فوتبال ایران / شناسه خبر: 79822 / تاریخ انتشار : 1397/4/26 21:00
|

آنلاین با سوپرجام/ استقلال: اعتراض داریم، پرسپولیس: دیگر تمام شد

خبر لغو سوپرجام و برنده اعلام شدن پرسپولیس پایان ماجراهای مربوط به این مسابقه نبود بلکه شروع حواشی و اتفاقات عجیب تازه‌ ای بود که پیش بینی می‌شود یکی دو روز دیگر نیز ادامه داشته باشد.

ایران ورزشی آنلاین /بعد از دو هفته جار و جنجال و حاشیه سرانجام بازی سوپرجام که قرار بود روز 29 تیرماه در ورزشگاه آزادی برگزار شود، لغو شد.علت لغو این مسابقه حاضر نشدن و آماده نبودنش برای این دیدار اعلام شد تا آبی‌ها سه بر صفر بازنده شده و پرسپولیس بدون انجام مسابقه برنده این مسابقه معرفی و صاحب جام شود.با این حال این پایان ماجرا نبود بلکه شروع حواشی و اتفاقات عجیب تازه‌ ای بود که پیش بینی می‌شود یکی دو روز دیگر نیز ادامه داشته باشد.

در عین حال شاید مرو اتفاقات، اخبار و نقل و قول های زمان اعلام این خبر تا ساعت 21 امروز جالب باشد.

ساعت 13:52 دقیقه:سازمان لیگ اعلام رسما کرد به دلیل انصراف باشگاه استقلال از حضور در مسابقه سوپرجام، دیدار دو ‏تیم استقلال و پرسپولیس در روز 29 تیرماه 1397 برگزار نمی شود و طبق مقررات تیم پرسپولیس 3 بر صفر برنده این مسابقه ‏و قهرمان سوپرجام است.

ساعت 14:54 دقیقه:گفته شد باشگاه استقلال قصد دارد با مسوولان پرسپولیس رایزنی کند تا شاید سوپرجام در زمان دیگری برگزار شود.این در حالی است که سازمان لیگ متولی برگزاری مسابقات بوده و استقلالی‌ها ابتدا باید با آنها مکاتبه کنند و این سازمان هم اعلام کرده پرسپولیس قهرمان شده است.

ساعت 15:57 دقیقه:باشگاه استقلال نامه‌هایی که در آن درخواست تغییر زمان دیدار سوپرجام را کرده بود، منتشر کرد و اعلام کرد که از  حضور در این بازی انصراف نداده و فقط درخواست برگزاری این دیدار را در یک زمان دیگر کرده است.برهمین اساس باشگاه استقلال هم می‌خواهد نسبت به تصمیم سازمان لیگ مبنی بر لغو دیدار سوپرجام و اعلام قهرمانی پرسپولیس اعتراض خود را اعلام کند.

ساعت 16:05 دقیقه:پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال گفت:برای اینکه استقلال با مصدومیت‌های بیشتر در آسیا به میدان نرود، تقاضای تعویق سوپرجام را داده بودیم. ضمن اینکه، افتخاری به‌عنوان مدیرعامل باشگاه به مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان این موضوع را اطلاع داده و وزیر ورزش هم با درخواست ما موافقت کرد. ایشان از آقای افتخاری درخواست کردند که نامه‌نگاری‌های لازم را با سازمان لیگ انجام دهند، چرا که جابه‌جایی بازی به‌دلیل حضور استقلال و پرسپولیس در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا منطقی است.

ساعت 16:26 دقیقه:لحظاتی بعد از مصاحبه توفیقی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد هیچ تماسی در این مورد گرفته نشده و تصمیم گیری در مورد مسابقه سوپر جام در حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است و این وزارتخانه دخالتی نداشته و ندارد.

ساعت 17:22 دقیقه:باشگاه استقلال با انتشا اطلاعیه ای ضمن اشاره به ابهامات مطرح شده از سوی سعید فتاحی اعلام کرد برای اعلام نتیجه 3 بر صفر به دلیل عدم حضور یک تیم در زمین مسابقه، باید تمامی تشریفات طی شود و تیم حریف، داوران و ناظر مسابقه در زمین حضور داشته باشند و در صورت عدم حضور تیم دیگر، این تصمیم اعلام شود.

ساعت 17:46 دقیقه:سعید فتاحی مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد اگر باشگاه پرسپولیس قبول کند که بدون ملی‌پوشان‌ در سوپرجام بازی کند، امکان تغییر لغو برگزاری سوپرجام هست و ما درخواست باشگاه استقلال را بررسی می‌کنیم.

ساعت 17:50 دقیقه:حسن زمانی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در گفت و گویی رادیویی اعلام کرد.هر زمانی که پرسپولیس اعلام کند، با این تیم برای سوپرجام بازی خواهیم کرد.بهتر است فتاحی از تصمیمی که کارشناسی نشده بود، برگردد. مسئولیت عدم برگزاری بازی در تاریخ دیگر، برعهده فتاحی و سازمان لیگ خواهد بود. ما نتیجه سوپرجام را به رسمیت نمی‌شناسیم و کوتاه هم نمی‌آییم.ما برای کمک به تیم ملی فوتبال حاضریم بدون ملی‌پوشان برابر پرسپولیس بدون ملی‌پوشانش بازی کنیم.

ساعت 17:58 دقیقه: سعید فتاحی در واکنش به استقلالی ها طی مصاحبه ای مفصل ضمن پاسخ ابهامات استقلالی ها گفت اگر باشگاه پرسپولیس قبول کند که بدون ملی‌پوشان‌ در سوپرجام بازی کند، امکان تغییر لغو برگزاری سوپرجام هست و ما درخواست باشگاه استقلال را بررسی می‌کنیم.

ساعت 18:00:وینفرد شفر سرمربی استقلال در مصاحبه ای گفت: نمی‌دانم شاید این نتیجه یک اشتباه یا سوءتفاهم بوده، چون ما تقاضای تعویق بازی را داشتیم و حالا می‌گویند استقلال درخواست لغو بازی را داشته و بازنده شده است.حتی ما می‌توانیم سوپرکاپ را با حمایت اسپانسر مشترک‌مان و در زمانی دیگر در اروپا برگزار کنیم.ما به این تصمیم اعتراض داریم و آن را نمی‌پذیریم.

ساعت 18:08 دقیقه:پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد حاضر نیستیم بدون ملی‌پوشان خود در بهمن‌ماه به میدان برویم چرا که پیش از این همه موارد برای برگزاری سوپرجام در تاریخ 29 تیر اعلام شده بود و باشگاه نیز براین اساس برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داد.پرونده سوپرجام بسته شده و دیگر از نظر ما بحثی در این‌باره باقی نمی‌ماند، امیدوارم همه به قانون و آنچه بارها درباره برگزاری سوپرجام در 29 تیرماه اعلام شده احترام بگذارند.

ساعت 18:20 دقیقه:گفته شد پرسپولیسی‌ها در تدارک جشن قهرمانی سوپرجام هستند و پس از اینکه جام قهرمانی به محل باشگاه پرسپولیس ارسال شود، جشن قهرمانی را برگزار خواهند کرد.

ساعت 18:54 دقیقه:به خاطر قهرمان اعلام شدن پرسپولیس در سوپرجام هواداران این تیم در محل تمرین از این موضوع بسیار خوشحال بودند و این قهرمانی به سید جلال و بازیکنان تبریک گفتند .آنها در ادامه به‌خاطر این قهرمانی سرود قهرمانی سر دادند.

ساعت 19:14 دقیقه:برانکو در حاشیه تمرین تیمش طی مصاحبه ای ضمن اشاره به اینکه نمی خواهد درباره بازی نکردن استقلال حرف بزند با اشاره به حرف های شفر گفت: ما می‌توانستیم حتی در آمریکا یا روسیه این بازی را برگزار کنیم، سوپرجام ایران است نه آلمان. شاید آقای شفر این طور دوست داشته باشند اما من آن طور که می‌دانم سوپرجام ایران است.برانکو اعلام کرد در بهمن ماه فرصتی برای انجام این بازی وجود ندارد.

ساعت 20:06 دقیقه:جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس در مصاحبه ای موضع نرمی مقابل اتقلالی ها و لغ سوپرجام نشان داد و گفت:برای سوپرجام آماده بودیم و برنامه‌ریزی کرده بودیم.به هر حال تصمیمی است که گرفته شده، ما فقط به عنوان بازیکن و مربی وظیفه‌مان است که خوب آماده شویم. برای هر لحظه آماده جنگیدن برای موفقیت هستیم ولی تیم استقلال هم مشکلات خاص خودش را داشت.

ساعت 20:50 دقیقه:جواد قراب عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در مصاحبه ای گفت:آقای فتاحی پس جواب نامه باشگاه استقلال چه شد؟ما که در آن جلسه هم گفتیم که خواهان برگزاری بازی هستیم ولی تقاضا می‌کنیم زمان بازی عوض شود. جالب است که پیشنهاد برگزاری بازی بدون ملی‌پوشان را هم خود فتاحی داد.
 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر