null / شناسه خبر: 79620 / تاریخ انتشار : 1397/4/21 16:25
|

دالیچ: در کرواسی 20 سال است که درباره فرانسه و تورام صحبت می‌کنیم

زلاتکو دالیچ پس از صعود کرواسی به فینال در حالی که پیراهن آنته ربیچ را پوشیده بود در نشست خبری حاضر شد. او درباره نیمه‌نهایی جام جهانی 98 صحبت کرد که فرانسه با دو گل مدافعش تورام به پیروزی رسید.

بازی با انگلیس چطور بود؟

ما سزاوارانه پیروز شدیم و به فینال رسیدیم. به بازیکنانم تبریک می‌گویم. موفقیت ما ساده به دست نیامد. از تمام کسانی که من و تیم ملی کرواسی را حمایت کردند تشکر می‌کنم. با این حال باید بگویم که هنوز هیچ چیزی رخ نداده و ما اینجا متوقف نمی‌شویم. به دیدار فینال فکر می‌کنیم تا بتوانیم در دیدار نهایی هم با قدرت ظاهر شویم و به هدف بزرگی که می‌خواهیم برسیم.

از بازی فرانسه – کرواسی در نیمه‌نهایی جام جهانی 1998 چه خاطره‌ای دارید؟

در سال 1998 من در فرانسه بودم و سه بازی نخست کرواسی را دیدم، ولی بعد از آن مجبور شدم به اردوی پیش‌فصل هایدوک اشپلیت، تیم آن روزهایم بروم. بازی نیمه‌نهایی مقابل فرانسه را از تلویزیون دیدم. در کرواسی همه دو گل تورام را به خاطر دارند. این موضوعی است که در 20 سال گذشته درباره‌اش صحبت کرده‌ایم. یادم می‌آید وقتی داور شوکر گل زد (دقیقه 46) از جایم پریدم، ولی با گل تساوی تورام که یک دقیقه بعد بود، دوباره نشستم. فینال یکشنبه یک بازی تاریخی خواهد بود، ولی ما به دنبال گرفتن انتقام شکست سال 1998 نیستیم. تنها می‌خواهیم مقابل فرانسه بهترین بازی‌مان در این تورنمنت را به نمایش بگذاریم.

درباره تیم دشان چه نظری دارید؟

تیم فرانسه هیچ نقطه ضعفی ندارد و توانسته به بالاترین سطح برسد. دلیلی ندارد از حالا درباره فرانسه صحبت کنم، ابتدا باید استراحت کنیم و بعدا به بازی فرانسه فرک می‌کنیم. ولی من برای این تیم احترام زیادی قائلم. امیدوارم که فینال یک بازی تماشایی باشد.

فکر می‌کنید یک روز استراحت کمتر به ضرر شما خواهد بود؟

یک روز استراحت بیشتر فرانسه و سه بازی 120 دقیقه‌ای ما می‌تواند به زیان ما باشد، ولی از این موضوع به عنوان توجیه استفاده نمی‌کنیم.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر