ورزش جهان / شناسه خبر: 79831 / تاریخ انتشار : 1397/4/27 10:36
|

ماجراجویی جدید مارادونا در بلاروس

مارادونا پیش از آغاز جام جهانی قرارداد 3 ساله‌ای با باشگاه دینامو برست به‌عنوان رییس باشگاه منعقد کرد. او این اختیار را دارد تا درباره تغییرات زیرساخت‌ها، تعیین استراتژی و آکادمی باشگاه تصمیم بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین / بلاروس ماجراجویی تازه دیه‌گو مارادونا است. اسطوره آرژانتینی قرار است این بار با تیم برست پروژه تازه‌ای را کلید بزند.  از همین رو مارادونا روز گذشته با پرواز چارتری از مسکو عازم بلاروس شد و هواپیمای حامل او در فرودگاه شهر برست فرود آمد.

این اسطوره آرژانتینی که در طول جام جهانی 2018 به‌عنوان میهمان فیفا و مفسر یک شبکه تلویزیونی در روسیه حضور داشت در فرودگاه شهر برست بلاروس از سوی مقامات ارشد باشگاه دینامو مورد استقبال رسمی قرار گرفت.
مارادونا پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه قرارداد 3 ساله‌ای با باشگاه دینامو برست به‌عنوان رییس باشگاه منعقد کرد. او این اختیار را دارد تا درباره تغییرات لازم در زیرساخت‌ها، تعیین استراتژی و آکادمی باشگاه دینامو برست نیز تصمیم‌گیری کند. مارادونا در هتل هرمیتاژ شهر برست مستقر ‌شده و بازی دیشب تیم دینامو در لیگ برتر بلاروس را تماشا کرد
مارادونا در کنفرانس خبری‌اش با اشاره به جام جهانی 2018 گفت: «شاهد رقابت‌های بسیار خوبی بودیم و بسیاری از تیم‌ها شگفتی‌ساز بودند. بازیکنان زیادی نیز چیزهای خوبی از خود به نمایش گذاشتند.»
این اسطوره فوتبال جهان و آرژانتین که به صورت رسمی در مقام ریاست باشگاه دینامو برست بلاروس کارش را آغاز کرد، ادامه داد: «تیم ملی فوتبال روسیه نیز در جام جهانی 2018 فراتر از انتظار ظاهر شد و برای این تیم با وجود شکست برابر کرواسی حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی بهترین نتیجه بود.»
وی افزود: «به افرادی که امکان فعالیت در باشگاه دینامو برست به من بخشیدند، احترام می‌گذارم و ما با هماهنگی یکدیگر رشد خواهیم کرد. تیم بزرگی را توسعه خواهیم داد و تلاش می‌کنیم در کمترین زمان به اهداف‌مان برسیم.»
مارادونا سپس اظهار امیدواری کرد در طول دوره کاری در باشگاه دینامو برست زبان روسی را فرا بگیرد تا بتواند با کاپیتان، دروازه‌بانان و بازیکنان صحبت کند.
رییس باشگاه دینامو برست بلاروس در این باره گفت: «فکر می‌کنم برای یادگیری زبان روسی وقت کافی داشته باشم.»
دیه‌گو مارادونا در ادامه امکان زندگی در بلاروس پس از پایان فعالیت‌های حرفه‌ای‌اش را رد نکرد و اظهار داشت: «دیدم که پروژه باشگاه دینامو برست بلاروس بسیار جدی است. اگر دوره فعالیت خود را در برست به پایان رسانم شاید در بلاروس زندگی کنم. همه، جایی زندگی می‌کنند که کارشان آنجاست. می‌توانم بدون هیچ مشکلی در بلاروس زندگی کنم. زمانی که کودک بودم پابرهنه روی برف راه می‌رفتم و بدین‌ خاطر سرمای بلاروس برای من آزاردهنده نیست.»
ساخت یک ورزشگاه مجهز و آکادمی پیشرفته برای نوجوانان و جوانان با نام دیه‌گو مارادونا از دیگر برنامه‌های این اسطوره آرژانتینی باشگاه دینامو برست بلاروس اعلام شد.
در ادامه مراسم معارفه مارادونا در ورزشگاه اختصاصی دینامو برست برگزار شد. مارادونا در ورزشگاه اختصاصی باشگاه دینامو برست بلاروس مورد استقبال هواداران و بازیکنان قرار گرفت.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر