تنها درباره امید صحبت می‌کنم و خوشبینانه به جهان نگاه می‌کنم.»

سرمربی پیشیین بارسلونا در خصوص بازوبند کاپیتانی هم گفت: «طبق سنت، بازیکنی که بیشترین بازی ملی را دارد، باید بازوبند کاپیتانی را به بازو ببندد و من هم این قانون را تغییر نخواهم داد. با هیچ بازیکنی از جمله راموس هم مشکلی ندارم.»

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر