null / شناسه خبر: 79699 / تاریخ انتشار : 1397/4/23 21:19
|

رموز دشان برای فتح جام: آرامش، اعتماد به نفس، تمرکز

سرمربی فرانسه معتقد است غافلگیری دو سال قبل فینال یورو این بار تکرار نمی‌شود.

ایران ورزشی آنلاین / دیدیه دشان 2 سال قبل در آستانه فتح یورو 2016 روی نیمکت فرانسه بود اما پرتغال در پاریس مانع آنها شد و حالا تیم ملی فرانسه امیدوار است بعد از 20 سال دوباره فاتح جام جهانی شود.

سرمربی فرانسه در نشست خبری فینال جام جهانی گفت: «تا همین حالا نیز بازی‌های لذتبخش و بزرگی را تجربه کرده‌ایم. برای یک بازیکن حرفه‌ای هیچ اتفاقی زیباتر از حضور در فینال جام جهانی نیست. ما اطمینان داریم که در بهترین شرایط ممکن تیم ملی فرانسه آماده این دیدار شده است. سه واژه مهم عبارتند از: آرامش، اعتماد به نفس و تمرکز. این سه کلمه ترکیب خوبی برای آماده‌سازی در بهترین حالت برای بازی فردا خواهد بود.»

دشان درباره تغییرات تیم ملی فرانسه نسبت به دو سال قبل گفت: «تیم امروز با 2 سال پیش در فینال یورو متفاوت است و 14 بازیکن جدید وارد فهرست شده‌اند. بازیکنانم می‌دانند چه رقابت‌های بزرگی در روسیه در حال برگزاری است و حتی اگر تعداد بازیکنان باتجربه کمتر شده، کیفیت تیمی افزایش یافته است. در این بازی اتفاقات متفاوتی برای رقم زدن وجود دارد و ما می‌دانیم این فینال با فینال دو سال پیش دو رویداد جدا از هم هستند. همه بازیکنان متقاعد شده‌اند که بازی با کرواسی مهم‌ترین مسابقه سال است و در نهایت این نتایج هستند که کارنامه را مشخص می‌کنند.»

سرمربی فرانسه تاکید کرد که آنها حداکثر ممکن آرامش خود را حفظ کرده اند، با این حال باید مراقب اتفاقات بازی باشند: «ما 2 سال قبل نیز حضور در فینال را تجربه کردیم که البته اتفاقات خوب پیش نرفت اما اگر در این بازی پیروز شویم دیگر کسی از تکرار اتفاقات صحبت نخواهد کرد. ما برای این بازی خودمان را بهتر از همیشه آماده کرده‌ایم و بخشی از موضوع نیز به آنالیز حریف باز می‌گردد که توسط تصاویر ویدئویی انجام شده است.»

دشان اضافه کرد: «در سال 1998 کاپیتان بودم و این بار سرمربی فرانسه هستم. هنگامی که شما بازیکن یک تیم هستید، به مثابه یک بازیگر عمل می‌کنید و این تفاوت بزرگ بین این 2 نقش است. وقتی مربی هستید موفقیت شما به عملکرد بازیکنان بستگی دارد و این بازی متعلق به بازیکنان بوده و موفقیت من با آنها ارتباط دارد. وقتی بازیکن باشید باید از نظر فیزیکی آماده باشید اما مربیگری بیشتر به شرایط روحی و ذهنی بستگی دارد.»

captcha
تازه ها
بیشتر