فوتبال ایران / شناسه خبر: 79645 / تاریخ انتشار : 1397/4/22 18:00
|
سازمان لیگ در بحث مالیات فوتبالی‌ها تنها نقش حمایتی – ارشادی دارد

محمودزاده: مگر لالیگا مانع از فعالیت مسی و رونالدو می‌شود؟

یکی از راه حل هایی که گفته می شود فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی فوتبالی ها انجام دهد، تأکید بر ارائه برگه تسویه حساب مالیاتی، در هنگام ثبت قراردادهاست.

ایران ورزشی آنلاین / یکی از راه حل هایی که گفته می شود فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی فوتبالی ها انجام دهد، تأکید بر ارائه برگه تسویه حساب مالیاتی، در هنگام ثبت قراردادهاست. این پیشنهاد اما سال هاست در حد یک پیشنهاد ساده باقی مانده و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تصمیمی برای اجرای جدی آن ندارند. چرا که معتقدند مسائل مالیاتی بازیکنان و مربیان فوتبال ارتباطی با فدراسیون فوتبال ندارد که بخواهد قانون و مقرراتی در راستای آن وضع کند.

اگر کسی بخواهد درباره ارائه برگه تسویه حساب مالیاتی در هنگام ثبت قراردادها اظهارنظر کند، بدون شک فریبرز محمودزاده، مسوول کمیته نقل و انتقالات سازمان بهترین گزینه است. محمودزاده در همین رابطه می گوید: «در سال های اخیر با موضوع تسویه حساب مالیاتی به صورت چندگانه برخورد شده است. در نهایت هم همه این اقدامات منتج شده به این موضوع که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مسوولیتی در قبال پرداخت بدهی مالیاتی بازیکنان ندارد. نقش سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این زمینه، صرفاً نقشی حمایتی- ارشادی است. سازمان لیگ اصلاً اجازه دخالت در این زمینه را ندارد.»

محمودزاده همچنین معتقد است: «یکی از دلایل اصلی که رونالدو رئال مادرید را ترک کرد، همین بود که احساس می کرد باشگاه رئال مادرید حمایت لازم را در زمینه پرداخت بدهی های مالیاتی اش از او ندارد. رونالدو 18.8 میلیون دلار بدهی مالیاتی دارد اما آیا به خاطر این بدهی مالیاتی، لالیگا مانع فعالیتش می شود؟ یا درباره مسی همین طور! قطعاً پاسخ منفی است. حتی کسی باشگاه رئال مادرید را هم بابت بدهی مالیاتی رونالدو متهم نمی کند. چون تنها بازیکن است که مسوول اصلی پرداخت مالیات خود است.»

مسوول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ، در دفاع از فدراسیون فوتبال همچنین می گوید: « درباره فوتبالیست ها، بازیگران و برخی هنرمندان داخلی هم بارها شنیده ایم که آن ها به خاطر بدهی های مالیاتی ممنوع الخروج شده اند. چه نتیجه ای می گیریم؟ اینکه افراد شخصاً بابت بدهی های مالیاتی شان مقصر هستند. برهمین اساس ما به عنوان متولی فوتبال خیلی نمی توانیم در چنین مسائلی ریز شویم. با این حال توصیه هایی برای اهالی فوتبال داریم که ارائه می کنیم تا بدهی های مالیاتی شان را به موقع پرداخت کنند.»

محمودزاده همچنین تأکید می کند: «فدراسیون فوتبال از بین نهادهای خارج از فوتبال با اداره مالیات بهترین مراودات را دارد. مکاتبات زیادی با اداره مالیات داریم اما چون کارفرمای بازیکنان به حساب نمی آییم، نمی توانیم درباره این بحث وارد جزییات شویم. در واقع باشگاه ها کارفرمای بازیکنان به حساب می آیند و مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان از کانال آن ها پراخت می شود و آن ها بهترین مرجع برای کنترل پرداخت مالیات خواهند بود. هرچند که در نهایت آن ها هم نمی توانند به جای بازیکنان پاسخگوی پرداخت نشدن به موقع مالیات ها باشند.»

مسوول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در نهایت می گوید: «پرداخت مالیات برعهده شخص بازیکن است و کنترل آن هم برعهده باشگاه است. سازمان لیگ صرفاً می تواند نقش نظارتی-حمایتی داشته باشد و اجازه دخالت در امور باشگاه ها را ندارد.»

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79645
captcha
تازه ها
بیشتر