ورزش جهان / شناسه خبر: 79703 / تاریخ انتشار : 1397/4/23 23:05
|

جوکوویچ سد نادال را شکست

در یک بازی نفسگیر و طولانی که دو روز طول کشید، تنیسور صرب حریف قدرتمندرش را در پنج ست شکست داد و به فینال ویمبلدون رسید.

ایران ورزشی آنلاین / در یک بازی نفسگیر و جذاب که دو روز طول کشید، نواک جوکوویچ با پیروزی مقابل رافائل نادال به فینال ویمبلدون رسید. این دیدار شب گذشته در پایان ست سوم و در حالی‌ که با نتیجه ۲ بر یک به سود جوکوویچ بود، به دلیل تاریکی هوا متوقف و به امروز موکول شد.

در ادامه دیدار تنیس‌باز صرب عصر امروز موفق شد پس از ۵ ساعت و ۱۴ دقیقه حریف اسپانیایی خود را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد و برای پنجمین بار به فینال این رقابت‌ها راه یابد. او ست آخر این بازی را 8-10 از نادال برد.

جوکوویچ که با شکست مرد شماره یک تنیس جهان، بزرگترین پیروزی خود را پس از ناکامی در دو سال گذشته به دست آورد، درباره این بازی گفت: «هر دوی ما می‌توانستیم در این مسابقه پیروز شویم. تنها چند امتیاز فرق بین برنده و بازنده را مشخص کرد. دشوار است که در این شرایط بتوانم کلمات مناسب را برای توصیف احساساتم پیدا کنم؛ الان همه اتفاقات ۱۵ ماه اخیر دارد از ذهنم عبور می‌کند، همه مشکلاتی که داشتم.»

نادال نیز پس از شکست در این مسابقه نزدیک گفت: «هنوز فرصت نکرده‌ام که بازی را تحلیل کنم. اما فکر می‌کنم این مسابقه، نمایشی هیجان‌‌انگیز برای هواداران و تماشاچیان بود. خوشحالم که من هم سهی در آن داشتم. من و نواک در مسابقه‌های زیادی با هم بازی کرده‌ایم و لحظات بزرگی را در زمین با یکدیگر شریک شده‌ایم. نواک فوق‌العاده بازی کرد و فکر می‌کنم به دوران اوجش بازگشته است. امروز روز من نبود و روز جوکوویچ بود. به او تبریک می‌گویم.»

ستاره اسپانیایی که امید داشت پس از سال‌ها ناکامی در ویمبلدون مجددا طعم حضور در فینال این رقابت‌ها را بچشد، ادامه داد: «امروز ضربات فوق‌العاده‌ای زدم و در عین حال اشتباهاتی هم مرتکب شدم. اما هر چه در توان داشتم را در زمین گذاشتم. نواک از من بهتر بود و توانست مرا شکست دهد.»

جوکوویچ فردا در فینال به مصاف کوین اندرسون از آفریفای جنوبی می‌رود. تنیسور اهل آفریقای جنوبی روز گذشته در یک ماراتن ۵ سته جان ایزنر را شکست داد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر