ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 79878 / تاریخ انتشار : 1397/4/28 19:54
|

کلوپ در مسیر مورینیو

کلوپ در سال 2016 به انتقاد از مشی باشگاه‌هایی مثل چلسی و منچسترسیتی پرداخت که با خریدهای گران به دنبال میانبر زدن به سوی موفقیت هستند، ولی به نظر می‌رسد مشی متفاوتی را انتخاب کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / آنچه طرفداران یورگن کلوپ به عنوان امتیاز بزرگ این مربی یاد می‌کنند، توانایی مربی آلمانی در ساختن تیم با بازیکنان گمنام بود. او در دورتموند و لیورپول اهل خریدهای گران نبود، با این حال توانست تیم‌هایی بسازد که به عنوان رقیب مدعیان مطرح شد.

کلوپ در سال 2016 به انتقاد از مشی باشگاه‌هایی مثل چلسی و منچسترسیتی پرداخت که با خریدهای گران به دنبال میانبر زدن به سوی موفقیت هستند و گفت: «تیم‌های دیگر می‌توانند پول زیادی خرج کنند و بهترین‌ بازیکنان را جمع کنند. من ترجیح می‌دهم روش دیگری را انتخاب کنم.»

با این حال به نظر می‌رسد سرمربی لیورپول در ماه‌های اخیر مشی متفاوتی را انتخاب کرده. فصل گذشته او ویرجیل فان‌دایک را از ساوتهمپتون به قیمت 75 میلیون پوند خرید که به گرانترین مدافع جهان تبدیل شد. او حالا آلیسون را هم با قیمت 67 میلیون پوند از رم خریده تا او را به گرانترین دروازه‌بان تاریخ تبدیل کند. فابینیو دیگر خرید جدید لیورپول است که با 44 میلیون پوند از موناکو خریده شده. این هافبک برزیلی قرار است ستون فقرات تیم را تقویت کند. شکیری با 13 میلیون پوند خرید گرانی محسوب نمی‌شود، ولی هافبک سوئیسی با هدف تقویت نیمکت تیم خریده شده و جزو گزینه‌های بازی در ترکیب اصلی نیست.

لیورپول با این خریدهای جدید یکی از مدعیان جدی قهرمانی خواهد بود، ولی از نظر بودجه و سیاست نقل و انتقالات شبیه تیم‌های قبلی کلوپ نیست. ظاهرا نتایج دو فصل اخیر باب میل این مربی نبوده و او حالا ترجیح می‌دهد مسیر مربیانی مثل مورینیو را در پیش بگیرد، هرچند هنوز آن را به زبان نیاورده است.

کلوپ در رقابت با تیم‌هایی مثل چلسی، منچسترسیتی و منچستریونایتد سرنجام تسلیم شد. او متوجه شد که امکان رقابت با تیم‌های پرستاره با بازیکنان گمنام و متوسط وجود ندارد و چاره‌ای جز پذیرفتن واقعیت بازار نیست.

 

captcha
تازه ها
بیشتر