null / شناسه خبر: 79747 / تاریخ انتشار : 1397/4/25 01:50
|

ایران ورزشی آنلاین / سرمربی کرواسی با پیراهن خیس به نشست خبری بعد از فینال رفت و با وجود شکست چهره‌ای آرام و خندان داشت. دالیچ توسط خبرنگاران تشویق شد، به فرانسه بابت قهرمانی تبریک گفت و اضافه کرد که به عملکرد تیمش افتخار می‌کند.

شما در شروع بازی برتر بودید، ولی روی اتفاقات دو گل خوردید که یکی با مشارکت کمک‌‌داور ویدیویی بود. تحلیل شما از بازی چیست؟

قبل از همه به فرانسه بابت قهرمانی جهان تبریک می‌گویم. ما در 20 دقیقه نخست خوب بودیم و بازی را کنترل کردیم. بعد از آن با یک گل به خودی عقب افتادیم، ولی خیلی زود به بازی برگشتیم. بعد از آن پنالتی اتفاق افتاد. من معمولا درباره داوری صحبت نمی‌کنم، ولی در فینال جام جهانی چنین صحنه‌هایی را پنالتی نمی‌گیرند. البته این از شایستگی فرانسه کم نمی‌کند. ما کمی بدشانس بودیم، شاید در شش بازی اول بخت یارمان بود، ولی در این بازی نه. به بازیکنان تبریک می‌گویم و شاید این بهترین بازی‌شان بود. ما آنها را کنترل کردیم، ولی چند گل خوردیم. مقابل تیمی مثل فرانسه اجازه چنین اشتباهاتی ندارید. ما غمگین هستیم، ولی به خودمان افتخار می‌کنیم.

کرواسی برای قهرمانی چه چیزی کم داشت؟

ما دو گل روی ضربات ایستگاهی خوردیم. بعد از گل چهارم آنها با خودم گفتم که جبران این نتیجه کار سختی خواهد بود. بازیکنان برای پیدا کردن توان بازی کار سختی داشتند، ولی تسلیم نشدند و گل دوم را روی اصرار مانژوکیچ زدیم. ما همچنان امیدوار بودیم، ولی مقابل تیم قدرتمندی مثل فرانسه کار سختی داشتیم. ما خوب بازی کردیم، ولی چهار گل خوردیم و وقتی چهار گل می‌خورید یعنی نتیجه خوبی نگرفتید.

بعد از بازی وسط زمین به بازیکنان چه گفتید؟

ما همه ناراحت بودیم، خیلی ناراحت، ولی به آنها گفتم که باید سربلند باشند و با ناراحتی نروند. آنها تمام تلاش‌شان را انجام دادند. اگر قبل از جام کسی می‌گفت که فینالیست می‌شوید، خیلی خوشحال می‌شدیم. ما خیلی خوب بازی کردیم، ولی این حس ناراحتی همراه ماست. بازیکنان خودشان را باور داشتند، ولی فوتبال است و گاهی می‌بازید.

انتخاب مودریچ به عنوان بهترین بازیکن جام شما را تسکین می‌دهد؟

برای مودریچ خیلی خوشحالم. او شایسته این عنوان است و در این جام فوق‌العاده بود.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر