null / شناسه خبر: 79700 / تاریخ انتشار : 1397/4/23 21:23
|

مودریچ: صعود به فینال هنر دالیچ است

کاپیتان کرواسی در نشست خبری به نقش مربی جدیددر حل بحران سال گذشته تیم اشاره کرد.

ایران ورزشی آنلاین / لوکا مودریچ، ستاره تیم ملی کرواسی به تمجید از تاثیر زلاتکو دالیچ مربی موفق این تیم پرداخت. در مرحله مقدماتی شرایط به قدری برای کرواسی اسفناک بود که آنها در آستانه حذف قرار داشتند اما با انتصاب دالیچ، شرایط تغییر یافت و حالا آنها برای نخستین بار به فینال جام جهانی راه یافته‌اند.

مودریچ در نشست خبری درباره احتمال بردن توپ طلا در پایان سال گفت: «توپ طلا؟ من تنها روی بازی‌های تیم ملی کرواسی تمرکز کرده‌ام و همیشه این صحبت‌ها را نادیده می‌گیرم. اینکه می‌گویند من لایق توپ طلا هستم خوشحالم می‌کند اما در ابتدا موفقیت تیم برایم اهمیت دارد. حتی زمانی که هیچ کس به من اعتقاد نداشت من خودم را قبول داشتم و معتقد بودم که می‌توانم به جایی که امروز هستم برسم و از خداوند سپاسگزارم که این اتفاق رخ داد. برای فوتبال بازی کردن حتما نباید جثه بزرگ و اندامی غول پیکر داشته باشید. من از شرایطی که دارم رضایت داشته و هیچ‌گاه به این صحبت‌ها اهمیتی ندادم و تنها این حرف‌ها باعث افزایش انگیزه من شد.»

مودریچ ادامه داد: «با سختی‌های زندگی موفق شدم خوب کنار بیایم و معتقدم مهم ترین موضوع این است که هرگز تسلیم شرایط نشوید و در این شرایط دیگر مهم نیست چه مسیری سر راه شما قرار می‌گیرد. فراز و فرود در زندگی بسیار وجود دارد اما شما باید به خودتان اعتماد و اعتقاد داشته باشید. مبارزه برای رویاها و موفقیت‌ها؛ این نکته است که همیشه من را به سمت جلو هدایت کرده است.»

او درباره نقش دالیچ در صعود کرواسی به فینال گفت: «حضور زلاتکو دالیچ در رسیدن به فینال جام جهانی تاثیر زیادی داشت. در مرحله مقدماتی تردیدهای فراوانی در مورد ما وجود داشت، ولی او از ما خواست اعتماد به نفس خود را حفظ کنیم زیرا علی‌رغم این انتقادات بازیکنان بزرگی در ترکیب کرواسی وجود دارند. بعد از آن ما برابر اوکراین و یونان نتایج خوبی گرفتیم که این اتفاقات به دلیل حضور دالیچ بود. صداقت، نگرش و رویکرد او به همه بازیکنان صفات مورد علاقه من از رفتار دالیچ است و او هم به‌عنوان یک مربی و هم یک انسان خودش را ثابت کرده است.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر