null / شناسه خبر: 79690 / تاریخ انتشار : 1397/4/23 18:18
|

بلژیک 2 - انگلیس صفر / نسل طلایی تاریخ‌ساز شد

گزارش زنده بازی رده‌بندی جام جهانی را در ایران ورزشی آنلاین بخوانید:

ایران ورزشی آنلاین / می‌گویند تیم‌ها برای بازی رده‌بندی انگیزه زیادی ندارند، ولی ترکیب انگلیس و بلژیک نشان می‌دهد که هر دو تیم با تمام قوا برای برد و گرفتن مدال برنز به زمین می‌روند.

بازیکنان نسل طلایی بلژیک پس از شکست مقابل فرانسه ناراحتی بیش از اندازه‌ای داشتند، ولی با گذشت چند روز روحیه کافی برای بازی امروز پیدا کرده‌اند. بازیکنان انگلیس هم که فراتر از انتظار بودند، انگیزه زیادی دارند با مدال به لندن برگردند.

بلژیک نسبت به بازی نیمه‌نهایی مقابل فرانسه تغییرات کمی دارد. تنها مونیه به ترکیب برگشته و تیلمانس به جای فلاینی بازی می‌کند. ترکیب این تیم به شرح زیر است: کورتوا، کمپانی، آلدرورلد، فرتونگن، چادلی، مونیه، ویتسل، تیلمانز، لوکاکو، هازار، دبروین.

تغییرات انگلیس کمی بیشتر است. دایر، لوفتوس چیک و دلف مثلث جدید خط میانی را می‌سازند. رز در پیستون چپ جانشین یانگ شده و فیل جونز در دفاع میانی به جای کایل واکر که مقابل کرواسی پراشتباه بود، بازی می‌کند. ترکیب انگلیس به شرح زیر است: پیکفورد، استونز، جونز، مگوایر، رز، تریپیر، لوفتوس چیک، دایر، دلف، کین، استرلینگ.
 

گزارش بازی

گل اول بلژیک!

دقیقه 4: بلژیک شروع خیلی خوبی داشت و خیلی زود به گل رسید. مونیه که مقابل فرانسه محروم بود، موفق شد سانتر چادلی را از فاصله نزدیک وارد دروازه پیکفورد کند.

گل اول بلژیک به انگلیس (ویدئو)

دقیقه 24: استرلینگ پاس خیلی خوبی به هری کین داد، ولی او از روی خط محوطه جریمه توپ را با فاصله کمی به بیرون زد.

دقیقه 35: بلژیک موقعیت خوبی برای زدن گل دوم داشت، ولی آلدرورلد توپ را از نزدیک دروازه با حرکتی آکروباتیک بیرون زد. بلژیک فعلا تیم برتر میدان است و انگلیس نتوانسته این تیم را به دردسر زیادی بیاندازد.

دقیقه 38: تعویض اجباری برای بلژیک. چادلی به دلیل مصدومیت بیرون رفت و فرمالن در پیستون چپ جانشین او شد.

دقیقه 45: بلژیک برای چندمین بار با پاس‌های کوتاه به دروازه انگلیس نزدیک شد. این بار پاس رو به عقب به دبروین رسید، ولی شوت زمینی او با برخورد به پای مگوایر، مدافع انگلیس بلوکه شد.

پایان نیمه اول: بلژیک کاملا برتر از انگلیس بود و با برد به رختکن رفت. اگر بازیکنان این تیم دقت بیشتری داشتند، شکست انگلیس سنگین‌تر می‌شد. اگر ساوت‌گیت می‌خواهد که تیمش تورنمنت را با شکست ترک نکند، باید تغییرات اساسی در تیمش بوجود آورد.

انگلیس نیمه دوم را با دو تغییر شروع کرد. رشفورد در خط حمله جانشین استرلینگ شد و لینگارد به جای رز بازی می‌کند.

دقیقه 50: چیزی نمانده بود انگلیس یک بار دیگر روی ضربه ایستگاهی گل بزند، ولی مدافع بلژیک در لحظه آخر توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 54: چیزی نمانده بود شوت محکم لینگارد با تکل کین به گل تساوی انگلیس تبدیل شود، ولی پای مهاجم انگلیس به توپ نرسید.

دقیقه 60: انگلیس در نیمه دوم بازی را در اختیار گرفته و با نفرات زیاد در حمله برای زدن گل تساوی تلاش می‌کند، ولی هنوز نتوانسته موقعیت خوبی خلق کند. بلژیک بیشتر به دنبال ضدحمله و استفاده از سرعت هازار است.

دقیقه 61: لوکاکو بدون گل زده ترکیب بلژیک را ترک کرد و جایش را به مرتنز داد. لوکاکو در مرحله گروهی چهار گل زد، ولی در مراحل حذفی نتوانست گلی بزند.

دقیقه 62: بلژیک ضدحمله خوبی داشت و هازار توپ را به مونیه داد، ولی تکل دلف مانع از دومین گل این مدافع شد.

دقیقه 70: بهترین موقعیت انگلیس! دایر از صف مدافعان بلژیک فرار کرد و در موقعیت تک به تک توپ را از روی پای کورتوا به سمت دروازه زد، ولی آلدرورلد توپ را از روی خط دروازه برگرداند.

دقیقه 74: انگلیس باز هم روی ضربه ایستگاهی خطرناک بود، ولی ضربه سر مگوایر از کنار دروازه با فاصله کمی بیرون رفت.

دقیقه 80: ضدحمله مدرسه‌ای و برق‌آسای بلژیک پس از همکاری دبروین و مرتنز در نهایت به مونیه رسید، ولی شوت سرضرب او را پیکفورد مشت کرد تا انگلیس همچنان برای جبران امیدوار باشد.

گل دوم بلژیک!

دقیقه 82: هازار که با خروج لوکاکو به نوک حمله رفته تیر خلاص را زد. او با پاس خوب دبروین از فیل جونز گذشت و در موقعیت تک به تک توپ را به زاویه نزدیک دروازه پیکفورد زد.

گل دوم بلژیک به انگلیس (ویدئو)

دقیقه 84: ساوت‌گیت پس از دریافت گل دوم، دله الی را جانشین لوفتوس چیک کرد.

با سوت فغانی بازی با برتری 2 بر صفر بلژیک به پایان رسید و این تیم با شایستگی مدال برنز جهان را به دست آورد. انگلیس چهارم شد و هری کین گلی نزد، ولی همچنان امیدوار است که آقای گل جام شود.

captcha
تازه ها
بیشتر