ورزش جهان / شناسه خبر: 79832 / تاریخ انتشار : 1397/4/27 10:41
|

استعفای دو سرمربی جام جهانی

هالگریمسون و گومز به ترتیب از هدایت تیم‌های ملی ایسلند و پاناما استعفا دادند.

ایران ورزشی آنلاین / هیمیر هالگریمسون سرمربی تیم ملی ایسلند در جام جهانی 2018 از مقام خود کناره‌گیری کرد. سرمربی 51 ساله تیم ملی ایسلند بعد از پایان رقابت‌های جام جهانی روسیه از سرمربیگری این تیم استعفا داد. این مربی که دندانپزشک نیز هست، توانست برای نخستین بار ایسلند را به جام جهانی برساند. پیش از این تیم ملی ایسلند با هدایت هالگریمسون نتایج درخشانی در یورو 2016 کسب کرده بود و با حذف انگلیس نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت.

او همراه با تیم ملی ایسلند نتایج درخشانی در جام جهانی کسب نکرد و تنها نقطه درخشان هالگریمسون کسب تساوی یک بر یک مقابل آرژانتین بود. او در سال 2011 به‌عنوان دستیار حضور در تیم ملی را تجربه کرد و در ادامه سرمربی این تیم شد. سرمربی موفق سابق ایسلند در همین خصوص گفت: موفقیت و عملکرد ما باعث شده حالا همه به ایسلند احترام بگذارند. ما همراه با تیم ملی برای نخستین بار بسیاری از موفقیت‌ها را در تاریخ به دست آوردیم و من به همین دلیل احساس غرور می‌کنم. بنده بسیار خوشحال هستم که توانستم در ایسلند یک روحیه قوی و جنگنده به وجود آورم و آنها توانستند این را حفظ کنند.
بعد از این اظهارنظر رییس فدراسیون فوتبال ایسلند عنوان کرد: ما امیدوار بودیم که هالگریمسون در تیم بماند اما او در نهایت این نتیجه را گرفت که از جمع ما خارج شود. من از طرف فدراسیون از این مربی و کادرش تشکر می‌کنم. حالا ما به دنبال استخدام سرمربی جدید هستیم.

هرنان داریو گومز، سرمربی پاناما هم دیروز از سمتش استعفا کرد.  او از سال 2014 هدایت پاناما را برعهده داشت و این تیم را برای اولین بار به جام جهانی رساند، ولی سه شکست برابر تیم‌های بلژیک، انگلیس و تونس تجربه کرد، آنها در این رقابت‌ها 11 گل‌ دریافت کردند و دو گل به ثمر رساندند.

گومز 62 ساله با انتشار نامه‌ای سرگشاده از هواداران پانامایی خداحافظی کرد و گفت: «اکنون زمانی برای انجام یک کار دشوار است و آن رفتن از جایی است که قلبم را برایش گذاشتم. جام جهانی 2018 شروع خوبی بود که به وعده‌ای که بابت رساندن تیم ملی پاناما به اولین حضورش در جام جهانی داده بودم جامه عمل پوشاندم و در قلب من و تمامی پانامایی‌ها برای تمام عمر باقی خواهد ماند. پاناما در مسیر درستی برای ادامه تاریخ‌سازی قرار دارد». رسانه‌های پانامایی گزارش داده‌اند که گومز هدایت تیم ملی فوتبال اکوادور را برعهده خواهد گرفت. او بین سال‌های 1999 تا 2004 هدایت اکوادور را برعهده داشت و این تیم را به جام جهانی 2002 رساند.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر