null / شناسه خبر: 79647 / تاریخ انتشار : 1397/4/22 18:34
|

گریزمان: انتقادات از سبک بازی مهم نیست، فقط قهرمانی اهمیت دارد

آنتوان گریزمان، ستاره فرانسه امروز در نشست خبری شرکت کرد و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. مهمترین بخش‌های مصاحبه گریزمان را بخوانید:

توپ طلا: ما فرصت داریم قهرمان جهان شویم. در حال حاضر اصلا برایم مهم نیست توپ طلا ببرم یا نه. یکشنبه باید با تمام وجود تلاش کنیم تا بازی را ببریم.»

فضای تیم: بازیکنان ذخیره اعتراضی ندارند. تیم فضای خوبی دارد، چه بازیکنان قدیمی چه جوانترها. می‌دانیم که برای بردن یک تورنمنت معتبر نیاز به همه دارم، از بازیکن و مربی گرفته تا کادر پزشکی. تصمیم گرفتیم که گروه متحد و تسلیم‌ناپذیری باشیم و به تدریج از این نظر بهتر شدیم. حالا شکست دادن ما کار خیلی سختی است.

یورو 2016: من بهترین گلزن یورو شدم، ولی ما فینال را باختیم، پس با خودم گفتم این بار گل‌های کمتری بزنم شاید بتوانیم قهرمانی شویم (می‌خندد). من بیشتر از اینکه به گلزنی فکر کنم به فکر تیم هستم.»

فینال جام جهانی: می‌دانم که این فینال می‌تواند چیزهای زیادی را تغییر دهد، ولی ما خیلی به دوشنبه یا یکشنبه شب بعد از بازی فکر نمی‌کنیم. فقط می‌خواهیم که خودمان را برای بازی آماده کنیم. ما به خوبی استراحت کردیم و حالا کار تاکتیکی را شروع می‌کنیم. روزهای پیش‌رو اهمیت زیادی دارد. این را هم اضافه کنم که لقب «گریزو» را دوست ندارم و «گریزی» را ترجیح می‌دهم. (می‌خندد)

هوگو لوریس: در فوتبال معمولا با انتقادات زیادی روبرو می‌شوید. حتی کریستیانو و مسی که بهترین بازیکنان جهان هستند هم انتقاد می‌شنوند. لوریس در هر بازی مهار فوق‌العاده‌ای دارد و بعد از آن است که تیم بیدار می‌شود. چنین دروازه‌بانی برای ما یک نعمت است.

قهرمانی لیگ اروپا با اتلتیکو: بردن فینال لیگ اروپا لذتبخش بود. قبل از این در دو فینال اروپایی شکست خورده بودیم. مقابل مارسی نمایش خیلی خوبی داشتیم و یکشنبه هم باید نمایش مشابهی داشته باشیم. امیدوارم بتوانم بازی را طوری که دوست دارم رقم بزنم.

همکاری با دیه‌گو سیمئونه: این شانس را دارم که با بهترین مربی تدافعی جهان کار می‌کنم. نکاتی را که در زمین می‌بینم به دیگران گوشزد می‌کنم. جزئیاتی که کمک می‌کند کار دفاعی تیم بهتر شود.

تحول پوگبا: او چند بار کاپیتان منچستریونایتد بوده و این خیلی به او کمک کرده. او در رختکن راحت‌تر است و بیشتر صحبت می‌کند. وقتی به روسیه آمدیم، می‌دانست که چه چیزی انتظارش را می‌کشد و هر وقت لازم باشد صحبت می‌کند و نکاتی به دیگران می‌گوید. بازی او تغییر زیادی نداشته، او برای تیم تلاش می‌کند، توپ می‌گیرد و توپ را می‌چرخاند.

اثر امباپه: او در سمت راست خیلی برای ما موثر است. اثر او را تنها 20 ثانیه پس از شروع بازی مقابل بلژیک دیدیم. در آن لحظه همه بازیکنان سرد بودند و فقط او می‌توانست چنین استارتی بزند. او خطوط دفاعی حریف را می‌شکند، در یک در مقابل یک موفق است و می‌تواند فضای خوبی برای خودش بسازد. همه کار می‌کنیم تا او در فینال بدرخشد.

نقطه عطف تیم: مقابل پرو خوب بازی کردیم. این تیم 2-4-4 کلاسیک بازی می‌کرد و عقب نشسته بود. ما یک گل زدیم و بعد از آن به خوبی دفاع کردیم. نقطه عطف ما همان بازی بود. حالا در آستانه قهرمانی جهان هستیم که رویای کودکی همه ماست. می‌دانیم چه چیزی در انتظار ماست و انگیزه زیادی داریم. اشتیاق زیادی دارم که جام را بالای سر ببرم، مهم نیست گل بزنم یا نه.

سبک دفاعی تیم: در سبک بازی ما دفاع اهمیت زیادی دارد. این همان روشی است که در باشگاه هم با آن بازی می‌کنیم و اجرای آن را خوب می‌دانم. وقتی کیلیان و الیویه می‌بینند که برای دفاع به محوطه جریمه خودی برگشته‌ام، می‌گویند که چرا خودشان این کار را نکنند. همزمان می‌دانیم که هر لحظه ممکن است سرنوشت بازی را تغییر دهیم. کیلیان با سرعتش، الیویه روی یک سانتر و من روی یک حرکت فردی (می‌خندد). ما روی ضربات ایستگاهی دفاعی هم خیلی کار می‌کنیم و ضربات ایستگاهی هجومی کمتر. خوش‌شانس بودم که ضربات ایستگاهی را جایی فرستادم که واران و اومتیتی بودند و امیدوارم این ادامه داشته باشد.

دشان: همه به او احترام می‌گذارند، چون او برنده بوده و می‌داند که مسیر رسیدن به جام از کجا می‌گذرد. او مربی تیم است و انتخاب‌های مثل هرناندز و پاوار داشته. او تمام بازیکنان را می‌شناسد و انتخاب‌های او تا امروز جواب داده. فکر می‌کنم او بعد از بازی با آرژانتین تغییر کرد. فشار روی تیم کمتر شد و این به نفع همه بود. او تیم را به خوبی برای بازی‌ها آماده می‌کند. ما به او اطمینان داریم و او به بازیکنان.»

انگولو کانته: او کمی مرا یاد کاسمیرو در رئال و برزیل می‌اندازد. کانته و مودریچ تعادل بین دفاع و حمله را برقرار می‌کنند. انگولو از وقتی در تیم ملی بوده یک بازی را هم از دست نداده. او برای ما یک بازیکن سطح بالاست و برای تیم خیلی موثر است.

خطرات کرواسی: مودریچ و راکیتیچ دو بازیکن خیلی بزرگ هستند، تکنیک فوق‌العاده‌ای دارند و برای کرواسی خیلی موثرند. می‌دانیم که طراحی بازی کرواسی با آنهاست و فکر می‌کنم مربی برای متوقف کردن آنها برنامه‌ای در جیبش دارد (می‌خندد).

انتقادات کورتوا از بازی بسته فرانسه: او در اتلتیکو با سبک دفاعی قهرمان شده، در چلسی هم همینطور. شاید فکر می‌کن که چلسی شبیه بارسا بازی می‌کند؟ (می‌خندد). اصلا برایم مهم نیست که بگویند تیم زشت بازی می‌کرد، فقط قهرمانی جهان و ستاره روی پیراهن برایم اهمیت دارد.

هیجان در فرانسه: باید به فرانسوی بودن‌مان افتخار کنیم، این موضوعی است که کمتر به آن اشاره می‌شود. در این کشور ما زندگی خوبی داریم، کشور زیبایی داریم. می‌دانیم که در دنیا توجه زیادی به ما می‌شود. عکس‌ها و ویدیوهای بعد از بازی با بلژیک را دیدیم. می‌دانیم که فرانسوی‌ها منتظر قهرمانی ما هستند و دوست داریم این شادی را به آنها هدیه کنیم.

منبع: فرانس فوتبال

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر